Nad kojením na veřejnosti se nediskutuje, tohle jsou fakta

Kojení na veřejnosti je normální a přirozená činnost, která může být nutná k uspokojení základních potřeb kojence, který se musí pravidelně a často krmit. Některé matky však čelí kritice nebo dokonce útokům, když si chtějí své dítě kojit na veřejnosti.

Je důležité si uvědomit, že kojení je základní právo matky a dítěte. Podle českého zákona o ochraně veřejného zdraví mohou matky kojit své děti kdekoli, kdykoli a jakkoli potřebují, a to bez ohledu na názory ostatních lidí. Kojení na veřejnosti není trestné ani neetické a nemělo by být důvodem pro zbytečné konflikty.

Zdravotníci, psychologové a odborníci na kojení se shodují, že kojení je pro dítě nejlepší a že matky by měly kojit své děti co nejdéle. Kojení má řadu pozitivních vlivů na zdraví dítěte i matky a zlepšuje také vztah mezi nimi.

Pokud se cítíte při kojení na veřejnosti narušeni nebo vystrašeni, můžete si zakrýt prsa šátkem nebo šálem, použít speciální kojící podprsenku nebo ji přikrýt šatou nebo dekou. Nicméně je důležité si uvědomit, že to není povinnost a matky by neměly být nuceny skrývat své kojení na veřejnosti.

děti

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Nad kojením na veřejnosti se nediskutuje, tohle jsou fakta

Co musíte vědět o kojení na veřejnosti

Kojení na veřejnosti se stává stále více běžným jevem. Když má kojení novorozence, je nevyhnutelné, že bude muset být někdy kojen na veřejnosti. Tento proces je naprosto přirozený a zdravotní. Nicméně mnozí si stále klade otázku, zda je to vhodné nebo ne a zda by mělo být povoleno.

Některé ženy cítí, že kojení na veřejnosti může být obtížné a že by to mohlo být pro ostatní lidi v okolí nepříjemné. Nicméně, to není pravda. Kojení na veřejnosti není nijak narušující nebo špatné. Měli bychom se spíše soustředit na to, aby byly kojící matky akceptovány všude a bylo jim umožněno kojit své děti bez jakéhokoliv pocitu hanby nebo soucitu ostatních.

Legality kojení na veřejnosti

Kojení na veřejnosti není v mnoha zemích zakázáno. V USA například 49 států povoluje kojení na veřejnosti, zbytek států má různorodé zákony. Na druhé straně, některé země, jako je například Velká Británie, mají zákony chránící právo matky kojit na veřejnosti.

V České republice není kojení na veřejnosti zakázané, ale zároveň zde neexistuje zákon, který by matkám přímo umožňoval kojit na veřejnosti. Kojící matky by však neměly být nijak omezeny a měly by mít právo kojit své dítě kdekoli, kdykoli a jakkoli chtějí.

Kojení na veřejnosti a sociální média

Kojení na veřejnosti má stále ještě stigma a mnoho žen se stydí kojit své dítě na veřejnosti. Nicméně, někteří se snaží tuto negativní představu změnit. Na sociálních médiích existují speciální stránky a hashtagy podporující kojení na veřejnosti. Tyto stránky ukazují, že kojení na veřejnosti je naprosto přirozené a že by kojící matky neměly být jakkoli diskriminovány.

Jak se cítit sebevědomě při kojení na veřejnosti

Pokud jste kojící matka a chcete kojit své dítě na veřejnosti, ale necítíte se příliš sebevědomě, zde jsou některé tipy:

– Připravte si vhodné oblečení – existuje mnoho kojících oblečení, které vám umožní kojit své dítě na veřejnosti, aniž byste museli úplně odhalit svá prsa.

– Vyberte si vhodné místo ke kojení – pokud máte pocit, že by kojení mohlo být pro ostatní v okolí nepříjemné, přemýšlejte o tom, kde se nejlépe usadit, aby to bylo pro vás pohodlné a pro ostatní diskrétní.

– Uvědomte si, že kojení je naprosto přirozené – nechte si případné negativní připomínky od ostatních bokem a pamatujte si, že kojení je naprosto běžný a přirozený proces.

Závěr

Kojení na veřejnosti by nemělo být ani zdiskutováno. Právo matky kojit své dítě by mělo být respektováno bez ohledu na místo, kde se nachází. Kojící matky by měly být akceptovány a podporovány všude, stejně jako by měly mít právo kojit své dítě kdekoli, kdykoli a jakkoli chtějí.

Zdroj: 16 celebrities who say yes to breastfeeding in public

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Nad kojením na veřejnosti se nediskutuje, tohle jsou fakta

Co je kojení na veřejnosti?

Kojení na veřejnosti znamená, že matka kojí své dítě na veřejném místě, jako například v parku, v obchodě nebo v restauraci.

Je kojení na veřejnosti legální?

Ano, kojení na veřejnosti je zcela legální. Žádný zákon nezakazuje kojení na veřejnosti a matky mají právo kojit své dítě kdykoliv a kdekoli potřebují.

Proč někteří lidé považují kojení na veřejnosti za kontroverzní?

Existují lidé, kteří se cítí nepříjemně nebo uraženě, když vidí matku, která kojí své dítě na veřejnosti. Tyto pocity však nejsou založené na žádných přesvědčivých argumentech a matka by neměla být nucena skryt se při krmení svého dítěte.

Existují nějaká pravidla, která matky musí dodržovat při kojení na veřejnosti?

Ne, neexistují žádná pravidla, která by matky musely dodržovat při kojení na veřejnosti. Matka by však měla respektovat ostatní lidi a mohla by použít šátek nebo jiný kryt, pokud by se cítila pohodlněji.

Proč je důležité podporovat kojení na veřejnosti?

Podpora kojení na veřejnosti pomáhá matkám, aby se necítily studem z kojení svých dětí na veřejnosti. Dále také pomáhá normalizovat kojení a ukazuje důležitost výživy dítěte.

jak děti

Kojení na veřejnosti

Kojení na veřejnosti je přirozenou součástí mateřství a mnoho matek se snaží kojit své děti i mimo domov. Bohužel však existují lidé, kteří kojení na veřejnosti považují za nevhodné nebo dokonce urážlivé.

Proč je kojení na veřejnosti důležité

Kojení na veřejnosti má mnoho výhod nejen pro dítě, ale i pro samotnou matku. Dítě má neustálý přístup k potravě a matka se může vyhnout obtížnému odstavování kojení, což je pro ni často stresující záležitost.

Kromě toho také platí, že kojení na veřejnosti je zcela přirozené a není třeba ho skrývat nebo se za něj stydět. Kojení na veřejnosti by mělo být akceptováno stejně jako krmení dětí umělými stravami.

Jak se bránit proti kritice

Pokud se setkáte s kritikou nebo nesouhlasnými lidmi, můžete se pokusit o rozhovor, ve kterém vysvětlíte své postoje a důvody pro kojení na veřejnosti. Můžete také poukázat na to, že v České republice kojení na veřejnosti není nezákonné.

Je však také důležité respektovat názory druhých a nevnucovat svůj názor. Každá matka má právo na výběr, jakou formou bude krmit své dítě, a to včetně kojení na veřejnosti.

Další informace o kojení na veřejnosti na Wikipedia

pro děti

Nad kojením na veřejnosti se nediskutuje, tohle jsou fakta

  • Kojení je přirozený a zdravý způsob krmení dítěte.
  • Kojící matka má právo kojit své dítě kdykoli a kdekoliv to je potřeba.
  • Zákony předepisují, že kojící matky nemají být diskriminovány a mají právo kojit na veřejnosti.
  • Žádný zákon nezakazuje kojení na veřejnosti.
  • Matky, které kojí na veřejnosti, by měly mít podporu a respekt ze strany okolí, nikoli kritiku či znevažování.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kategorie – Miminka

Předchozí článekJaké jsou oblíbené panenky pro čtyřleté dívky?🧸
Další článekJak omalovánky pro holčičky podporují kreativitu a rozvoj dětských vlastností
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno