Kreativní aktivity pro novorozence

Kreativní aktivity pro novorozence

Co se líbí malým dětem?

Novorozenci a malé děti jsou velmi zvídaví tvorové a zaujímá je všechno, co se kolem nich děje. Rádi si prohlížejí různé předměty a objekty, vnímají světlo a stíny a sledují různé pohyby a zvuky.

Malé děti se také velmi rády učí novým věcem. Zkoušejí si hrát s různými hračkami a předměty, zkoumají jejich vlastnosti a snaží se je používat co nejefektivněji.

Kreativní aktivity jsou pro malé děti velmi důležité, protože podporují jejich fantazii, rozvíjejí jejich motoriku a pomáhají jim učit se nové věci. Mezi oblíbené kreativní aktivity patří například malování, kreslení, vytváření modelů, skládání puzzle nebo tvoření z plastelíny.

Každé dítě má však své vlastní zájmy a preference, takže je důležité najít takové kreativní aktivity, které mu budou bavit a které mu budou přinášet radost.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kreativní aktivity pro novorozence: Co se líbí malým dětem?

Význam kreativity pro rozvoj novorozenců

Kreativní aktivity jsou nejen zábavné, ale především důležité pro správný vývoj novorozenců. Kreativní procesy podporují kognitivní a motorický vývoj dítěte, pomáhají mu rozvíjet jemnou motoriku a zlepšují koordinaci pohybů.

Kromě toho podporují také vývoj řeči, emocionální inteligence a sociálních dovedností. Díky kreativním aktivitám se novorozenci učí komunikovat, vyjadřovat svoje pocity a potřeby, a navazovat první přátelství.

Tipy na kreativní aktivity pro novorozence

1. Barevné hrací koberec: Barevné koberce najdete v mnoha obchodech s hračkami nebo můžete vytvořit vlastní. Jednoduše na kus látky nanesete různé barvy, tvary nebo obrázky a nechte dítě hrát a objevovat.

2. Barevné kapsy: Vytvořte si barevné kapsy z různých látek a nechte novorozence zkoumat, co je v každé kapse. Můžete tam dát různé hračky, látky, zvířátka a podobně.

3. Kreslení nožičkami: Pomocí neškodné temperové barvy nebo vodové barvy pomalujte nohy novorozence a nechte je “klusat” po papíru. Takto získáte krásný unikátní obraz.

4. Lepenkové domečky: Vytvořte jednoduchý lepenkový domeček a nechte novorozence prozkoumat různé barvy a tvary na domečku.

5. Prohlížení knih: Dětské knihy s jasnými barvami a jednoduchými obrázky jsou skvělým zdrojem pro rozvoj vizuální percepce novorozence.

Závěr

Kreativní aktivity jsou nejen zábavné, ale také velmi důležité pro správný vývoj novorozenců. Kreativní procesy podporují kognitivní, motorický, řečový a emocionální vývoj a pomáhají dětem rozvíjet motoriku nebo koordinaci pohybů. Tyto aktivity navíc podporují rozvoj komunikačních dovedností a sociálních vztahů. Nenechte si ujít možnost zapojit se do této kreativní zábavy s vaším novorozencem.

Zdroj: 8 Activities for Your Baby’s 3rd Month

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kreativní aktivity pro novorozence

Co se líbí malým dětem?

Novorozenci se často líbí různé jemné hmatové aktivity, jako například líbání a mazlení. Mnoho dětí také miluje shlížet na věci, které se pohybují a vydávají zvuky. Mohou se tedy hodit například hračky s měkkými zvířátky, která vydávají zvuky při stlačení, nebo hračky s visícími objekty, na které dítě může sahat a pozorovat jejich pohyby.

Kromě toho se mnoha novorozencům líbí i podněty pro zrak. Proto mohou být vhodné různé knihy s kontrastními obrázky nebo mobilní nad postel, který bude dítě pozorovat.

V momentě, kdy dítě roste a zvyšuje se jeho zájem o interakci s okolím, mohou se hodit různé hmatové a motorické aktivity. Například si dítě může hrát s měkkými míčky, chytat bublinky, malovat prsty nebo prozkoumávat různé textury a materiály.

hudebni nastroje

Jak zabavit novorozence

1. Zpěv a kojení

Novorozenci se uklidní při zpěvu rodičů a kojení. Při kojení ho držte blízko ke svému tělu a mluvte na něj jemně.

2. Hlazení a houpání

Hladit a houpat novorozence pomáhá při uklidňování a uspávání. Můžete ho například zahalit do šátku a houpat.

3. Bubnování a šumění

Bubnování nebo šumící zvuk si novorozenec oblíbí. Lze použít speciální aplikace na telefonu nebo si koupit šumící plyšáky.

4. Pohledový kontakt

Pohledový kontakt je pro novoronozence důležitý. Pokud se na něj budete dívat zblízka, může se usmívat nebo mrkat.

5. Masáže

Masáže pomáhají novorozencům uvolnit svaly a uklidnit se. Může být prováděna několikrát denně.

Pro více informací o starání o novorozence navštivte wikipedii.

pro děti

Kreativní aktivity pro novorozence: Co se líbí malým dětem?

  • Pro novorozence jsou nejlepší jednoduché hračky, které mají jasně definované tvary a barvy
  • Barevné koberce se vzory jsou ideální pro dětské pokoje a stimulují vizuální vnímání dítěte
  • Tkané koše a krabice jsou skvělým způsobem, jak učit děti zabývat se texturami a uspořádáním věcí
  • Vyšívání nebo pletení jsou pěkné způsoby, jak si vytvářet osobní dárek pro dítě, který si může uchovat jako památku na první roky svého života
  • Hračky s jasně definovanými tvary a barvami pomáhají novorozencům vyvíjet zrakovou a motorickou koordinaci
  • Malování s různými barvami a technikami poskytuje dětem příležitost k experimentování a kreativitě

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekOvulace a její důležitost při plánování těhotenství
Další článekNejlepší způsoby, jak děti naučit hrát na kytaru: Cesta k úspěchu
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno