Kojící matky mají právo kojit kdekoli

Kojení je pro novorozence i kojící matku velmi důležité a přirozené. Proto mají kojící matky právo kojit své děti kdekoli, ať už se jedná o veřejné prostranství nebo soukromý prostor. Toto právo bylo zakotveno jak v České republiky, tak i mnoha dalších zemích. Kojící matky by neměly být souzeny a kritizovány za kojení svého dítěte ve veřejnosti.

Jde o výhodu jak pro dítě, tak i pro matku. Kojení upevňuje vazbu mezi matkou a dítětem a posiluje imunitu novorozence. Navíc je kojení přírodní a zdarma.

V případě, že kojící matka nepotřebuje soukromí, neexistuje žádné zákonné proti jejímu kojení v veřejných prostorách, jako jsou kavárny, parky a obchody. Kojení by nemělo být považováno za tabu a kojící matky by měly být respektovány.

Závěrem je třeba zdůraznit, že stigmata na kojení v veřejných prostorách jsou neopodstatněná a kojící matky by neměly být diskriminovány nebo ponižovány kvůli tomu, že kojí své dítě v plné veřejnosti.

děti

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kojící matky mají právo kojit kdekoli

Kojení je pro novorozence nejdůležitější výživou a pomocí při formování imunitního systému. Proto mají matky právo kojit své dítě kdekoli veřejně, kdykoli je potřeba. Tento zákon platí v mnoha zemích včetně České republiky.

Akce za kojení v přírodě

Jednou z akcí, které se zasazují za práva kojících matek, je „Latch On“ event, což je mezinárodní kampaň probíhající obvykle v srpnu, kdy se matky shromažďují a kojí své děti v přírodě, aby upozornily na své právo kojit své děti kdekoli.

Boj za práva kojících matek

Boj za práva kojících matek se v minulosti vedl po celém světě a bohužel v mnoha zemích je stále téměř nemožné kojit své dítě na veřejnosti bez odsuzování okolí. Je důležité, aby si matky uvědomovaly, že mají právo kojit své děti, kdykoli a kdekoli, a aby se bránily proti jakémukoli případnému problému.

Zdravotní a psychologické výhody kojení

Kojení má řadu zdravotních a psychologických výhod pro jak matku, tak pro dítě. Kojení pomáhá budovat imunitu, snižuje riziko infekcí, neurovývojových poruch a vyššího výskytu úrazů v dětství. Kojící matky také těží z nižšího rizika vzniku některých typů karcinomů a také snížení hmotnosti po porodu.

Kojení také poskytuje psychologickou oporu postpartum depresi, zvyšuje spojení mezi matkou a dítětem a pomáhá s vytvářením bezpečného prostředí pro dítě.

Závěr

Je důležité si uvědomit, že kojení je přirozený proces a že matky mají právo kojit své děti kdekoli a kdykoli je potřeba. Cyklus života začíná kojením a je třeba umožnit matkám kojit své děti bez odsuzování okolí.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kojící matky mají právo kojit kdekoli

Co znamená právo kojit kdekoli?

Právo kojit kdekoli znamená, že kojící matka má právo kojit své dítě veřejně, bez ohledu na to, kde se nachází. To zahrnuje veřejná místa, jako jsou parky, nákupní centra, restaurace, kina a vlakové stanice.

Mohou kojící matky být odsuzovány za kojení veřejně?

Ne, kojící matky by neměly být odsuzovány za kojení veřejně. Je to přirozený proces, který je nezbytný pro zdraví a vývoj dítěte. Kojení ve veřejných prostorách by mělo být akceptováno a respektováno.

Mají kojící matky povinnost zakrýt kojení šátkem nebo jít k soukromému místu?

Ne, kojící matky nemají povinnost zakrýt kojení šátkem nebo jít k soukromému místu. Pokud cítí potřebu zakrýt se, mohou to udělat, ale není to nutné. Kojícím matkám se doporučuje kojit dítě co nejdříve, aby se minimalizovalo ostatní lidí kolem.

jak děti

Kojení na veřejnosti: proč by nemělo být tabu?

Co to vlastně znamená kojení na veřejnosti?

Kojení na veřejnosti znamená krmení dítěte mateřským mlékem mimo domov. Může to být v parku, na nákupu, v restauraci nebo jinde. Je to naprosto přirozená činnost, kterou vykonávají většinou matky, aby se postaraly o své děti.

Proč se stále diskutuje o kojení na veřejnosti?

Bohužel kojení na veřejnosti stále není v naší společnosti plně akceptováno. Matky se často setkávají s pohledy a komentáři okolí, které je mohou cítit nepříjemně a ignorovat. Ačkoliv je to právo každého jednotlivce, stále se vyskytují předsudky a tabu.

Proč by kojení na veřejnosti mělo být podporováno?

Kojení na veřejnosti by mělo být podporováno, nejen kvůli zdravotním beneficím pro dítě, ale také kvůli většímu povědomí společnosti a posilování mateřské role. Je to krásná přirozená činnost, kterou je třeba normalizovat a umožnit ji každé matce.

Pro více informací o kojení na veřejnosti navštivte tento relevantní článek na Wikipedii.

pro děti

Kojící matky mají právo kojit kdekoli:

  • Je to zcela přirozená a nezbytná činnost pro výživu dítěte
  • Zákony a lidská práva garantují kojícím matkám právo na kojení všude, kde mají právo být
  • Kojení je potřeba dítěte, které může vyžadovat kojení kdykoliv a kdekoli
  • Kojení je prospěšné pro matku i dítě – podporuje imunitní systém, zlepšuje vztah mezi matkou a dítětem a snižuje riziko rakoviny pro matku
  • Nikdo by kojení neměl omezovat, zakazovat nebo odsuzovat, ať už přímo nebo nepřímo

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kategorie – Miminka

Předchozí článekJak se vyrábí panenka Barbie?🧸
Další článekJak otěhotnět v šestinedělí – rady a tipy pro novopečené maminky
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno