DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Krétánské rodinné výlety: Kudy se vydat s dětmi

Pokud se rozhodujete trávit dovolenou na Krétě s rodinou a hledáte nezapomenutelný zážitek pro sebe i své děti, máme pro vás pár tipů na rodinné výlety.

Pláže

Krétu obklopuje množství nádherných pláží, které jsou ideálním místem pro rodinné výlety. Dokonalým místem pro užívání si slunce a koupání je pláž Elafonisi s krásným bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Dalšími velmi populárními plážemi jsou Balos Beach, Preveli Beach nebo Vai Beach.

Vodopády a soutěsky

Krétou protékají řeky, které tvoří překrásné vodopády, například Imbros vodopád nebo Votomos vodopád. Pro odvážné rodiny je zase ideální výlet do soutěsky Samaria, která je s 18 km délkou nejdelší v Evropě.

Archeologická naleziště

Krétou procházela v mnoha obdobích historie různá kultura a civilizace, což se odráží na množství zachovalých archeologických nalezišť. Zajímavým místem jsou minojské paláce Knossos a Phestos.

ZOO parky a akvária

Pro malé i velké milovníky zvířat jsou na Krétě k dispozici zoologické zahrady a akvária. Zoologickou zahradu spjatou se zachováním ohrožených druhů můžete navštívit v městě Hersonissos. Akvárium v přístavu Chersonisos nabízí milovníkům podmořského světa možnost vidět mnoho zajímavých druhů ryb a dalších mořských živočichů.

Krétánské rodinné výlety Vám mohou nabídnout spoustu nezapomenutelných zážitků, ať už se jedná o prozkoumávání překrásné přírody, historických památek či zábavu s živými zvířátky.

děti

Krétánské rodinné výlety

Krétánské rodinné výlety: Kudy se vydat s dětmi

Pokud se chystáte na dovolenou na Krétě s rodinou a máte děti, určitě nechcete strávit celou dovolenou jen ležením na pláži. Proto jsme pro vás připravili seznam nejlepších rodinných výletů na Krétě.

1. Návštěva Akvária v Hersonissosu

Akvárium v Hersonissosu je ideálním místem pro zábavný výlet s celou rodinou. Děti si zde mohou prohlédnout velké množství živých mořských organismů, včetně mnoha druhů ryb, korálů a mořských ježků.

Navštivte také velkou reptílii, kde budou moci vidět hady, gekony a krokodýly. Každý den se zde také koná krmení žraloků, které děti určitě nadchnou.

Zde se můžete podívat na podobnou atrakci v USA

2. Prohlídka Paláce v Knossu

Palác v Knossu je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Krétě. Pro děti to může být fascinující zážitek, když se budou procházet místem, kde se ukrývala minulost. Seznámí se tak s jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Řecka.

V historické části paláce se také bude konat několik workshopů, které budou zaměřené na dětské aktivity, jako je výroba keramiky a hra na starověké hrátky.

Zde se můžete podívat na víc informací o Paláci v Knossu na anglické Wikipedii

3. Veslařský výlet na jezeře Kournas

Jezero Kournas, největší jezero na Krétě, se nachází asi 20 kilometrů od města Rethymno. Zde můžete pronajmout veslařské lodě a vyzkoušet si veslování. Je to ideální aktivita pro celou rodinu, kde se nejen během veslování ožení a zabavíte, ale i pohled na okolní přírodu vás jistě nadchne.

Dále si můžete vyrazit na procházku podél jezera, kde najdete mnoho restaurací a kaváren, kde se můžete občerstvit.

Zde se můžete podívat na podobnou atrakci v USA

4. Návštěva Džunglí v Malia

Džungle v Malia jsou ideálním místem pro všechny malé dobrodruhy. Toto tropické centrum nabízí zajímavé atrakce a zábavu pro celou rodinu, včetně skákacího hradu a lanových parků.

Pro malé děti jsou zde speciální zóny, kde se mohou běhat a hrát v bezpečí.

Zde se můžete podívat na podobnou atrakci v USA

5. Vodopády v Imbros

Vodopády v Imbros jsou překrásným místem pro milovníky přírody. Na Krétě jich najdeme nespočet, jednou z nejzáživnějších cest k vodopádům je ale procházkou z vesnice Askyfou Kournas. Trasa k vodopádům je celkem nenáročná a vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti.

Na závěr cesty nás čeká krásný vodopád s jezírkem, kde se mohou děti i rodiče osvěžit v horské vodě.

Zde se můžete podívat na podobné přírodní krásy v USA


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Krétánské rodinné výlety – FAQ

Kudy se vydat s dětmi?

Kréta nabízí mnoho zajímavých míst, která můžete navštívit s dětmi. Mezi nejlepší patří:

  • Pláže v okolí Chanie – s čistou vodou a měkkým pískem jsou ideální pro rodinný výlet
  • Národní park Samariá – pro starší děti je to skvělá aktivita, kde si užijí pěší túru a krásné scenérie
  • Knossos – návštěva této starověké minojské paláce může být pro děti edukativní a zábavná zároveň
  • Aquaworld – akvárium plné živých tvorů, které určitě zaujme celou rodinu

dovolená

Dovolená s dětmi na Krétě


Proč jet na dovolenou s dětmi na Krétu?


Pokud hledáte ideální dovolenou pro svou rodinu, Kréta je jedním z nejlepších míst pro váš výběr. Kréta je velký ostrov s krásnými plážemi, klidnými vesnicemi a úchvatnými horami. Jeho krásné modré moře také nabízí veškerou radost a možnost pro různé vodní sporty.

Co dělat na dovolené na Krétě s dětmi?


Kréta nabízí širokou škálu aktivit pro rodiny s dětmi. Můžete si užít den na pláži, navštívit některé z mála vodních parků na ostrově, projít se lesy nebo se projíždět na koni. Kromě toho je na Krétě spousta možností jak poznávat tamější historii a kulturu prostřednictvím návštěvy starověkých ruin, muzeí a galerií.

Kam jet s dětmi na Krétě?


Pokud hledáte vhodné místo pro pobyt s dětmi na Krétě, nejlepší volbou je asi Chania nebo Rethymno. Tyto dvě města nabízejí spoustu atrakcí pro turisty a zároveň jsou vhodné pro rodinnou dovolenou. Další možností je zůstat v některé z vil s bazénem, které jsou velmi oblíbené mezi rodinami na Krétě.


Pokud máte rádi přírodu, pláže, kulturu a chcete strávit skvělou rodinnou dovolenou, Kréta je tou správnou volbou. Pro více informací o ostrově navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

H2: Krétánské rodinné výlety: Kudy se vydat s dětmi

– Kréta nabízí mnoho zábavy a zážitků pro celou rodinu
– Pro milovníky historie a archeologie jsou vhodné výlety do Knóssu a Phaistosu
– Pláže v oblasti Elafonisi a Balos jsou krásné a ideální pro celodenní výlety
– Vodopády v Kourtaliotiko a Imbros jsou nezapomenutelnou zkušeností
– Návštěva krétských vesnic a měst jako je Chania a Rethymno nabízí tradiční řeckou atmosféru
– Pro malé dobrodruhy jsou skvělou volbou návštěvy zoologických zahrad a akvária v Heraklionu
– K dispozici jsou také různé outdoorové aktivity, jako například horská turistika a výlety na koních
– Rodinné výlety na Krétě jsou perfektním způsobem prozkoumání této krásné ostrovní destinace.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekKam na výlet s dětmi Mýto – okres Rokycany
Další článekProč jsou deskové hry s Tlapkovou patrolou ideální pro celou rodinu?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno