Kde najít nejlepší muzea pro děti v Praze

Praha je plná skvělých muzeí, která jsou ideální pro rodiny s dětmi. Pokud hledáte zajímavé a interaktivní zážitky pro vaše děti, níže najdete několik tipů na nejlepší muzea v Praze.

  • Národní technické muzeum: Toto muzeum nabízí mnoho interaktivních expozic, včetně představení dopravních prostředků a historických vynálezů. Pro děti je zde také speciální oddělení s hrami a soutěžemi.
  • Dětské muzeum: Toto muzeum je určeno přímo pro děti a nabízí různé expozice a aktivity, které je zabaví a zároveň vzdělají. Děti si zde mohou vyzkoušet práci se starými řemesly, prozkoumat si přírodní svět nebo si zahrát na staré hry a hračky.
  • Národní muzeum: Toto muzeum má různé expozice, které se zaměřují na historii, umění a přírodní vědy. Pro děti je zde vhodná expozice o dinosaurech, kde si mohou prohlédnout kosti obřích ještěrů, zkoumat fosilie a mnoho dalšího.
  • Muzeum čokolády: Pokud vaše děti milují sladkosti, bude pro ně toto muzeum zážitkem. Zde si mohou prohlédnout historii čokolády, naučit se, jak se čokoláda vyrábí a samozřejmě si vyzkoušet ochutnávat.
  • Muzeum hraček: Toto muzeum se zaměřuje na historické hračky, které bavily děti v minulosti. Prohlédnout si mohou dřevěné, kovové, porcelánové i plyšové hračky, které se vyráběly v minulých stoletích.

Toto jsou jen některé z mnoha muzeí, která jsou ideální pro rodiny s dětmi v Praze. Vyberte si to, které bude nejvíce odpovídat zájmům vašich dětí a užijte si společně zábavný a vzdělávací den v muzeu.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kde najít nejlepší muzea pro děti v Praze

National Technical Museum


Jedním z nejlepších muzeí v Praze pro děti je Národní technické muzeum. Muzeum má mnoho interaktivních exponátů, které jsou skvělé pro děti všech věkových kategorií. Je tu také expozice věnovaná dopravě, kde si děti mohou prohlédnout vlaky, automobily a letadla.

DOX Centre for Contemporary Art


Dalším skvělým muzeem je DOX Centrum pro současné umění. Nabízí velmi zajímavé expozice moderního umění a má také mnoho edukačních akcí pro děti. Je to skvělé místo, kde lze děti seznámit s různými uměleckými stylů a prohloubit jejich znalosti.

Prague City Museum


Městské muzeum v Praze je také skvělým místem pro děti. Zde si mohou prohlédnout historické exponáty a projít si expozici o vývoji města Prahy. Muzeum také nabízí mnoho edukačních akcí pro děti, jako jsou workshopy a přednášky.

Museum of Chocolate and Marzipan


Pro malé sladké zoubky je tu muzeum čokolády a marcipánu. To bude jistě zábavné místo pro děti, kde si mohou prohlédnout, jak se vyrábí čokoláda a marcipán a ochutnat některé z nich. Muzeum také nabízí workshopy, na kterých si děti mohou vyrobit své vlastní čokoládové a marcipánové výtvory.

Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Praze, určitě navštivte některé z těchto skvělých muzeí. Vaše děti budou zaručeně nadšené a odnesou si mnoho nových poznatků.

Doporučujeme také Kid-Friendly Things to Do in Prague with Kids pro další tipy na zábavu s dětmi v Praze.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kde najít nejlepší muzea pro děti v Praze

Národní Muzeum

Národní Muzeum v Praze je ideálním místem pro děti, kde mohou objevovat, učit se a bavit se v různých muzejních expozicích. Muzeum nabízí mnoho vzdělávacích aktivit, programů a interaktivních výstav věnovaných historii, přírodě a vědě.

Technické muzeum

Technické muzeum nabízí pro děti velké množství exponátů a interaktivních výstav, na kterých se mohou učit o technologii, dopravě a vědě. Děti zde mohou vidět historické stroje, postavit auto na vlastní oči nebo se projít tunelem.

Dětské muzeum

Dětské muzeum v Praze nabízí pro děti mnoho zábavy a učení. Soustředí se na historické, technické a přírodovědné záznamy a nabízí interaktivní expozice pro malé návštěvníky, které je budou bavit a učit zároveň.

Židovské muzeum

Židovské muzeum v Praze je ideálním místem pro rodiny s dětmi, kteří se chtějí dozvědět více o židovské historii a tradicích. Muzeum nabízí rodinné prohlídky a unikátní expozice věnované židovské kultuře.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Praze?

Návštěva ZOO v Praze

Jedním z nejoblíbenějších míst v Praze pro rodiny s dětmi je návštěva ZOO v Praze. Tento historický park, který byl otevřen už v roce 1931, nabízí neuvěřitelný výběr zvířat a interaktivní programy, které zaujmou jak děti, tak dospělé.

Zjistěte více o Pražské ZOO na Wikipedii

Navštivte Národní muzeum

Pokud máte zájem o historii a kulturu, navštivte Národní muzeum v centru Prahy. Nabízí mnoho výstav, které jsou přizpůsobeny dětem i dospělým. Děti se mohou naučit mnoho zajímavých věcí o historii a světě kolem nás.

Zjistěte více o Národním muzeu na Wikipedii

Projděte se po Petříně

Petřín je přirozený park v centru Prahy, který nabízí nejen krásný výhled do města, ale také mnoho aktivit pro děti a rodiny. Můžete se projet lanovkou, navštívit zrcadlové bludiště nebo si jít hrát na dětské hřiště.

Zjistěte více o Petříně na Wikipedii

pro děti

Kde najít nejlepší muzea pro děti v Praze

– Národní muzeum – nabízí mnoho expozic a interaktivních aktivit pro děti všech věkových skupin
– Dětské muzeum v Praze – specializuje se na vzdělávání a zábavu pro děti od 2 do 12 let
– Technické muzeum v Praze – nabízí mnoho interaktivních expozic, kde si děti mohou vyzkoušet různé technické profese
– Muzeum loutek v Praze – zábavné muzeum se spoustou loutek, divadelních představení a workshopů
– Muzeum Karla Zemana – muzeum o kultovním českém animátorovi s interaktivními zónami pro děti a mládež

Note: Před návštěvou muzea doporučujeme získat aktuální informace o otevírací době, vstupném a dostupnosti z důvodu pandemie COVID-19.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak zlepšit své šance na úspěšné otěhotnění a posílit svou reprodukční zdraví
Další článekJaký je vliv hudby na vývoj dětí – využijte dřevěný dětský bubínek
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno