Nápady na dětskou zábavu během deštivého dne

Nápady na dětskou zábavu během deštivého dne

Inspirováno přírodou

Pokud vaše děti milují přírodu a rády se učí nové věci, deštivý den může být skvělou příležitostí pro objevování.

  • Procházka v dešti v pláštěnkách a botách, které nebrání pohybu
  • Shromažďování různých povrchů, například kamenů nebo rostlin, a zkoumání je pomocí lupy
  • Stavění přírodních úkrytů z větví, kamenů a klacíků

Kreativní umění

Pro děti, které mají radost z kreativních aktivit a uměleckého tvoření, může být deštivý den ideální čas na rozvinutí jejich fantazie.

  • Malování na okno speciálními barvami na sklo
  • Vytváření papírových loutek a divadla či scénky pro ně
  • Navrhování a tvoření vlastních šperků či ozdob z modelovací hmoty nebo z hlíny

Kreativní hry

Další možností jsou různé kreativní hry, které děti baví a zároveň rozvíjejí jejich schopnosti.

  • Hra na „skryté poklady“ – ukrýt různé předměty po bytě a dát dětem za úkol je najít
  • Kresba a hádání obrázků – jeden z dětí nakreslí obrázek, kterého se ostatní snaží uhodnout téma
  • Stavění věží z hrnků, dřevěných kostek nebo jiných předmětů

Závěr

I když deštivé počasí může být frustrující, existuje mnoho nápadů na kreativní a zábavné aktivity, které vám pomohou zůstat zaneprázdněni a společně strávit čas s vašimi dětmi.

Klíčová slova: nápady, dětská zábava, deštivý den, příroda, umění, kreativita, hry.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Nápady na dětskou zábavu během deštivého dne

1. Vytvořte si vlastní divadlo

Pokud máte doma kartonové krabice, můžete snadno vytvořit vlastní divadlo a předvést s dětmi pohádky nebo vlastní příběhy. K tomu potřebujete pouze kartonové krabice, nůžky, barvy a látka na pozadí.

2. Hrajte stolní hry

Deštivý den je ideální na hraní stolních her. Vyberte si hru, kterou máte doma, a pusťte se do hraní. Pokud nemáte stolní hry, můžete si je jednoduše vytvořit sami.

3. Upečte si společně koláč

Vaření a pečení je skvělá aktivita pro celou rodinu. Upečte si společně koláč nebo sušenky. Pokud nevíte, co byste mohli péct, podívejte se na tento článek z amerického webu Epicurious o nejlepších sušenkách, které můžete péct s dětmi.

4. Vytvořte si malování s vodou

Pro tuto aktivitu potřebujete jen papír a malování s vodou. Děti mohou kreslit různé obrázky, které se postupně ztrácí, jak se papír vysychá.

5. Hrajte si s modelovinou

Modelování s modelínou je zábavná a kreativní aktivita pro děti. Pomůže jim rozvíjet jemnou motoriku a fantazii. Vyberte si barevnou modelínu a pusťte se do tvoření.

6. Podívejte se na film nebo přečtěte si knihu

Deštivý den je ideální na to, abyste si s dětmi pustili film nebo přečetli knihu. Vyberte si nějaký oblíbený film nebo knihu a užijte si společný čas.

7. Hrajte si s dečkou a polštáři

Jestliže nemáte náladu na ničení domu, můžete si s dětmi hrát s dečkami a polštáři. Zabavíte se při stavění pevností a skrývání.

8. Malujte na okna

Pro tuto aktivitu potřebujete speciální malířské fixy na okna. Děti mohou kreslit různé obrázky a vytvářet nápisy. Po deštivém dni jednoduše fixy setřete.

9. Hrajte si s vodou

Pokud máte doma vanu, můžete si s dětmi hrát s vodou. Nebojte se, nemusíte mít speciální hračky. Děti se budou bavit i s miskami nebo lahvemi naplněnými vodou.

10. Tvořte z papíru

Z papíru se dají vytvořit různé věci, jako jsou lodičky, letadla, květiny atd. Stačí jen něco vybrat a pusťte se do tvoření.

Těchto deset nápadů na dětskou zábavu během deštivého dne vám ukázalo, že deštivý den nemusí být frustrující a nudný. S několika triky můžete děti zabavit a užít si společnou zábavu.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Nápady na dětskou zábavu během deštivého dne, které nevyžadují speciální nástroje

1. Protančete si deštěm

I když prší, můžete si užít tancování. Vsaďte na hudbu a tancujte s dětmi venku. Hrajte si s deštníky, skákacími míči nebo vodními nafukovacími koulemi.

2. Tvoření z voděodolného papíru

Voděodolný papír drží lépe než běžný papír. Tvořte s dětmi z voděodolného papíru jako jsou například: papírové pohledy, origami postavičky nebo voděodolné pohádky.

3. Kutilské aktivity uvnitř

Zahrněte děti do kutilských aktivit jako malbičky, skládání puzzle, výtvarné nápady s papírem, modely z hliny či pečení.

4. Doma v kuchyni

Co takhle uvařit s dětmi nějaký lahodný pokrm? Deštivý den je ideální pro pečení dortů, sušenek a míchaných koktejlů.

5. Pohádková hodina

Pohádka dokáže zcela zanést děti do jiného světa. Sesbírejte kouzelné pohádky a vyprávějte je dětem. Nebo můžete přečíst knihu a diskutovat o ní.

6. Hry kolem stolu

Hrajte společenské hry s dětmi a tím trávit společný čas. Najděte si nějakou deskovou hru a užijte si společného zápasu.

7. Vybíhání v dešti

Když už jsme už řekli že venku nespousta, ale někdy nemusí být voda až tak nebezpečná. Pokud to neprší příliš, nechte děti vybíhat venku. Mikrokapky deště určitě neublíží a mohou se přitom vyřádit.

hudebni nastroje

Co s dětmi, když prší?

Když se venku řádí déšť a hromy, mnoho rodičů se ocitá v zoufalství, co dělat s dětmi. Bez obav, existuje mnoho skvělých aktivit, které můžete s nimi dělat i v deštivý den!

Vymalování

Nudí-li se vaše děti, zkuste vymalování. Zakupte si několik různých omalovánek a nechejte vaše děti tvořit. Pomůže to udržet je zabavené po několik hodin.

Kino doma

Zmáčkněte se s dětmi pod dekou a pusťte si jejich oblíbené filmy nebo seriály. Můžete si společně vytvořit popcorn a limonádu a užívat si příjemného dne v teple a pohodlí vašeho domova.

Procházka v dešti

Naučte své děti, jak si užít promoknutí v dešti. Zkuste si převléct do nepromokavého oblečení a vyrazte se projít, když prší. Své děti naučíte, jak si užívat deště a zároveň se udržíte v pohybu.

Samozřejmě, existuje mnoho dalších způsobů, jak strávit deštivý den s vašimi dětmi. Zkuste najít něco, co vám vyhovuje nejvíce. Ať už se rozhodnete malovat, vařit, hrát hry nebo cokoli jiného, držte se v teple a suchu a bavte se s vašimi dětmi!

Zdroj: Wikipedia – Dešťové pláště

pro děti

Nápady na dětskou zábavu během deštivého dne:

– Hraní deskových her a karetních her – např. šachy, dáma, uno
– Tvorba papírových loutek a divadla pro ně
– Povídání si příběhů a rozvíjení fantazie
– Výtvarné tvorby – malování, kreslení, modelování z hmoty
– Příprava a pečení dezertů a cukroví společně s dětmi
– Hraní společenských her – např. Pexeso, Memory, Člověče, nezlob se!
– Vytváření různých DIY dekorací společně s dětmi
– Hraní deskových her – např. Catan, Monopoly, Carcassonne, Ticket to Ride
– Tvorba papírových letadel a vláčků a jejich závody
– Příprava teplých nápojů – např. kakaa nebo čaje, a jejich ochutnávání.

Nezapomeňte, že společné trávení času je pro děti i dospělé velmi důležité – a deštivé dny nabízí spoustu příležitostí pro tuto společnou zábavu!

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJe možné otěhotnět při menstruaci? Zjistěte, jak se chránit!
Další článekJak zvolit správnou velikost kytary pro vaše dítě?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno