Kulturní Praha pro malé: Tipy na divadla, koncerty a festivaly

Kulturní scéna v Praze nabízí mnoho možností jak pro dospělé, tak i pro malé návštěvníky. Pokud hledáte inspiraci na to, co podniknout se svými dětmi, zde jsou některé tipy na divadla, koncerty a festivaly, které by mohly být pro vás vhodné.

 • Divadlo Minor: nabízí pestrou nabídku divadelních představení pro děti od 3 let věku. Pronajímají také scénu pro soukromé akce a oslavy.
 • Národní divadlo: má v nabídce mnoho inscenací a oper určených pro rodiny s dětmi. Děti se mohou také účastnit divadelních workshopů.
 • Švandovo divadlo: nabízí inscenace pro děti i dospělé včetně loutkových představení a muzikálů.
 • Letní shakespearovské slavnosti: probíhají každoročně v Praze, kde se diváci mohou těšit na inscenace Shakespeareových her v podání českých umělců.
 • Festival Jeden svět: zaměřuje se na dokumentární filmy a pořádá projekce pro děti, které se učí o současných globálních problémech.

Nezapomeňte také prozkoumat další kulturní akce a festivaly, které se v Praze odehrávají po celý rok. Zajisté najdete něco, co osloví vás i vaše děti.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kulturní Praha pro malé: Tipy na divadla, koncerty a festivaly

Divadla

Pro malé diváky se v Praze nabízí celá řada divadel, která přináší zábavné a poučné představení pro děti všech věkových kategorií. Mezi nejznámější patří

Koncerty

V Praze se konají i koncerty určené pro malé posluchače. Kromě tradičních lidových písniček se děti mohou těšit na modernější žánry jako např. pop nebo rock. Mezi nabízí koncertů pro děti jsou mimo jiné:

 • Jiří Mahr – autor a zpěvák dětských písniček, kterým zpívají děti po celé České republice.
 • Hudební skupina Tik-Tak – Vítáme tě, Den má dva počátky nebo Padají hvězdy.
 • Lucie Wolf – Zpěvačka, skladatelka a textařka, která se specializuje na „hudbu s významem“.

Festivaly

V Praze se konají i různé festivaly věnované dětem. Obrázek prvomájového průvodu, na kterém si děti během celého roku mohou vyrobit pohádkové postavičky, nebo Slavnosti pohádek a divadel – festival, na kterém se diváci seznámí s celou řadou divadelních představení pro děti.

 • Pražská raketová kliková – největší český divadelní festival pro děti.
 • Mezipatra – filmový festival zaměřený na LGBT+ tematiku, ale s programem určeným i pro děti.
 • Festival Bigbit – festival s širokým programem od dobového aerobiku až po breakdance a graffiti.

Zdroj: TimeOut Prague

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kulturní Praha pro malé: Tipy na divadla, koncerty a festivaly

Divadla

V Praze je mnoho divadel, která připravují představení pro děti. Mezi nejznámější patří Divadlo Minor, Divadlo Na Jezerce nebo Divadlo v Celetné. Na své si ale přijdou i malí diváci v Divadle Ta Fantastika, Divadle Gong nebo v Divadle U Valšů.

Koncerty

Dětské koncerty jsou v Praze čím dál tím populárnější. V posledních letech se konají v Praze například koncerty Kryštofa, Lucie Bílé nebo Ivana Hlasa. Na koncertech pro děti nechybí většinou animační programy, soutěže a zábavné aktivity.

Festivaly

V Praze se každý rok konají dva velké festivaly pro děti. V červnu se koná Mezinárodní festival Divadélko v parku na Letné, který nabízí pestrou paletu dětských představení ze všech koutů světa. V září se pak uskutečňuje Festival dětského filmu, na kterém si děti mohou zdarma prohlédnout filmy z celého světa.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Praze

1. Navštivte ZOO

Pražská zoologická zahrada je jednou z nejlepších v Evropě. Její rozloha přesahuje 70 hektarů a můžete v ní vidět více než 4000 zvířat z celého světa.

2. Prozkoumejte Vyšehrad

Vyšehrad osídlený již v pravěku nabízí nádherný výhled na celé město. Procházka po opevnění a návštěva kostela svatého Petra a Pavla je pro malé i velké návštěvníky skvělým zážitkem.

3. Zážitkový park Žirafa

Tento park nabízí řadu aktivit pro děti všech věkových kategorií. Od skákadel, přes lanové centrum až po hraní na hřišti s umělou trávou. Navíc je park dobře dostupný MHD.

4. Rodinná cyklostezka

Praha a její okolí nabízí řadu cyklostezek vhodných pro rodinné výlety. Například trasa Podolí – Braník nabízí nádherný výhled na řeku a přírodní krásy.

5. Prozkoumejte Národní muzeum

Národní muzeum nabízí řadu výstav a interaktivních akcí pro děti. Například dinosaurí expozice, sledování hvězd na planetáriu nebo naučná stezka.

Pro více informací o městě Praze a jeho atrakcích, navštivte Wikipedia – Praha.

pro děti

Kulturní Praha pro malé: Tipy na divadla, koncerty a festivaly

– Tipy na kulturní akce pro děti v Praze
– Výběr divadel, která hrají pro malé diváky
– Zajímavé koncerty a festivaly pro celou rodinu
– Programy pro vzdělávání skrze umění pro nejmenší
– Návody na vytváření tvořivých dílen pro děti
– Slevy a vstupenky na kulturní akce pro rodiny s dětmi
– Expertní pohled na kulturní dění v Praze z pohledu malých diváků
– Inspirace pro rodiče, kteří hledají nové způsoby, jak dětem přiblížit kulturní dění.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJaké jsou nejefektivnější metody stimulace plodnosti po vysazení hormonální antikoncepce?
Další článekDětské kytary: jak zlepšit zvuk a prodloužit trvanlivost
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno