Myslím na dítě, ne na okolí: Proč kojím všude možně?

Kojení je pro kojence a jeho matku velmi přirozený proces, který je nejen důležitý pro zdraví dítěte, ale i pro rozvoj zdravého vztahu mezi matkou a dítětem. Bohužel se stává, že většina lidí v naší společnosti považuje veřejné kojení za nevhodné nebo dokonce odporné, což může kojící matky odrazovat od kojení ve veřejnosti.

Je však důležité si uvědomit, že myslím na dítě, ne na okolí. Kojení by mělo mít pro kojící matku a kojence přednost před jakýmikoliv společenskými normami.

Kojit můžete všude, kdykoliv a jakkoliv chcete. Nemusíte se obávat o to, co si o vás myslí okolí. Naopak, měli bychom veřejné kojení vnímat jako přirozenou součást života a podporovat ho, aby se kojící matky necítily osamocené a izolované.

Pokud se vám stane, že narazíte na někoho, kdo kojení ve veřejnosti neschvaluje, nebojte se svého názoru bránit. Je důležité ukázat, že kojení je přirozené a normální, a že bychom se na něj neměli dívat jako na něco hanlivého.

děti

Kojící polštáře v AKCI ➡️
Myslím na dítě, ne na okolí: Proč kojím všude možně?

Myslím na dítě, ne na okolí: Proč kojím všude možně?

Kojení je způsob, jakým můžeme dát našim dětem nejlepší start v životě

Kojení je přirozenou a nejlepší formou výživy pro novorozence. Podporuje vývoj dítěte a poskytuje mu všechny potřebné živiny, vitaminy a minerály. Navíc má kojení řadu výhod nejen pro dítě, ale i pro matku.

Mnoho matek se však obává, že kojení na veřejnosti může být nevhodné nebo dokonce se mohou setkat s negativními reakcemi od ostatních lidí v okolí. Avšak není třeba se bát kojit všude možně. Je to přirozený proces a dítě má právo být krmeno kdykoliv a kdekoliv.

Veřejné kojení je v mnoha zemích podporováno

V mnoha zemích je kojení na veřejnosti podporováno a společnost ho akceptuje jako běžnou věc. Například v Evropě, Kanadě nebo Austrálii je veřejné kojení běžné a nikoho to nešokuje. Na druhé straně v USA to stále není běžná záležitost, ale postupně se situace zlepšuje.

Existuje mnoho organizací, které se snaží podpořit kojení. Například organizace La Leche League nebo World Breastfeeding Week.

Proč kojit všude možně?

Kojení na veřejnosti může mít mnoho výhod pro matku i dítě. Matka se nemusí obávat, že se její dítě bude hladit nebo neustále bude plakat. Kojení umožňuje dítěti být spokojené a zdravé. Navíc, pokud je matka kojící a cestuje s dítětem, je třeba, aby mohla kojit kdykoliv a kdekoliv.

Kojení na veřejnosti rovněž pomáhá normalizovat kojení. Pokud lidé vidí, že kojení je běžnou a přirozenou činností, mohou se s tím snáze smířit a akceptovat.

Závěr

Kojení na veřejnosti by nemělo být tabu. Je to přirozený proces a dítě má právo být krmeno kdykoliv a kdekoliv. Veřejné kojení je v mnoha zemích běžné a lidé ho akceptují jako běžnou věc. Proč neudělat ze kojení běžnou věc i u nás?

Pro více informací o kojení a jeho výhodách se podívejte na tento článek: https://www.medicalnewstoday.com/articles/319939

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Myslím na dítě, ne na okolí

Proč kojím všude možně?

Kojení je přirozený způsob, jak krmit své dítě. Kromě toho má kojení mnoho výhod pro dítě i pro matku. Dítě dostává všechny potřebné živiny a protilátky, které jsou důležité pro jeho zdraví. Kojení také posiluje vztah mezi matkou a dítětem. Navíc je kojení praktické, protože nemusíte nosit s sebou lahve a sterilizovat je.

Mnoho lidí má ale problém s tím, že matka kojí všude možně. Některé matky se bojí kojit v přítomnosti ostatních lidí a raději si najdou klidné místo. Ostatní matky se ale nebojí kojit v restauracích, v obchodech nebo ve veřejné dopravě. Nejde o to, že by jejich chování bylo nevhodné. Jde o to, že pro tyto matky je důležitější kojení svého dítěte než okolní pohledy.

Pokud se bojíte kojit v přítomnosti ostatních lidí, můžete si najít klidné místo, kde si můžete sednout a kojit. Pokud se ale nebojíte kojit všude možně, není na tom nic špatného. Měli bychom respektovat volbu každé matky kojit tak, jak se jí to nejlépe hodí.

jak děti

Kojení na veřejnosti

Co je kojení na veřejnosti?

Kojení na veřejnosti je praxe, kdy matky kojí své děti mimo domovské prostory. Může se jednat o kojení v parku, kavárnách nebo kamkoliv jinde mimo domov.

Proč je kojení na veřejnosti důležité?

Kojení na veřejnosti je důležité pro matky, které potřebují kojit své děti mimo domov. Zvyšuje důvěru žen v jejich těla a zlepšuje důvěru společnosti v kojení.

Existuje mnoho organizací, které se snaží podporovat praktikování kojení na veřejnosti a bojovat proti diskriminaci matek, které kojí své děti mimo domov.

Pokud se chcete dozvědět více o kojení na veřejnosti, navštivte stránku na Wikipedii zde.


pro děti

Myslím na dítě, ne na okolí: Proč kojím všude možně?

  • Kojení má mnoho výhod pro dítě i matku.
  • Kojení může pomoci snížit riziko některých nemocí u dítěte, jako např. infekce, diabetes či obezita.
  • Kojení může pomoci snížit riziko rakoviny prsu či vajíčkovodů u matky.
  • Kojení zvyšuje citové pouto mezi dítětem a matkou.
  • Dítě má větší pravděpodobnost vyvinout se dobře a mít lepší zdraví v pozdějším věku, pokud bylo kojeno.
  • Kojení může být pohodlné pro matky, když jsou s dítětem venku či na veřejnosti.
  • V mnoha zemích je kojení vítáno a běžnou součástí života, takže není třeba se stydět nebo se bát.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kategorie – Miminka

Předchozí článekJak pomoci svému dítěti rozvíjet empatii a sociální dovednosti s pomocí panenky🧸
Další článekCool tipy na nejnovější korálkové módy pro holčičky
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno