Kojení na veřejnosti: Mám na to právo i povinnost

Kojení na veřejnosti: Mám na to právo i povinnost

Kojení na veřejnosti je právo každé matky a zároveň i její povinnost. Je to způsob, jak udržet zdraví a vývoj svého dítěte v dobré kondici. Nicméně, mnoho matek se může setkat s nepochopením okolí, a to může být velmi frustrující a stresující. Protože neexistuje žádný zákon, který zakazuje kojení na veřejnosti, mateřské kojení by nemělo být stigmatizováno a každá matka by měla mít právo kojit své dítě kdekoli a kdykoli je to potřeba.

Kojejte bez obav, vaše právo kojit své dítě je chráněno zákonem. Vláda podporuje kojení a dává mateřským mlékem vyživování dětí přednost před kojeneckými mlékem a kravským mlékem. Zároveň jsou většinou provozovatelé veřejných místností a zařízení připraveni matkám vyjít vstříc a poskytnout jim klidné místo pro kojení.

Věříme, že větší osvěta a informovanost ve společnosti pomohou odstranit stigmatizaci kojení na veřejnosti a pomohou matkám kojit své děti bez obav a pocitu studu. Takže, mateřské kojení na veřejnosti není nic neobvyklého a není třeba se za jeho provádění stydět.


děti

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kojení na veřejnosti: Mám na to právo i povinnost

Co to znamená pro matky, které kojí dítě na veřejnosti?

Kojení na veřejnosti není v mnoha zemích stále přijímáno stejně dobře jako kojení v soukromí. Některé matky se obávají, že budou odsuzovány veřejností, když budou muset krmit své dítě mimo domov.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že kojení na veřejnosti je legální a dokonce povinné, když dítě potřebuje kojení. Pokud má matka pocit, že bude odsuzována nebo prostě chce mít pro sebe více soukromí, může použít pláštěnku či se přesouvat do klidnějšího prostoru, ale neměla by být nucena k tomu, aby krmila své dítě vnitřku toalety nebo jiných nevhodných místech.

Zákony o kojení na veřejnosti ve Spojených státech

Každý stát v USA má zákony o kojení na veřejnosti, které partie státních republikánských stran prosazují jako součást svých zákonů na ochranu práv dětí. V některých státech pokrývají tyto zákony i specifické kategorie jako například ustanovení určující, že soukromé podniky nemohou omezovat právo žen, aby kojily své děti na veřejnosti v rámci prostor, kde se podnik nachází.

Je důležité, aby si matky byly vědomy svých práv, pokud jde o kojení na veřejnosti, a aby se nenechaly zastrašovat v případě, že někdo toto právo napadne nebo omezí.

Závěr

Kojení dítěte na veřejnosti není jen právo, ale také povinnost matek. Nejenže se jedná o přirozený proces, ale také ho podporují zákony v mnoha státech. Matky by měly být schopny se cítit pohodlně a bezpečně kojit své děti, kdykoliv a kdekoliv jsou v této potřebě.

Zdroj: https://www.npr.org/sections/health-shots/2018/08/29/639108119/to-help-more-moms-breastfeed-states-turn-to-laws-yes-you-can-nurse-here

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kojení na veřejnosti: Mám na to právo i povinnost

Co je kojení na veřejnosti?

Kojení na veřejnosti znamená, když matka kojí své dítě v místech, kde se pohybuje veřejnost, jako například v parku, na náměstí nebo v restauraci.

Je kojení na veřejnosti legální?

Ano, kojení na veřejnosti je legální a matky mají na to plné právo. To znamená, že nemusí hledat speciální místo pro kojení, ale mohou kojit své dítě kdekoli, kde jsou. Podle zákona jsou matky chráněny před jakoukoli diskriminací a nemohou být vyloučeny z veřejného prostoru kvůli kojení nebo používání kojeneckých lahví.

Je kojení na veřejnosti povinností matky?

Ne, kojení na veřejnosti není povinností matky. Matka může kojit své dítě kdekoli, kde je to pro ni pohodlné a bezpečné. Pokud se cítí lépe třeba v soukromí svého domova, může tam kojit, ale pokud je na veřejnosti a musí kojit, má na to právo.

Co dělat, když se cítím nejistá při kojení na veřejnosti?

Pokud máte obavy nebo se necítíte úplně pohodlně při kojení na veřejnosti, můžete využít různé pomůcky, jako jsou šátky na kojení nebo kojenecké pleny. Tyto pomůcky vám pomohou udržet větší soukromí a soustředit se na kojení vašeho dítěte. Samozřejmě, že nemusíte tyto pomůcky používat, pokud se cítíte pohodlně kojit bez nich.

jak děti

Kojení na veřejnosti – důležité info

Kojení na veřejnosti

Problém nebo přirozenost?

Kojení na veřejnosti je stále diskutované téma a mnoho matek se s tímto problémem setkává. Je to přirozenost, nebo spíše problém, který by měl být řešen jinde? V tomto článku se podíváme blíže na kojení na veřejnosti a zjistíme, co si lidé o této aktivitě myslí.

Podle statistik kojí na veřejnosti pouze 30 % matek. To znamená, že zbytek matek buď dítě kojí doma, nebo se snaží kojení na veřejnosti co nejvíc omezit. Důvodem může být nejistota jak to budou okolí vnímat, nebo přílišná závislost na kojeneckých lahvičkách.

Nicméně, je potřeba si uvědomit, že kojení na veřejnosti není nic neobvyklého. Je to přirozenost a každá matka by měla mít právo kojit své dítě, když je to potřeba. Společnost by se na toto téma měla zaměřit a podporovat kojení na veřejnosti. Každý člověk může přispět k tomuto tématu svým malým krokem a třeba se tak postupně změní názory lidí na tuto krásnou přirozenost.

Pro více informací o kojení na veřejnosti navštivte tuto stránku na Wikipedii.


pro děti

Kojení na veřejnosti: Mám na to právo i povinnost

  • Máte právo kojit své dítě na veřejnosti, kdekoli je to nutné.
  • Zákon chrání kojící matky a zakazuje diskriminaci na základě kojení.
  • Kojení na veřejnosti není žádným přestupkem či neslušností, nýbrž přirozenou součástí mateřství.
  • V případě potřeby můžete využít speciálních místností pro kojení, ale není to povinností.
  • Pamatujte na to, že kojení na veřejnosti není jen vaše právo, ale i vaše povinnost – kojením chráníte zdraví a vývoj svého dítěte.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kategorie – Miminka

Předchozí článekNávod na správný výběr panenky pro malé slečny🧸
Další článekNejlepší techniky pro omalovánky pro nejmenší – tipy a triky od odborníků
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno