Nafukovací bazény pro děti

Nafukovací bazény pro děti

Nafukovací bazény pro děti – léto se k nám blíží mílovými kroky. Vodní osvěžení bývá k nezaplacení, a poplatky na plovárnách a bazénech bohužel také – zvláště v rodinách s malými dětmi, které si podobných kratochvílí užívají nejvíce. Nafukovací bazény pro děti dají vaší zahradě úplně jiný rozměr, umožní dětem poznat lásku k vodě a navíc se starají o jejich zdraví.

Nafukovací bazény pro děti patří do nejlevnější kategorie zahradních bazénů. A to i tehdy, chceme-li koupit produkty kvalitní, co něco vydrží. Při dobrém skladování a údržbě přežijí dobré nafukovací bazény bez problémů pět, šest let i více. Děti z nich spíše vyrostou, než že by je poškodily.

Nafukovací bazény pro děti
Nafukovací bazény pro děti

Při výběru prodejce dbejte na jeho reference a dobře si prostudujte délku a podmínky záruky. Zajímejte se také o způsob instalace bazénu (dá-li se tedy tak jeho nafouknutí a umístění nazvat). Některé bazény lze napustit jen díky speciálním pumpičkám nebo ventilkům, jejichž následná koupě může celý nákup nepříjemně prodražit.

Nafukovací bazény pro děti – na co se zaměřit při výběru?

Hlavními kritérii při výběru tohoto zábavného zahradního doplňku by měly být bezpečnost a odolnost. Je prokázáno, že pobyt ve vodě pomáhá předcházet přehřátí citlivého dětského organismu a podporuje děti v dodržování pitného režimu. Bazén, který se na horkém sluníčku začne brzy deformovat nebo nesnesitelně pálit, je tedy rodičům k ničemu.

Dalším důležitým bodem jsou okraje bazénu. A to nejenom ty, na něž lze dosáhnout z vody. Pamatujte si, že děti se při vylézání z bazénu přes okraje rády plazí. Žádné ostré okraje a sváry tedy rozhodně nejsou přípustné.

Nafukovací bazény pro děti
Nafukovací bazény pro děti

Pozornost věnujte i příslušenství a možnosti jeho připojení. Nechcete-li ve větším bazénku měnit vodu každý den, neobejdete se bez kvalitní nebo pískové filtrace. Její pořízení se vám vrátí v horizontu několika let, sečtete-li náklady na vodu, chemické prostředky pro její úpravu a samozřejmě i váš čas. Ty nejmenší bazénky se bez této vychytávky obejdou.

TIP: Pořízením bazénu náklady na vaše letní radovánky nekončí. Dobře si spočítejte cenu vody případně elektřiny a i to zohledněte při svém výběru.

Nafukovací bazény pro děti doplní zahradu jako barevný šperk

Výběr barev a vzorů je téměř neomezený, vyplatí se tedy zapátrat po těch, které se k vašemu současnému bydlení hodí nejlépe. Přece jen bazén bude na zahradě nejspíš celé léto, a bude-li kromě praktičnosti vynikat i estetikou, bude to pro harmonii zahrady velké plus. Vyhněte se hlavně křiklavým neonovým barvám – ty skutečně vypadají jako příslovečná pěst na oko.

Zamyslete se také nad tím, kolik lidí bude bazén používat. Děti mají rády malé ohraničené prostory poskytující jim pocit bezpečí, na druhou stranu posedět si v chladné vodě s dítětem také nemusí být k zahození. A hemží-li se vaše zahrada celé léto dětmi od všech sousedů, stane se velký nafukovací bazén pro děti skoro nezbytností.

TIP: Pamatujte na to, že nafukovací bazény potřebují rovný, a co nejvíce hladký povrch. U zahrad s členitým terénem je tedy spíše nedoporučujeme – jejich životnost zřídka přesáhne dva roky.

Zaměřeno na doplňky

Bazén jako takový může mít i velké množství funkčních prvků. Pro nejmenší děti, kterým vadí i mírné odpolední sluníčko, doporučujeme snadno odstranitelný slunečník. Ty větší pak budou radostí bez sebe nad nejrůznějšími nafukovacími prvky ve tvaru zvířátek, květin nebo třeba vesmírných lodí. A chcete-li svým dětem pořídit doslova vodní hřiště, zapátrejte po nafukovacích bazénech opatřených skluzavkou, sprchou nebo třeba vodním dělem. Jediným omezením v tomto bodě může být jen vaše peněženka. Ale co by člověk neudělal pro radostí zářící oči svých potomků?

Nezapomeňte, že své děti nikdy ale opravdu nikdy nesmíte nechat ve vodě bez dozoru. Neohrabanému batoleti stačí k utopení pouhé dva centimetry vody, předškolním dětem hrozí nebezpečí i v bazénu, kde má dospělý vody sotva po kolena. Pět minut, během kterých si odběhnete třeba na záchod, může pro vaše dítě skončit katastrofálně. Neriskujte to!

Siffera
Siffera

Mám ráda pohyb, přírodu a vše, co je zdravé. Jako maminka dvou malých dětí se snažím udržet si přehled o všem, co se okolo nás děje a podělit se o to s vámi.