Kreativní projekty pro děti v deštivém dni

Pokud se vám zdá, že deštivý den je synonymem pro nudu, myslíte si špatně! Existuje mnoho způsobů, jak zábavně využít čas s dětmi během deštivých dní. Nabízíme vám několik nápadů na kreativní projekty, které si můžete užít s dětmi uvnitř.

Kreslení a malování – Kreslení a malování jsou skvělé způsoby, jak rozvíjet dětskou fantazii a kreativitu. Stačí nakoupit několik papírů, pastelky a barvy a dovolit dětem využít své umělecké schopnosti.

Výroba papírových loutek – Vyrobit papírové loutky je skvělá aktivita, která pomáhá rozvíjet jemnou motoriku a prostorovou představivost. Stačí nakoupit papír, nůžky, lepidlo a oči na loutky a vydat se na dobrodružství.

Výroba domácího větrníku – Vyrobit větrník z papíru a špejlí je jednoduché a zábavné. Lze také využít různé dekorativní materiály, jako jsou sponky na vlasy nebo korále a vytvořit zcela unikátní větrník.

Tyto nápady jsou jen malou ukázkou toho, co se dá vytvořit s dětmi v deštivých dnech. S trochou kreativity a touhy po objevování, je možné najít spoustu zábavy a příležitostí k rozvoji dovedností dětí.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kreativní projekty pro děti v deštivém dni

Kreslení

Jedním z nejlepších způsobů, jak trávit deštivé dny s dětmi, je kreslení. To může být pokojová aktivita, kterou všichni mohou užívat a navzájem se inspirovat. Dejte dětem k dispozici papíry, pastelky, fixy nebo barvy a povzbuzujte je k tomu, aby tvořily.

Výroba papírových loutek

Pokud si vaše děti rády hrají s loutkami a vaše zásoby hraček v současné době nestačí, zkuste s nimi vyrobit vlastní papírové loutky. Můžete je vytisknout z internetu, nebo je nakreslit sami, vystřihnout a dát dohromady. Bude to rozhodně zábava pro celou rodinu.

Vytvoření mini knihy

Pomozte svým dětem vytvořit vlastní knihu. Může to být pohádka, něco, co vymyslili ve škole nebo jenom písmena a obrázky. Stačí jen skládat papíry a dělat malé knihy. Vaše děti mohou překvapit své kamarády, jak rychle se naučili knihy vytvářet.

Online hry pro děti

Pokud už jste oba unavení z kreslení a výroby loutek, měli byste vyzkoušet některou z online her pro děti. Některé z her pomáhají dětem rozvíjet logické a kreativní myšlení, jiné jsou určeny pro hru s více hráči a umožňují dětem setkat se online s kamarády. Pomocí internetu si můžete vybrat ze široké škály her a najít si tak tu nejlepší pro vás.

Pro tipy na další kreativní projekty pro děti navštivte americké webové stránky Parents.com.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kreativní projekty pro děti v deštivém dni

1. Malování na sklo

Jednou z možností, jak zabavit děti uvnitř na deštivý den, může být malování na sklo. Potřebujete k tomu speciální barvy na sklo, které najdete v uměleckých potřebách nebo na internetu. Děti mohou tvořit svá vlastní umělecká díla na oknech, které mohou být pečlivě otírána a opětovně používána.

2. Vytváření hraček z recyklovaných materiálů

Bavte se tvořením z recyklovaných materiálů, mnoho použitých věcí může být novými surovinami pro zajímavé hračky. Staré šaty se mohou stát náplní nové plyšové hračky, prázdné krabice od bot mohou být použity jako kulisy pro představení.

3. Kytivá hra s papírovými kuličkami

Tuto hru lze hrát s více dětmi a je neuvěřitelně zábavná. Potřebujete nějaké papírové kuličky (například ty, které se používají jako jakýsi dekorativní materiál kleneb na svatbách). Děti se stanou „přisluhovači“ a snaží se co nejvíce kuliček sníst, zatímco „pán“ nebo „paní“ přehazují kuličky z pravé ruky do levé. Pokud nějaká kulička spadne, ten kdo ji vysolil, musí odebrat jednu ze snědených kuliček.

4. Vytváření papírových loutek

Tato činnost je ideální pro tvořivé a umělecky založené děti. Potřebujete papír, lepidlo, stříhací nůžky a trochu trpělivosti. Papír může být následně ozdoben, aby měl každý kus identitu. Poté se děti mohou vydávat na fantastická dobrodružství se svými vlastními papírovými loutkami.

5. Vytváření vlastního tanečního videa

Musíte dětem dopřát trochu více času na této aktivitě, ale výsledek se určitě vyplatí! Pusťte hudbu, kterou děti milují a nechte je choreografovat vlastní tanec. Poté jim můžete pomoci natočit a upravit video jejich vystoupení a tvořit tak úžasné rodinné vzpomínky.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší?

Když venku prší, mohou být děti zklamané, když nemohou vyrazit ven. Nicméně, existuje mnoho zábavy a vzdělávacích aktivit, které mohou být prováděny v místnosti a pomohou dětem prodloužit své rány pobytu doma.

Hry a aktivity uvnitř

Existuje mnoho her a aktivit, které děti mohou hrát až se zase rozjasní venku. Například, stolní hry jako jsou Člověče, nezlob se, dáma, šachy a karty mohou být zábavným a užitečným způsobem jak trávit čas uvnitř.

Pro aktivnější děti, existují různé taneční hry a pohybové aktivity, které lze provádět uvnitř, jako například zumba nebo aerobik.

Umělecké a řemeslné aktivity

Pro děti, které mají rády umělecké aktivity, existuje mnoho možností, jako jsou malování, kreslení, skládání puzzle, skládání lega a tvoření z kostek.

Další možností pro kreativní děti jsou řemeslné aktivity, jako například výroba papírových dekorací, panenek z papíru, nebo třeba výroba náramků z korálků.

Čtení a učení

Pro děti, které mají rády čtení, může pršet být ideální čas na čtení knížek. Děti si mohou najít knížky svého oblíbeného autora a číst je celou dobu, kdy prší venku.

Dále, rodiče mohou najít různé videa, učební programy a podobné online zdroje, které mohou pomoci posílit učení dětí.

Pro více informací o tom, jak si užít čas s dětmi uvnitř, navštivte Domácí zábava na Wikipedii.

pro děti

Kreativní projekty pro děti v deštivém dni

  • Malování a kreslení obrázků
  • Vytváření papírových loutek a divadelních her
  • Výroba papírových draků nebo letadel
  • Experimentování s barvami a vodou
  • Vyrábění unikátních šperků a ozdob
  • Vytváření modelů ze sady Lego nebo puzzle
  • Hraní deskových her nebo karetních her
  • Slušení vlastní videa nebo hudby
  • Zařizování pokojů pomocí umělecké výtvarnosti
  • Výroba domácího řemesla, jako např. mydla nebo papíru

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekRychlé a účinné metody, jak otěhotnět
Další článekRumba koule – pohybová hračka pro zábavu dětí
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno