Najděte hručky, které povzbudí dívčí kreativitu a rozvíjí jemnou motoriku

Pro dívky je nezbytný vývoj jemné motoriky a kreativity. Vyberte si pro ně hručky, které budou zábavné a zároveň je budou podporovat v rozvoji.

Existuje řada hraček, které jsou speciálně navrženy pro rozvoj jemné motoriky a podporu kreativity u děvčat. Mezi ně patří:

 • Kreativní sady: Tvorba korálků, malování na kameny, modelování z hliny nebo písku. Dívky si užijí tvůrčí proces a zlepší své jemné motorické dovednosti.
 • Klávesové nástroje: Učení se hrát na klavír nebo jiný hudební nástroj může děvčatům pomoci rozvíjet své jemné motorické schopnosti a zvýšit sebevědomí.
 • Konstrukční stavebnice: Sada s návody, jak si sestavit vlastní kreativní modely, pomáhá děvčatům rozvíjet představivost, logické myšlení a jemnou motoriku.
 • Dřevěné hračky: Hračky z přírodních materiálů, jako jsou např. dřevěné vláčky, zápalkové panenky či stavebnice, pomáhají děvčatům rozvíjet jemnou motoriku a zároveň povzbuzují představivost.

Nejlepší pro dívky jsou hračky, které je baví a zároveň je podporují ve vývoji. Vyberte si takové, které bude stimulovat jejich mysl a kreativitu, nejen hrubou motoriku.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Najděte hručky, které povzbudí dívčí kreativitu a rozvíjí jemnou motoriku

Hračky jsou pro dívky stejně důležité jako pro chlapce. Jsou to nástroje, které jim pomohou rozvíjet kreativitu, fantazie a jemnou motoriku. Proto by měly být hračky vybírány s ohledem na to, co děti potřebují a co je pro ně nejlepší. V následujícím článku se zaměříme na hračky, které jsou vhodné pro dívky a které podporují jejich rozvoj.

Krásné malby

Malování je pro dívky velmi oblíbenou aktivitou. Pokud chcete povzbudit kreativitu vaší dcery, pak ji pořiďte sady barev na malování. Většina sada obsahuje různé barvy a štětce. Vaše dcera si tak může vyzkoušet, jak se kombinují barvy a jakým způsobem se malují různé tvary. Pro dívky jsou ideální také malby na plátno s předtištěným motivem. Vaše dcera tak snadno nakreslí nádherný obraz a svůj talent může ukázat kdekoli v domě.

Kreativní hračky

Hračky, které rozvíjejí fantazii a kreativitu, jsou ideální pro dívky. Mezi takové hračky patří například perličky, s nimiž si vaše dcera může sestavit náramky, korálky a jiné ozdoby. Další kreativní hračkou jsou modely k jemnému skládání. Vaše dcera si tak může sestavit vlastní miniatury domů, aut a jiných předmětů.

Puzzle

Puzzle jsou skvělým způsobem, jak rozvíjet jemnou motoriku dívčích rukou. Dívky si také mohou procvičit logické a prostorové myšlení. Puzzle jsou k dispozici v různých velikostech, tvarů a motivů. Vaši dceru určitě potěší puzzle s motivy princezen, zvířátek a dalších oblíbených postav.

Kostky

Kostky jsou vynikající hračkou pro dívky, které chtějí trénovat svou jemnou motoriku. Kostky jsou k dispozici v různých velikostech, tvarech a barvách. Dívky si také mohou hrát s kostkami s písmeny a čísly, aby zlepšily své schopnosti čtení a počítání.

Vybírejte hračky s ohledem na to, co vaše dcera potřebuje a co ji baví. Pamatujte si, že hračky jsou součástí dívčího života. Když se jí líbí, pak s nimi bude trávit čas ráda a ráda se s nimi bude bavit.

Zajímavé články o dětských hračkách na Parents.com

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Najděte hručky, které povzbudí dívčí kreativitu a rozvíjí jemnou motoriku

K čemu slouží hračky pro rozvoj kreativity a jemné motoriky?

Hry a hračky jsou skvělou zábavou pro děti, a přitom mají důležitou funkci v rozvíjení jejich schopností. Hračky, které podporují kreativitu, pomáhají dívkám učit se novým věcem, přemýšlet kreativně a rozšiřovat svůj obzor. Hručky, které rozvíjí jemnou motoriku, posilují drobné svaly rukou a prstů a pomáhají dívkám naučit se jemné pohyby.

Jaké hračky jsou vhodné pro rozvoj kreativity a jemné motoriky u dívek?

Existuje mnoho různých hraček a her, které mohou pomoci s rozvojem kreativity a motoriky. Mezi oblíbené patří například různé druhy stavebnic, puzzlů, plastelín, modelovací hmoty, malování a kreslení. Důležité je najít hračky, které děti baví a zároveň podporují rozvoj jejich schopností.

Jaké jsou výhody hraček pro rozvoj kreativity a motoriky u dívek?

Hračky pro rozvoj kreativity a jemné motoriky mají mnoho výhod. Učí děti kreativnímu myšlení a rozvíjejí jejich představivost. Pomáhají rozvíjet drobné svaly rukou a prstů, což je důležité pro psaní a další činnosti v budoucnosti. Kromě toho jsou tyto hračky skvělou zábavou pro děti a pomáhají jim vytvářet pozitivní zkušenosti a vzpomínky.

jak děti

Kreativní hračky pro dívky 10 let – Pár tipů na skvělá dárky

Výtvarné sety

Je-li vaše dcera kreativní a má chuť uplatnit svou fantazii, může být výtvarný set tím nejlepším dárkem. Výtvarné sety jsou dostupné v mnoha různých typech, od akvarelových a olejových maleb, různých druhů pastelek a fixů až po modelovací hmoty a sochařské nástroje.

Vědecké sety

S vědeckými sety může vaše dcera získat zkušenosti s vědeckými experimenty, např. testování chemikálií, stavění modelů, vývoj svých technických schopností a mnoho dalšího. Vhodné sety mohou být například klenotnická souprava, nebo stavba vlastního robota.

Kreativní deskové hry

Navzdory mnoha digitálním hračkám, deskové hry zůstávají v oblibě a nabízejí spoustu výzev pro dívky i chlapce. Kreativní hry jako Dixit nebo Carcassonne dokážou rozvíjet schopnost řešení problémů a sociální interakce. Nicméně, hry jako Scrabble nebo Bananagrams mohou zlepšit dívčí slovní zásobu a ortografii.

Pokud hledáte dárek pro svou dceru, tyto tipy na kreativní hračky pro dívky 10 let mohou být užitečné. Stejně tak doporučujeme navštívit stránky wikipedie, kde se dozvíte více o kreativních hračkách pro dívky a jak je nejlépe využít.

Více informací na wikipedii

pro děti

Najděte hručky, které povzbudí dívčí kreativitu a rozvíjí jemnou motoriku

 • Hračky na malování a kreslení
 • Hračky na modelování a tvorbu z hlíny nebo plastelíny
 • Hračky na skládání a stavění z konstrukčních dílků
 • Hračky na vytváření šperků a bižuterie
 • Hračky na tkaní a pletení
 • Hračky pro rozvoj grafomotoriky (např. stavebnice písmen a čísel)
 • Hračky na vytváření a zdobení textilních a papírových výrobků

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Pro maminky

Předchozí článekJaké jsou nejčastější otázky ohledně kojení z obou prsou?🍼
Další článekSpát samo bez slz: gentle-parenting metody❤️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno