DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Krétánská dovolená pro rodiny s dětmi: Tipy a doporučení

Pokud se chystáte na dovolenou s rodinou, Kréta je skvělou destinací, která nabízí mnoho aktivit pro dospělé i děti. Chcete-li dovolenou na Krétě co nejvíc využít, zde jsou některé tipy a doporučení:

Kde se ubytovat
Na Krétě se nachází mnoho hotelů, apartmánů a vily, které nabízejí pohodlné ubytování pro celou rodinu. Tipy na vhodné hotely jsou Elounda Beach Resort, Cavo Spada Luxury Resort & Spa a Grecotel Amirandes. Pokud hledáte větší soukromí, můžete si pronajmout soukromou vilu.

Co navštívit
Kréta nabízí mnoho atrakcí, které potěší celou rodinu. Mezi nejpopulárnější patří pláže Balos, Vai a Elafonissi, pevnost Knossos a muzeum města Heraklion. Pro děti jsou skvělými zábavami např. plavání, vodní sporty, navštívít zoologickou zahradu a vodní park.

Jak se pohybovat na Krétě
Nejlepší volbou jsou pronajaté automobily, které si můžete vypůjčit nebo objednávat v hotelových službách, stojí si připravit zálohu. Většina atrakcí je dostupná autem. Další možností jsou místní autobusy a taxi služby, ale nejsou tolik pohodlné jako cestování autem.

Co jíst na Krétě
Krétská kuchyně je slavná svými čerstvými ingrediencemi a vynikajícími chody. Mezi nejpopulárnější patří zeleninové saláty, olivy, octové listy řeckého stylu a gyros s olivami a zeleninou. Určitě nevynechejte ochutnat domácí kozí sýr a místní olivový olej.

S těmito tipy a doporučením bude vaše dovolená na Krétě nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

děti

Krétánská dovolená pro rodiny s dětmi

Tipy a doporučení

Pokud se rozhodujete pro ubytování na Krétě, můžeme vám doporučit několik tipů, jak si pobyt užít maximálně:

  • Vyberte si ubytování poblíž pláže, abyste mohli co nejčastěji využívat moře.
  • Prozkoumejte okolí vašeho bydlení a najděte si blízké restaurace, kde se budete cítit jako doma.
  • Připravte si plán výletů po Krétě, abyste využili svůj pobyt co nejvíc.
  • Vyzkoušejte si krétskou kuchyni a nezapomeňte ochutnat místní speciality.
  • Navštivte pláže, které byly na seznamu nejkrásnějších pláží světa.

Pro děti jsou na Krétě připraveny různé aktivity, které je zaručeně zabaví:

  • Koupání v moři a stavění pískových hradeb na pláži.
  • Návštěva akvária a delfinária.
  • Výlet do vodopádů, kde se děti mohou koupat a skákat z menších skál.
  • Návštěva historických památek a starých měst, která děti mohou objevovat jako dobrodruzi.
  • Projížďky na koních a oslech, které přinesou dětem spoustu zábavy.

A pokud byste chtěli vědět ještě více tipů a doporučení pro dovolenou na Krétě, můžete si přečíst například tento článek na webu TripAdvisor.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Krétánská dovolená pro rodiny s dětmi: Tipy a doporučení

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kréty s dětmi?

Nejlepší období pro návštěvu Kréty s dětmi je od května do října. V tomto období je na ostrově příjemné počasí a teploty se pohybují kolem 25 °C.

Co navštívit na Krétě s dětmi?

Kromě nádherných pláží je Kréta plná zajímavých historických památek a přírodních krás. Určitě byste neměli vynechat návštěvu archeologického naleziště Knóssos, města Rethymno se starým přístavem a starobylých klášterů. Pro děti jsou ideální návštěvy vodních parků, zoologických zahrad a národních parků.

Jak zabezpečit bezpečnost dětí na Krétě?

Na plážích a u bazénů by děti měly být neustále pod dohledem. Při plavání v moři by měly mít na sobě plavecké vesty. Také byste měli být obezřetní, pokud se vydáváte na procházky v horách nebo jiných náročných terénech.

Kde se ubytovat na Krétě s dětmi?

Na Krétě najdete spoustu hotelů a apartmánů, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Doporučujeme vyhledat ubytování blízko pláže a s dostatkem vybavení pro děti, jako jsou dětské postýlky, kočárky nebo herní koutky.

Jak dopravit děti na Krétu?

Nejlepší způsob, jak se na Krétu dostat s dětmi, je letadlo. Při rezervaci letenky se informujte o podmínkách pro přepravu dětí a zjistěte, zda je potřeba koupit pro dítě vlastní sedadlo. Na Krétě můžete využít služby taxíků nebo si zapůjčit auto.

Jak se na Krétě stravovat s dětmi?

Kréta je známá pro svou chutnou a zdravou kuchyni, která především dětem chutná. V restauracích najdete širokou nabídku jídel, jako jsou tzatziki, řecké saláty, gyros nebo domácí těstoviny. Pro děti jsou ideální restaurace s dětským koutkem nebo dětským menu.

dovolená

Dovolená s dětmi na Krétě

Proč je Kréta ideálním místem pro dovolenou s dětmi?

Dovolená s dětmi je vždy náročnější a vyžaduje více příprav a plánování. Pokud hledáte vhodné místo pro dovolenou s vašimi ratolestmi, Kréta je skvělou volbou. Tato řecká ostrov nabízí mnoho možností, jak si užít dovolenou s dětmi bez stresu.

Co nabízí Kréta pro děti?

Kréta je ostrov s dlouhými plážemi a teplým mořem, které jsou ideální pro děti. Voda je na většině pláží mělká a klidná, což umožňuje bezpečné koupání dětí. Mimo to je zde mnoho vodních sportů, které si vaše děti mohou vyzkoušet.

Navíc na Krétě najdete také mnoho atrakcí, které budou bavit i vaše děti. Jednou z nich je například plavecký park v městečku Limenas Chersonissos. Děti se mohou těšit například na skluzavky, bazény a mnoho dalších aktivit.

Ubytování pro rodiny s dětmi na Krétě

Na Krétě naleznete mnoho hotelů a apartmánů, které jsou přizpůsobené rodinám s dětmi. Mnoho z nich má vlastní dětské hřiště, bazény a animační program pro děti. Pokud si chcete užít soukromí, můžete využít možnost pronájmu vily s bazénem.

Je však nutné připomenout, že v letních měsících může být na Krétě velmi horko. Proto je důležité zvolit ubytování s klimatizací, která vám umožní chladný a příjemný pobyt.

Pro více informací o Krétě navštivte Wikipedii.

pro děti

Krétánská dovolená pro rodiny s dětmi: Tipy a doporučení

• Kréta je skvělým místem pro dovolenou s dětmi

• Vhodné jsou pobytové letoviska s okolními plážemi a aktivitami pro děti

• Mnoho letovisek nabízí také animační programy pro děti

• Nezapomeňte si s sebou vzít pohodlné boty a oblečení pro výlety do přírody

• Pozor na vysoké teploty v létě a dbejte na dostatečný přísun vody

• Vyzkoušejte místní kuchyni a pochutnejte si na lahodné řecké kuchyni

• Návštěva památek jako Knossos nebo chrámu v Preveli může být nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu

• Vychutnejte si i společné chvíle na pláži nebo u bazénu

• Do Kréty se vydejte převážně v období od května do října, kdy jsou nejlepší podmínky pro plážovou dovolenou

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekNadaná dítě a jeho rodina: jak vyrovnat se s výzvami?
Další článek5 důvodů, proč si vybrat psí školu Falco pro výcvik vašeho psa
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno