Kolik dětí se narodí za rok?

V České republice se každoročně narodí přibližně 110 000 dětí, což je přibližně 300 nových občánků každý den. Tato čísla se v posledních letech mírně snižují a důvodem je především demografická situace a rostoucí trend odložení rodičovství na pozdější věk. Nicméně stále platí, že děti jsou naší budoucností a je důležité udržet náš stát i nadále živý a plný života.

otec dítěte


Kolik dětí se narodí za rok?

Kolik dětí se narodí za rok?

Průměrný počet narozených dětí v ČR za rok

V České republice se každoročně narodí průměrně 116 238 dětí. Tato data pocházejí z roku 2019 a jsou k dispozici na stránkách Českého statistického úřadu.

Narození dětí v USA

Pokud byste se zajímali o statistiky ohledně narození dětí v USA, doporučujeme navštívit stránku Center for Disease Control and Prevention. Podle jejich dat bylo v roce 2020 v USA narozeno přibližně 3,6 milionu dětí.

Nižší porodnost v některých zemích

Zajímavým fenoménem v posledních letech je nižší porodnost v některých zemích. Například v Japonsku klesá počet narozených dětí již více než 10 let, což může mít dopad na demografickou situaci v této zemi. O této problematice byl napsán zajímavý článek na stránkách nippon.com.


Kolik dětí se narodí za rok

Často kladené dotazy

1. Kolik dětí se v průměru narodí za rok v České republice?

V České republice se v průměru narodí okolo 110 000 dětí za rok.

2. Jaký je trend počtu narozených dětí v posledních letech?

V posledních letech počet narozených dětí mírně klesá, ale stále se udržuje kolem 100 000.

3. Jaký je poměr narození chlapců a dívek?

V České republice se narodí mírně více chlapců než dívek.

otci

Kategorie – Otec dítěte

Předchozí článekjak se deti uci sedet
Další článekDětská bezpečnost a křečci: 5 důležitých tipů pro minimalizaci rizik
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno