DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Last minute dovolená s dětmi: Jak si zpříjemnit cestování

Pokud se chystáte na last minute dovolenou se svými dětmi, určitě chcete, aby to bylo co nejpříjemnější pro všechny zúčastněné. Existuje několik tipů, jak si zpříjemnit cestování.

Připravte si zábavu – S sebou na cestu si vezměte hry, filmy, knihy a další zábavu pro děti. Můžete také využít chytrý telefon nebo tablet, na němž si mohou děti hrát hry a sledovat filmy.

Styl dovolené – Vyberte si ubytování, které bude přizpůsobené pro rodiny s dětmi. Například hotel s bazénem nebo blízkost moře bude pro děti velkou radostí.

Naplánujte si pauzy – Při dlouhých cestách si naplánujte pauzy na toalety, občerstvení nebo pro protáhnutí nohou. Dětem udělá přestávka dobře a budou se moci více soustředit na cestu.

Tyto tipy vám pomohou zpříjemnit vaši last minute dovolenou se svými dětmi. Nezapomeňte se také poradit s dětmi a zahrnout jejich nápady na zábavu během cestování.

děti

Last minute dovolená s dětmi: Jak si zpříjemnit cestování

1. Vyberte vhodné cestování pro děti

Než začnete s přípravou dovolené, měli byste zvážit, jakou formu dopravy preferujete. Pokud letíte, mějte na paměti, že cesta může pro děti být náročná. Pokud preferujete jízdu autem, zvažte delší trasy předem a připravte si dostatek zábavy.

TIP: Zkuste si najmout vozidlo s DVD přehrávačem – filmy a seriály můžou zpříjemnit i ty nejdelší cesty.

2. Připravte si na cestu dostatek jídla a pití

Při cestování s dětmi je důležité mít dostatek jídla a pití. Zvažte, jaké potraviny bude možné sníst během cesty. Dále je dobré mít na paměti, že děti by neměly být hladové, protože by jim mohlo být nevolno. Navíc, stresující situace může být pro děti mnohem přijatelnější, pokud jsou zasytěné a odpočaté.

3. Zabraňte nudě

Děti mají rády zábavu a cestování může být pro ně monotónní. Je tedy důležité připravit prostor pro zábavu. Podívejte se na možnosti, které nabízí vaše vozidlo. Pokud máte k dispozici tablet nebo notebook, můžete si stáhnout aplikace s hrami, nebo sledovat filmy. Velmi často cestuje přes Česko americký herec Dave Bautista, který rád sleduje dokumenty a filmy o přírodě. Tak si vždy zpestří svoji cestu.

TIP: Vyhledejte vždy nové a atraktivní hry a aplikace, které děti baví.

4. Udržujte cestu čistou

Čisté auto je pro cestování s dětmi nezbytnost. Pokud jsou děti neukázněné, mohou být auta doslova neváznoucí – zkontrolujte tedy podlahu, sedačky i prostor u nohou.

TIP: Mějte vždy u sebe obaly na pití a občerstvení, aby nedocházelo k rozlití ani k následnému vyhození odpadků po celém autě.

5. Využijte možnosti zastavení

Cestou vyrazte s dostatečným časovým předstihem a domluvte s rodinou, za jak čas budete zastavovat. Využívejte plánování, kde si naplánujete přestávky například na toalety, občerstvení, nebo pro unavené děti na krátký odpočinek.

TIP: Zastavte se na zajímavých místech – mohou to být muzea, přírodní parky nebo zajímavá místa v blízkosti Vaší trasy.

Zdroj: 10 Tips to Keep Kids Entertained on Long Car Rides

Závěr

Dovolená s dětmi je krásnou zkušeností a s adekvátní přípravou i pohodovým zážitkem pro celou rodinu. Doufáme, že jsme Vám napověděli s touto kratší brožurou, co si nezapomenout a přejeme Vám krásný a bezpečný výlet.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Poslední chvíle dovolené s dětmi: Jak si zpříjemnit cestování

Jaké hry si připravit pro cestu?

Pro děti se připravte různé hry na cestu, které je zabaví a stále drží zaneprázdněné. Mezi oblíbené patří pexeso, hádanky, barvy a knihy na omalovánky. Rozhodně není dobré dát dětem za úkol překládat celou cestu jen tak pro zábavu.

Jaké jídlo a pití si vzít na cestu?

Na cestě byste měli mít vždy dostatek jídla a pití pro celou rodinu. Dbejte na to, abyste si s sebou vzali lehké, ale přinášející chuťovou pohodu pochutiny. Dobrým tipem jsou ovoce, suché sušenky, voda a džus. Naopak je lepší vyhnout se sladkostem, aby děti nebyly příliš nadšené a potom velmi unavené.

Jak poskytnout dětem pohodlnost?

Ujistěte se, že děti jsou komfortní a v pohodlí taky. Na cestě si s sebou vezměte polštářky, hračky a věci, které jim přidají měkké a teplé podmínky. Také na to myslete, jak je budete usazovat, a zkontrolujte v obchodě nebo online pod sedačky auta dostupné polštářky s napájením na zásuvku v autě.

dovolená

Dovolená s dětmi last minute

Hledáte last minute dovolenou pro sebe i své děti? Máme pro vás skvělou nabídku! Dovolená s dětmi last minute je ideální volbou pro ty, kteří nemají předem naplánované prázdniny a chtějí si užít dovolenou za dostupnou cenu.

Co je to last minute dovolená?

Last minute dovolená je termín, který označuje nabídky v cestovním ruchu, které jsou dostupné těsně před odjezdem. Tyto nabídky mají nižší cenu a jsou vhodné pro ty, kteří se rozhodli jet na dovolenou spontánně nebo se nechtějí plánovat dopředu.

Proč jet s dětmi na last minute dovolenou?

Jestliže máte děti, pak je to nejlepší způsob, jak strávit rodinnou dovolenou bez velkého plánování a příprav. Nemusíte se stresovat rezervacemi, ubytováním a dalšími podrobnostmi, protože vše máte již připravené a zajištěné.

Kromě toho mnoho destinací nabízí pro rodiny s dětmi zvýhodněné ceny a speciální akce. Můžete tak ušetřit nemalé peníze a užít si skvělou dovolenou s celou rodinou.

Kam na last minute dovolenou s dětmi?

Existuje mnoho možností, kam se můžete vydat na last minute dovolenou s dětmi. Vybrat si můžete z více destinací v České republice nebo zahraničí. Mezi oblíbené destinace patří například Chorvatsko, Itálie nebo Španělsko.

Pokud se rozhodnete pro zahraničí, nezapomeňte zajistit platný cestovní pas a pojištění. Pokud však dáváte přednost dovolené v České republice, pak máte spoustu možností, jak si užít dovolenou s dětmi na hory nebo na jezeře.

Pro více informací o možnostech na dovolenou s dětmi navštivte stránku na Wikipedii.

pro děti

Last minute dovolená s dětmi: Jak si zpříjemnit cestování

Tipy na zajímavé aktivity pro děti během cesty:

 • hračky a hry
 • poslech hudby a audioknih
 • vytváření malování a kreslení
 • seznamování se s místními zvyky a kulturou

Tipy na přípravu na cestování s dětmi:

 • dobře naplánovat trasy a cestovní časy
 • mít dostatek jídla a nápojů na cestu
 • přibalit základní léky a pomůcky na případné zdravotní problémy
 • zabezpečit dětské sedačky a pohodlná oblečení a obuv

Další užitečné tipy při cestování s dětmi:

 • využít zastávky na odpočinek a provětrání
 • vybírat přátelské ubytování pro rodiny s dětmi
 • nechat si tipy na vyžití a památky od místních obyvatel
 • být připraven na různé situace a postarat se o bezpečnost dětí

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno