Kolik dětí měl Antonín Dvořák?

Antonín Dvořák byl slavný český hudební skladatel a dirigent. Narodil se 8. září 1841 v Nelahozevsi a zemřel 1. května 1904 v Praze. Byl velmi plodný a vytvořil mnoho známých skladeb, jako například Novosvětskou symfonii, Americký kvartet, Slovanské tance a hudební drama Rusalka.

Antonín Dvořák byl ženatý s Annou Čermákovou, se kterou měl celkem devět dětí. Jeho prvorozený syn Otakar Dvořák se také stal hudebním skladatelem a světoznámým dirigentem.

Celkově lze říci, že Antonín Dvořák byl nejen skvělým hudebníkem, ale také úspěšným rodinným člověkem s mnoha potomky.

otec dítěte

Kolik dětí měl Antonín Dvořák?

Kolik dětí měl Antonín Dvořák?

Antonín Dvořák a jeho rodina

Antonín Dvořák byl nejen významným hudebním skladatelem, ale také rodinným člověkem. S manželkou Anou měl celkem devět dětí.

Jména a další informace o dětech

První dítě bylo dcera Josefa, která se narodila v roce 1874. Následoval syn Otakar (1876), dcera Růžena (1878), syn Antonín (1879), dvojčata Jan a Josef (1881), syn František (1882) a dcera Otilie (1883). Posledním dítětem byl syn Vladimír, který se narodil v roce 1884.

Rodinný život a vztah k dětem

Antonín Dvořák měl k rodině velmi blízký vztah a byl velmi pyšný na své děti. Právě rodinný život mu dával motivaci k tvorbě. Snažil se být pro své děti vždy přítomný a podporoval je v jejich zájmech. Jeho děti ho následně obklopovaly i v jeho tvůrčí práci – například Růžena byla vynikající kreslířka a Antonín ji rád zapojoval do výtvarného zpracování svých děl.

Závěr

Antonín Dvořák byl nejen vynikající hudební skladatel, ale také oddaným manželem a otcem devíti dětí. Rodina pro něj byla velmi důležitá a jeho děti ho měly rády.

Další informace o hudbě 19. století naleznete zde.

Kolik dětí měl Antonín Dvořák?

Jaké jsou jména dětí Antonína Dvořáka?

Antonín Dvořák, slavný český hudební skladatel, měl celkem devět dětí.

Jména jeho dětí jsou:

  • Otakar Dvořák
  • Otilie Dvořáková
  • Anna Dvořáková
  • Margita Dvořáková
  • Josef Suk
  • Oskar Dvořák
  • Jan Dvořák
  • Antonia Dvořáková
  • Ilona Dvořáková

Jeho synovec, Josef Suk, byl také významným hudebním skladatelem.

otci

Kategorie – Otec dítěte

Předchozí článekNová výkonnější verze velké šlapací motokáry – novinky pro nadšence
Další článekŘízení a bezpečnost elektrických aut pro děti: Jak bezpečně užívat UTV XXL?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno