Kolik dětí se narodí za den?

Většina novorozenců se narodí v průběhu 24 hodin. Podle statistiky se v České republice narodí přibližně 294 dětí denně, což znamená téměř 11 novorozenců za hodinu. Celkový počet narozených dětí se samozřejmě může lišit v závislosti na řadě faktorů, včetně ročního období, vlivu pandemie Covid-19 a dalších faktorech. Mezi lety 2010 a 2019 byl průměrný počet narození za den v ČR zhruba 358 dětí, což značí, že se počet narození v posledních letech snížil.

otec dítěte

Kolik dětí se narodí za den

Statistika narozených dětí v České republice

Podle statistik Úřadu pro zdravotnický výzkum se v České republice narodí průměrně kolem 300 dětí denně. To je zhruba stejný počet jako v jiných zemích střední Evropy.

Jak se vypočítává počet narozených dětí

Počet narozených dětí se vypočítává jako počet živě narozených dětí za určité období. Tyto údaje se pak shrnou do denní statistiky.

Porovnání s jinými zeměmi

V jiných zemích se počet narozených dětí může dost lišit. Například v USA se narodí průměrně 11 000 dětí denně, což je zhruba 37 krát více než v České republice. Podívejte se na tento článek z amerického webu, kde najdete zajímavé statistiky o těhotenství a narození dětí v USA.

Narozeniny celebrity

I celebrity mají narozeniny! Kterým celebritám připadá narozeniny na stejný den jako vám? Podívejte se na tento článek z US webu, kde najdete seznam známých osobností, které mají narozeniny 22. srpna.

Závěr

Počet narozených dětí se dost mění v závislosti na zemi, ve které žijete. V České republice se narodí průměrně 300 dětí denně. Pokud vás zajímají další statistiky týkající se těhotenství a narození dětí, podívejte se na odkazy v tomto článku.
FAQs

Často kladené otázky

Kolik dětí se narodí za den?

Průměrně se v České republice narodí zhruba 820 dětí denně. Tento počet se samozřejmě může lišit v závislosti na různých faktorech, jako jsou například sezónní vlivy nebo různé demografické ukazatele.


otci

Kategorie – Otec dítěte

Předchozí článekJak si užít dětskou šlapací motokáru z bazaru se svými dětmi
Další článekElektrické autíčko Mercedes G63 pro nejmladší fanoušky značky
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno