Kolik je dětí do 18 let

V České republice žije podle posledního sčítání lidu z roku 2023 více než 2,5 milionu dětí do 18 let. To znamená, že téměř každé páté obyvatelstvo naší země je nezletilé. Z tohoto počtu je přibližně 1,3 milionu chlapců a 1,2 milionu dívek.

Počet dětí se samozřejmě liší podle regionu a okresu, nejvíc jich žije v Praze a nejméně na severu a západě Čech. Pokud jde o věkovou strukturu, nejvíce dětí má věk 5-9 let, následují děti ve věku 10-14 let a nejméně jich je ve věku 15-17 let.

Děti jsou pro naši společnost velmi důležité a měli bychom se o ně dobře starat. To zahrnuje nejen péči o jejich zdraví, vzdělání a bezpečí, ale také vytváření spravedlivých podmínek pro jejich vývoj a budoucnost.

otec dítěte


Kolik je dětí do 18 let?

Úvod

V České republice je mnoho rodin, které mají děti. Jednou z otázek, které se mohou rodit, je kolik je dětí do 18 let. V tomto článku se budeme tomuto tématu věnovat podrobněji.

Jaké je počet dětí do 18 let v České republice?

Podle statistiky bylo k 1. lednu 2020 v České republice 2 677 343 dětí do 18 let. Tento počet zahrnuje i děti mladší 1 roku.

Počet dětí v jednotlivých věkových skupinách

  • 0-3 roky – 316 549 dětí
  • 3-6 roky – 338 045 dětí
  • 6-10 roky – 523 201 dětí
  • 10-15 roky – 723 101 dětí
  • 15-18 roky – 776 447 dětí

Co ovlivňuje počet dětí v České republice?

Počet dětí v České republice ovlivňuje několik faktorů. Mezi tyto faktory patří:

  • Porodnost – počet narozených dětí v daném období. Tento faktor má dlouhodobý vliv na celkový počet dětí v populaci.
  • Úmrtnost – počet úmrtí dětí v daném období. Tento faktor má krátkodobý vliv na celkový počet dětí v populaci.
  • Prostředí – sociální a ekonomické podmínky v dané zemi. Tyto podmínky mohou ovlivnit rozhodnutí rodičů mít děti.
  • Změny ve vzdělávání – změny ve vzdělávání mohou mít vliv na rozhodnutí rodičů, zda budou mít děti. Například zvyšování povinného věku školní docházky může prodloužit dobu, kdy rodiče nemohou pracovat, což může podporovat používání antikoncepce.

Závěr

Kolik je dětí do 18 let v České republice? Podle statistiky je jich k 1. lednu 2020 přes 2,6 milionu. Počet dětí ovlivňují různé faktory, jako je porodnost, úmrtnost, prostředí a změny ve vzdělávání.

Zdroje:

Časté dotazy – Kolik je dětí do 18 let?

Časté dotazy

Kolik je dětí do 18 let?

Děti jsou označovány jako osoby, které nedosáhly věku 18 let.

Tedy, pokud například máte malou dceru, které je 6 let, tak se považuje za dítě z hlediska zákona. Stejně tak i vaše 17letý syn je stále považován za dítě.

Pokud si nejste jisti, jestli by daná osoba mohla být považována za dítě, zkontaktujte prosím příslušný úřad.


otci

Kategorie – Otec dítěte

Předchozí článekJak trénovat jízdu na šlapací motokáře s dítětem od 2 let?
Další článekElektrické autíčko s nosností 100 kg na bazar – jak vybrat to pravé?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno