Kotlíková vláčkodráha pro malé i velké modeláře

Kotlíková vláčkodráha je oblíbená hračka u dětí i dospělých. Její čarovnou atmosféru zná každý, kdo s ní kdy měl tu čest se seznámit. Jedná se o elektrickou modelovou vláčkovou dráhu, na které můžou jezdit malé vláčky.

Pro ty, kdo si rádi hrají s vláčky, je Kotlíková vláčkodráha tím správným zábavným prvkem.

Modeláři si mohou také užít radost z této hračky. Kotlíková vláčkodráha totiž nabízí možnosti, jak si podle vlastních představ vytvořit skvělý modelový svět plný všeho, co modeláři zajímá. Vláčkodráha Kotlíková je proto vhodná pro všechny, kteří mají zájem o modelové stavby a zároveň si chtějí užít obrovskou porci zábavy.

děti

Vláčky v AKCI ➡️

Kotlíková vláčkodráha pro malé i velké modeláře

O čem je Kotlíková vláčkodráha

Kotlíková vláčkodráha je atrakce pro malé i velké modeláře, která se nachází v Praze. Jedná se o největší modelovou železnici v ČR, která je inspirovaná reálnými místy v ČR a SRN.

Co vás na Kotlíkové vláčkodráze čeká

Kotlíková vláčkodráha nabízí více než 1100 metrů kolejí a 150 modelových staveb. Mezi hlavní atrakce patří například hrad Karlštejn, pražský hrad, pražský Orloj, Velkou Ameriku, několik horských závor a další.

Kromě prohlídky jednotlivých staveb můžete také sledovat provoz vláčků na celé dráze. Vláčky jsou vybaveny digitálním řízením, které umožňuje plně automatický provoz. Na dráze najdete jak moderní soupravy, tak i historické lokomotivy.

Při návštěvě Kotlíkové vláčkodráhy se také můžete projet na lodičce, která pluje po umělém jezírku.

Pro koho je Kotlíková vláčkodráha určena

Kotlíková vláčkodráha je určena pro všechny modeláře, kteří mají rádi modelovou železnici a chtějí vidět něco opravdu unikátního. Atrakce je vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti.

Zajímavosti o Kotlíkové vláčkodráze

– Kotlíková vláčkodráha vznikla v roce 1999.
– Vybudování dráhy trvalo více než 6 let.
– Největší modelový objekt je hrad Karlštejn, který váží více než 120 kilogramů.
– Celá dráha je napojena na počítačový systém, který umožňuje plně automatický provoz vláčků.

Jak se do Kotlíkové vláčkodráhy dostat

Kotlíková vláčkodráha se nachází v Praze na adrese U Libušského potoka 1, 142 00 Praha 4-Krč. Nejbližší zastávka MHD je MHD Depo Kačerov, odkud je to asi 10 minut chůze.

Pro detailní informace o dopravě doporučujeme navštívit stránky Pražské integrované dopravy (PID).

Závěr

Kotlíková vláčkodráha je jedinečnou atrakcí, kterou určitě stojí za to navštívit. Je to skvělá volba nejen pro modeláře, ale i pro ty, kterým se líbí modelová železnice.

Pokud vás Kotlíková vláčkodráha zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět více, doporučujeme navštívit jejich oficiální stránku: www.kotlikovav.org.

Odkazy na další zajímavé články

– Pro zájemce o modelové vláčky doporučujeme článek na stránce National Model Railroad Association: Beginner’s Guide to Model Trains
– Pokud vás zajímá historie železnice, určitě si přečtěte výborný článek o vzniku prvních parních lokomotiv na stránkách Smithsonian magazine: The Nearly Forgotten Story of the True Inventor of the Steam Locomotive.

Vláčky v AKCI ➡️

Kotlíková vláčkodráha pro malé i velké modeláře

Co je Kotlíková vláčkodráha?

Kotlíková vláčkodráha je modelová vláčkodráha, kterou si mohou užít malí i velcí modeláři. Je to ideální zábava pro rodiny s dětmi, ale také pro všechny, kdo mají rádi modelování a vláčkodráhy.

Co potřebuji k tomu, abych mohl(a) používat Kotlíkovou vláčkodráhu?

Pro používání Kotlíkové vláčkodráhy nejsou potřeba žádné speciální dovednosti ani nástroje. Stačí ji jenom sestavit a můžete okamžitě začít jezdit s vláčkem.

Kolik stojí Kotlíková vláčkodráha?

Cena Kotlíkové vláčkodráhy se může lišit podle toho, kde ji nakoupíte. Obecně se ale cena pohybuje v rozmezí několika set až tisíců korun.

Je Kotlíková vláčkodráha vhodná pro děti?

Ano, Kotlíková vláčkodráha je vhodná pro děti od 3 let. Je vyrobena z bezpečných materiálů a obsahuje malé díly, které jsou uzavřeny v balení. Nicméně doporučujeme, aby děti používaly vláčkodráhu pod dohledem dospělé osoby.

Je Kotlíková vláčkodráha vhodná pro dospělé?

Ano, Kotlíková vláčkodráha je vhodná pro dospělé modeláře, kteří si chtějí užít zábavu s vláčkem. Navíc se dá vylepšit různými doplňky a rozšířeními, takže si každý může přizpůsobit svou vláčkodráhu podle svých představ.

jak děti

Vláčkodráha – ideální aktivita pro rodiny s dětmi

Co je to vláčkodráha?

Vláčkodráha je bahnitá dráha pro modelové vláčky, která je obvykle navržena jako okruh nebo pohyblivý model pro oživení krajiny. Protože má sníženou rychlost, je vláčkodráha ideální pro rodiny s malými dětmi.

Proč si vybrat vláčkodráhu?

Vláčkodráha je skvělou aktivitou pro rodiny s malými dětmi. Modelové vláčky jsou fascinující, a také mohou pomoci dětem rozvíjet kreativnost a prostorovou představivost. Vláčkodráha také nabízí možnost pro rodiče a děti, aby strávili čas spolu a užili si zábavu.

Zdroj

Chcete se dozvědět více o vláčkodráze? Navštivte stránky Wikipedie a najděte si další informace o této fantastické aktivitě pro celou rodinu!

pro děti

Kotlíková vláčkodráha pro malé i velké modeláře

  • Skvělá zábava pro celou rodinu
  • Velké množství kolejišť s různými tématy
  • Možnost vlastního řízení vláčků
  • Krásné detaily a realistické modely
  • Návštěva restaurace s tradičními jídly
  • Příjemné prostředí a přátelský personál

Vláčky v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekNaučte své dítě hudební dovednosti s dřevěným dětským bubínkem
Další článekModerní panenky pro malé dívky – trendy a trvanlivost🧸
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno