DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Letní dovolená s dětmi u vody: Kam na koupání a jak si ji užít

Pokud plánujete letní dovolenou s dětmi u vody, jste na správném místě. Nabízíme vám tipy na to nejlepší místo pro koupání spolu s tím, jak ji co nejvíce využít.

Kam na koupání: Pokud hledáte ideální místo pro koupání s vašimi dětmi, můžete zvolit buď přírodní koupaliště nebo plavecký bazén. V případě přírodních koupališť doporučujeme vybrat takové, které mají pozvolný vstup do vody a jsou chráněny před proudy. Pokud preferujete bazény, záleží na vás, zda si zvolíte venkovní či krytý. V obou případech ale nezapomeňte na to, aby byl pro děti dostatečně mělký, aby se mohly bezpečně bavit.

Jak si užít koupání: Kromě běžného plavání s dětmi můžete plánovat i různé hry a sportovní aktivity. Hrajte s dětmi například fotbal, plážový volejbal, nebo si na vodu vezměte nafukovací kajaky. Pokud nechcete sportovat, můžete si s dětmi užít i klidné odpoledne na slunci s dobrou knihou nebo prostě jen bavit se vodními hračkami. Pokud jste u většího koupaliště, určitě ještě nezapomněte vyzkoušet různé skluzavky a tobogány.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou naplánovat co nejlepší letní dovolenou s dětmi u vody. Užijte si léto a krásné počasí!

děti
Letní dovolená s dětmi u vody: Kam na koupání a jak si ji užít

Nejlepší místa koupání s dětmi

Letní doba je ideální pro rodinnou dovolenou u vody. Pokud hledáte nejlepší místa koupání pro rodiny s dětmi, máme pro vás pár tipů:

1. Lipno nad Vltavou

Toto je jedno z nejlepších míst pro rodinné prázdniny u vody. Lipno nabízí nejen krásné okolí, ale také mnoho aktivit, jako je například vodní lyžování, plachtění, kajakářství a mnoho dalšího.

2. Slapy

Slapy jsou oblíbeným místem pro koupání a relaxaci. Zde najdete mnoho pláží, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Kromě toho nabízí Slapy i mnoho sportovních aktivit a turistických tras.

3. Machovo jezero

Toto jezero se nachází v Krkonoších a je ideální pro rodiny s malými dětmi. Koupání je zde poměrně mělké a jezero je obklopeno krásnou přírodou. Pokud hledáte klidné a rodinné prostředí, Machovo jezero je tou správnou volbou.

Jak si užít dovolenou u vody s dětmi

Když už víte, kam na dovolenou s dětmi u vody, je důležité si ji také užít. Zde jsou pár tipů, jak na to:

1. Plánování

Je důležité plánovat dovolenou tak, aby odpovídala potřebám celé rodiny. Zadejte si například cíle, které chcete během dovolené splnit a najděte aktivity, které jsou pro celou rodinu vhodné.

2. Relaxace

Během dovolené u vody si nezapomeňte odpočinout a vychutnat si krásné prostředí. Věnujte se třeba i jen lenošení na pláži nebo u bazénu.

3. Bezpečí

Při dovolené u vody je důležité myslet i na bezpečnost celé rodiny. Informujte se o nebezpečných oblastech a naučte děti plavat nebo ježdit na vodních sportech.

Tyto tipy vám pomohou užít si dovolenou u vody s dětmi naplno.

Zdroj: Travel + Leisure


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Letní dovolená s dětmi u vody – často kladené dotazy

Kam na koupání

Česká republika nabízí mnoho krásných míst kde se dá letní dovolená s dětmi u vody strávit. Mezi nejpopulárnější patří:

 • Lipno – největší přehradní nádrž v ČR, nabízí plno vodních a outdoorových aktivit pro celou rodinu
 • Slapy – další velká přehradní nádrž s mnoha plážemi, kempy a rekreačními středisky
 • Máchovo jezero – oblíbené hlavně u mladších generací, nabízí mnoho možností pro vodní sporty a noční zábavu
 • Orlická přehrada – krásné místo v Orlických horách s výbornou koupací vodou
 • Luhačovice – lázeňské městečko s kaštanovým parkem a termálními bazény, ideální na rodinný výlet

Jak si užít koupání s dětmi

Letní dovolená u vody s dětmi může být náročná, ale zároveň velmi zábavná. Zde je pár tipů na to, jak si koupání užít s celou rodinou:

 • Připravte si dostatek sobotného vybavení – plavky, osušky, sluneční krém, klobouk, náhradní oblečení pro děti atd.
 • Vyberte si správné místo na pláži – ideální je vyhnout se přeplněným místům, vybrat si klidnou zátoku, kde se děti budou moci bezpečně koupat
 • Nezapomeňte na zábavu – balónky, frisbee, míč, pískoviště, hry s míčem a horkým bramborem jsou skvělé aktivity pro děti, které je udrží zabavené po celý den
 • Dodržujte bezpečnostní pravidla – nepodceňujte hloubku vody, používejte ochranné prvky a sledujte děti co nejvíce, aby nedošlo ke zranění nebo úrazu
 • Připravte si občerstvení a pití – zdravé svačiny, ovoce a muffiny nebo dorty jsou skvělou volbou pro občerstvení, vodu, limonády či koktejly pro dobrodružné rodiče

dovolená

Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi: Co je důležité vědět?

Dovolená s dětmi může být pro rodiče výzvou. Je třeba zajistit ubytování, stravování, zábavu, ale také si dát pozor na bezpečnost dětí. Pokud chcete, aby vaše dovolená s dětmi byla úspěšná, je důležité být připraveni a dodržovat několik důležitých tipů.

Jak si vybrat vhodné místo pro dovolenou s dětmi?

Při výběru místa pro dovolenou s dětmi je nutné brát v úvahu jejich věk a zájmy. Mladší děti ocení blízkost pláže a moře, zatímco starší děti se mohou těšit na zábavní parky a kulturní památky. Je také důležité vybrat místo, které nabízí bezpečné prostředí pro děti a vhodné ubytování a stravování.

Jak se připravit na dovolenou s dětmi?

Před odjezdem na dovolenou s dětmi je důležité si připravit seznam věcí, které budete potřebovat. Patří sem věci jako oblečení, plavky, sluneční krém, ale také lékárnička a drobné hračky pro děti. Během dovolené se také ujistěte, že máte dostatek času na odpočinek a zábavu s dětmi.

Jak zajistit bezpečnost dětí na dovolené?

Je nutné dodržovat bezpečnostní pravidla na pláži a při vodních sportech. Pokud vaše dítě neumí plavat, zajistěte mu plavecké pomůcky a nechte ho pod dohledem. Také si dejte pozor na silnice a dopravu v místě, kde pobýváte, a zajistěte si cestovní pojištění pro případ neštěstí.

Pro více informací o dovolené s dětmi navštivte stránku Dovolená s dětmi na Wikipedii.


pro děti

Letní dovolená s dětmi u vody: Kam na koupání a jak si ji užít

 • Pláže s pozvolným vstupem do vody jsou ideální pro děti
 • Aquaparky nabízejí řadu vodních atrakcí pro celou rodinu
 • Vodní sporty, jako kajakářské vyjížďky a windsurfing, jsou zábavné pro starší děti
 • Pro ochranu před sluncem nezapomeňte na sluneční krém a klobouk
 • Doporučené aktivity jsou také pikniky na pláži a vodní hry

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekNechte svou plyšovou hračku dýchat: Tipy na odstranění zápachu
Další článekJakou roli hrají dětská vtipná trička v dětské kreativitě a fantazii?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno