Kolik dětí měla královna?

Královna mohla mít různé množství dětí, v závislosti na konkrétní královně. Například Marie Terezie měla celkem 16 dětí, zatímco královna Alžběta I. z Anglie nikdy nebyla vdaná a nezplodila žádné potomky. V historii monarchy se vyskytovaly jak královny s velkým množstvím dětí, tak i ty, které zůstaly bezdětné.

otec dítěte

Kolik dětí měla královna?

Historie královny

Královna Elizabeth II. je jednou z nejdéle panujících monarchů v britské historii. Narodila se 21. dubna 1926 jako dcera prince Alberta, vévody z Yorku a jeho manželky Elizabeth Bowes-Lyonové. Po smrti svého otce v roce 1952 se stala královnou Spojeného království.

Počet dětí královny

Královna Elizabeth II. má čtyři děti: prince Charlese, princeznu Anne, prince Andrewa a prince Edwarda. Nejstarší syn, princ Charles, se narodil 14. listopadu 1948, princezna Anne 15. srpna 1950, princ Andrew 19. února 1960 a nejmladší syn prince Edward 10. března 1964.

Vliv královny na monarchii

Elizabeth II. během svého dlouhého panování prošla mnoha událostmi, které ovlivnily britskou monarchii. Mezi nejvíce významné patří smrt jejího tchána, krále Jiřího VI., v roce 1952, korunovace v roce 1953 a také rozpad Britského impéria.

Elizabeth II. Vyniká svou schopností udržovat si popularitu a důvěru lidí během celého svého panování. Také se aktivně věnuje charitativní práci a podporuje mnoho organizací.

Spojení s USA

USA a Velká Británie mají silné vazby, jak politické tak kulturní. Královna má také spojení s USA, zejména kvůli svému přátelství s americkými prezidenty. Mezi nejvýznamnější patří například prezident John F. Kennedy a Ronald Reagan.

Jeden z nejvíce známých závazků královny vůči USA byla její návštěva v roce 1991, kdy se setkala s tehdejším prezidentem Georgem H. W. Bushem.

Pro více zajímavých informací o britské monarchii, doporučujeme navštívit stránky následujícího odkazu: https://www.royal.uk/

Kolik dětí měla královna?

Královna Eliška Přemyslovna

Královna Eliška Přemyslovna, manželka krále Václava II., měla celkem devět dětí. Mezi její potomky patřili například i králové Jan Lucemburský, Eliška Rejčka nebo Alžběta Pomořanská.

Královna Johana Bavorská

Královna Johana Bavorská, manželka krále Karla IV., měla celkem osm dětí. Mezi její potomky patřili například i králové Václav IV. a Zikmund Lucemburský.

otci

Kategorie – Otec dítěte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno