DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Krétánská kuchyně pro dětské chutě: Co ochutnat na ostrově

Krétánská kuchyně je plná chutí a vůní, které okouzlí každého gurmána. Pokud však hledáte něco, co potěší i vaše malé chutě, máme pro vás pár tipů.

1. Moussaka – Tento jed je sice původem z Balkánu, ale na Krétě si ho zamilovali a udělali si z něj své vlastní gastronomické poklady. Moussaka se skládá z vrstev bramborové kaše, lilků a marinovaného mletého masa. Pro děti se dá udělat i bez masa a s mírnějšími kořenícími látkami.

2. Kolokythokeftedes – Pokud vaše dítě miluje zeleninu, určitě ho potěší tato krétánská specialita z cuketových karbanátků. S podmáslím a kořením jsou dokonale šťavnaté a chuťově vyvážené.

3. Feta s medem a oříšky – Tento dezert není jen sladký, ale také zdravý a výživný. Jednoduše se podává nakrájená feta s medem a oříšky na salátovém lůžku. Děti si jistě oblíbí tuto jednoduchou a chutnou pochoutku.

Krétánská kuchyně nabízí mnoho dalších specialit pro dětské i dospělé chutě, jako například chutné rybí pokrmy, čerstvé olivy, zeleninové saláty nebo ovocné müsli. Takže pokud se chystáte na Krétu, určitě si nenechte ujít to nejlepší z místní kuchyně.

děti
Krétánská kuchyně pro dětské chutě: Co ochutnat na ostrově


Krétánská kuchyně pro dětské chutě: Co ochutnat na ostrově

1. Základní informace o krétánské kuchyni pro děti

Krétánská kuchyně je známá pro své zdravé a chutné recepty. Kromě toho je také velmi vhodná pro děti, protože se používají především čerstvé suroviny a koření, které nejsou příliš ostré. Krétánská kuchyně má také vliv na zdraví dětí, protože obsahuje mnoho vitaminů a minerálů a je vhodná pro děti s alergiemi, intolerancemi a citlivým žaludkem.

2. Několik tradičních jídel pro děti, které byste měli ochutnat na Krétě

Na Krétě můžete ochutnat mnoho tradičních jídel, které jsou vhodné pro děti. Mezi nejznámější patří:

3. Krétánské dezerty pro sladkou chuť

Krétánská kuchyně má také několik dezertů, které si zamilují děti, například:

4. Krétánské nápoje pro osvěžení

Při návštěvě Kréty byste měli vyzkoušet několik tradičních nápojů, které dětem velmi chutnají:

5. Shrnutí

Krétánská kuchyně nabízí mnoho zdravých a chutných receptů pro děti. Kromě toho jsou tradiční jídla a nápoje vhodné pro děti s alergiemi, intolerancemi a citlivým žaludkem. Pokud tedy plánujete dovolenou na Krétě, nezáleží na tom, zda máte děti nebo ne – krétánská kuchyně vás určitě překvapí!

Zdroj: Traditional Cretan Dishes Are a Greek Delight for the Senses


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Krétánská kuchyně pro dětské chutě – FAQ

Co ochutnat na ostrově?

Krétánská kuchyně je plná chutí a vůní, které ocení nejen dospělí, ale i děti. Mezi nejtypičtější jídla, která by měli vaši malí labužníci zkusit, patří:

1. Gyros

Pikantní masová nádivka podávaná v plátku chleba s přílohami jako jsou rajčata, cibule, feta sýr a kyselé okurky.

2. Souvlaki

Grilované maso nebo zelenina na špejli podávané s pitou a tzatziky – jogurtovým dipem s okurkou a česnekem.

3. Moussaka

Aromatičtější verze tamního tradičního jídla je složena z vrstev brambor, baklažánu, rajčat, masové nádivky a bílé omáčky. Je obzvlášť populární v zimním období.

4. Feta sýr

Krétánská feta je obzvláště kvalitní, pověst má dokonce i mimo ostrov. Sýr se podává k různým pokrmům nebo jako samostatná příloha.

5. Zmrzlina

Italská zmrzlina může být pořízena v mnoha příchutích. Užít si ji můžete na stánku se smetanovými místními specialitami.

dovolená

Užijte si krásnou dovolenou s dětmi na Krétě

Plánujete rodinnou dovolenou a hledáte ideální destinaci pro váš výlet? Pokud ano, Kréta je skvělou volbou pro vás a vaši rodinu. Kréta je největší řecký ostrov a nabízí nejen krásné pláže, ale také spoustu kulturních a historických památek.

Krásné pláže pro děti

Ostrov Kréta nabízí spoustu krásných pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Například pláž Elafonisi je dětským rájem a nabízí mělkou a teplou vodu, kde se budou děti moci bezpečně koupat a hrát. Dále můžete navštívit pláž Balos, která je jednou z nejkrásnějších pláží na Krétě.

Kulturní zážitky pro děti

Na Krétě se děti mohou naučit hodně o řecké historii a kultuře. Například navštivte archeologickou lokalitu Knossos, která je jednou z nejvýznamnějších památek na Krétě. Děti budou nadšené z prohlídky starověkého paláce a z legend o labyrintu a Minotauře.

Pro fanoušky dobrodružství doporučujeme návštěvu soutěsek Samaria. Na cestě se děti stanou objeviteli úžasné přírody a potkají mnoho zajímavých rostlin a zvířat.

Užijte si nezapomenutelnou dovolenou s dětmi na Krétě a využijte možnosti, které vám tento ostrov nabízí.

Více informací o Krétě na Wikipedii

pro děti

Krétánská kuchyně pro dětské chutě: Co ochutnat na ostrově

  • Olivy a olivový olej
  • Ovocné džusy a smoothies
  • Krétské sýry (feta, graviera)
  • Krétské tradiční pečivo (raki, dakos)
  • Mořské plody (krevety, chobotnice, kalamáry)
  • Zelenina (rajčata, okurky, papriky)
  • Moussaka (tradiční řecké jídlo)
  • Krétská zmrzlina

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekZtráta spojení mezi generacemi – jak se s tím vyrovnat
Další článekJak uklidnit dítě při záchvatu vzteku: Tipy od odborníků
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno