Kolik potřebují děti spánku?

Děti potřebují spánek k růstu a vývoji svého těla a mozku. Kolik spánku potřebují, závisí na věku. Novorozené děti potřebují až 17 hodin spánku denně, zatímco školní děti by měly spát minimálně 9 hodin denně. Důležité je dbát na to, aby děti měly pravidelný spánek a dostatek času na odpočinek. Nedostatek spánku může negativně ovlivnit jejich výkon v škole, spočinout si mohou během odpoledního klidu.

otec dítěte


Kolik potřebují děti spánek? – Blog

Kolik potřebují děti spánek?

Novorození a kojenci

Novorození potřebují spát v průměru 16 až 17 hodin denně, ale v různorodých malých dávkách. Zhruba většinou spí pouze 2-4 hodiny v kuse, po čemž se probudí na krmení. Po měsíci by měli být schopni spát delší dávky, 4-5 hodin v kuse.

Malé děti od 1 roka do 3 let

Malé děti mají nároky na spánek o něco nižší – v průměru 12 až 14 hodin denně, ale většinou již ve větších dávkách. Měli by již být zvyklí na delší noční spánek a denní odpolední spánek. Je důležité si uvědomit, že každé dítě je individuální a potřebuje různé množství spánku.

Děti od 3 let do 5 let

Děti v této věkové kategorii potřebují průměrně 11 až 13 hodin denně, ale již většinou bez odpoledního spánku. Je důležité dbát na pravidelnou spánkovou hygienu a mít stanoveny pevné rutiny před spaním.

Děti od 6 let do 13 let

Děti v této kategorii potřebují pravidelně 9 až 11 hodin denně a nadále mít stanoveny pevné rutiny před spaním. Mezi tuto věkovou kategorii se často zarazí dětí, které mají problémy s usínáním, v tom případě se doporučuje co nejvíce udržovat spánkovou rutinu a zařazovat do denního režimu i pohyb na vzduchu.

Dospívající

Dospívající by měli spát alespoň 8-10 hodin denně. V této kategorií se již objevují problémy s přizpůsobením spánkovým potřebám – kvůli zájmům a povinnostem si často lehají později než by si měli a ráno vstávají brzy kvůli škole.

Pokud Vás zajímají informace o spánkové hygieně pro děti, doporučujeme navštívit tento odkaz na americkém serveru KidsHealth.


Kolik potřebují děti spánku?

Kolik spánku potřebuje novorozence?

Novorozenci potřebují spát téměř celý den, asi 16–17 hodin spánku denně, které se dělí do krátkých období.

Kolik spánku potřebují kojenci?

Kojenci potřebují asi 14–15 hodin spánku denně, včetně krátkých spánkových cyklů během dne.

Kolik spánku potřebují batolata?

Batolata potřebují asi 12–14 hodin spánku denně, včetně odpoledního spánku.

Kolik spánku potřebují předškoláci?

Předškoláci potřebují asi 11–13 hodin spánku denně, bez odpoledního spánku.

Kolik spánku potřebují školáci?

Školáci potřebují asi 9–11 hodin spánku denně, aby byli výkonní ve škole po celý den.

Kolik spánku potřebují dospívající?

Dospívající potřebují asi 8–10 hodin spánku denně, aby se jim udržela dobrá fyzická a duševní kondice.

otci

Kategorie – Otec dítěte

Předchozí článekjak trénovat děti tenis
Další článekJak užít pobyt na Krétě s celou rodinou: tipy a triky☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno