DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI
Nápady na zábavu pro děti během dovolené u moře

Nápady na zábavu pro děti během dovolené u moře

Vítejte na našem webu, který se zaměřuje na nápady na zábavu pro děti během dovolené u moře. Jestliže hledáte inspiraci, jak dětem zpříjemnit jejich pobyt na pláži, jste na správném místě!

Dovolená plná zábavy pro děti

Během dovolené u moře je důležité zajistit dětem dostatečnou zábavu. Nabízíme několik nápadů, které vám ve vašem úsilí mohou pomoci:

 • Plážové hry – zahrňte do dětského zavazadla plážové míče, frisbee nebo rakety. Děti se mohou bavit s ostatními dětmi na pláži a hrát různé týmové hry.
 • Stavění pískových hradů – nenechte si ujít aktivitu stavění pískových hradů na pláži. Stačí investovat do hracích forem a poté si děti mohou nechat volný průběh své fantazii.
 • Skáčení vln – dětem bude určitě zábavné skákat v moři přes vlny. Stezky vyrobené z vln budou jistě vyvolávat radost a smích.
 • Dětský bazén – pokud nemáte možnost jít na pláž, můžete si pořídit malý nafukovací bazén a dětem tak poskytnout čerstvý zdroj zábavy přímo ve vašem ubytování.
 • Procházky po pláži – nezapomeňte se vydat na procházky po pláži s dětmi. Objevování mušlí, korálů a dalšího pobřežního života může být pro děti velmi fascinující.

Snažte se najít správnou rovnováhu mezi aktivitami a odpočinkem, abyste zajistili, že děti stráví svůj čas u moře co nejzábavněji. Užijte si dovolenou plnou radosti a nezapomenutelných zážitků!


děti


Nápady na zábavu pro děti během dovolené u moře

Nápady na zábavu pro děti během dovolené u moře

Plážové hry a sporty

Dovolená u moře je nejlepší příležitostí pro děti, aby si užily spoustu zábavy a aktivit na pláži. Zde je několik nápadů:

 • Plážový volejbal – Zorganizujte si rodinný turnaj v plážovém volejbale. Hraje se s míčem, který neodemíže na písku a je ideální pro hráče všech věkových kategorií.
 • Kulatý kriket – Vyzkoušejte tuto zábavnou variantu tradičního kricketu, která se hraje s na míč, který se nedokopne, ale odhodí.
 • Buldozér – Pomozte svým dětem vybudovat zajímavé písečné tvary pomocí plastového bageru nebo lopatky.

Plavání a vodní aktivity

Pobyt u moře znamená také hodně plavání a zábavy ve vodě. Zde jsou některé nápady, jak se příjemně zabavit:

 • Surfing – Pokud si troufnete, můžete se naučit surfovat nebo vyzkoušet pádlování na SUP (stand-up paddleboard).
 • Plážový fotbal ve vodě – Ve vodě si můžete zahrát fotbal nebo jiné sporty. Stačí vzít si do vody gumový míč a hra se může začít.
 • Šnorchlování – Prozkoumejte podmořský svět a pozorujte pestrou a rozmanitou faunu a flóru mořského dna.

Kreativní aktivity

Kromě sportovních aktivit a plavání můžete s dětmi provádět i různé kreativní činnosti při dovolené u moře:

 • Sběr mušlí – Projděte se po pláži s dětmi a hledejte zajímavé mušle, které můžete následně doma použít na výrobu náramků nebo dekorací.
 • Kreslení na písek – Použijte voděodolné fixy nebo malujte prsty přímo na písek. Buďte kreativní a vytvořte dočasné umělecké dílo.
 • Stavění písečných hradů – Děti si mohou v písku postavit vlastní písečné království. Nechte je rozvinout svou fantazii a vytvořit impozantní stavby.

Doporučený článek:

Pro další inspiraci vám doporučujeme přečíst si tento článek na téma „5 nejlepších pláží v USA pro rodinnou dovolenou“.

Přejít na článek

Těšíme se na vaše další nápady a zkušenosti!


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Nápady na zábavu pro děti během dovolené u moře

Které hry a aktivity jsou vhodné pro děti na dovolené u moře?

Na dovolené u moře je mnoho aktivit, které dětem budou bavit. Například: pískání a stavění hradů, plavání ve vlnách, hledání mušlí a korálů, hraní míčových her na pláži, surfování, jízda na vodním skútru, stavění písečných soch, a pro starší děti i potápění. Nezapomeňte také na beach volejbal, badminton nebo frisbee.

Jaké vodní aktivity jsou bezpečné pro děti?

Bezpečnost je vždy na prvním místě. Pro malé děti je nejlepší hrát se ve vodě, která jim sahá maximálně po pas. Děti by měly být stále pod dohledem dospělých a neměly by se vzdalovat příliš daleko od pobřeží. Pro starší děti je vhodné použít plavecké vesty, pokud nejsou zkušené plavce. Důležité je také sledovat počasí a respektovat pokyny a signály z pláže ohledně bezpečnosti v moři.

Co dělat s dětmi na pláži, když je počasí špatné?

Pokud je počasí špatné, můžete s dětmi hrát deskové hry, stavět pískové sochy nebo se zabavit vodními barvami a křídami. Nedejte se odradit nepříznivým počasím, existují také indoor aktivity pro děti poblíž pobřeží, jako jsou hrací centra, bazény nebo akvaparky. Zkontrolujte také místní programy a akce, které mohou být vhodné pro děti v případě nepříznivého počasí.

dovolená

Dovolená u moře s dětmi

Dovolená u moře s dětmi – ideální způsob pro rodinnou dovolenou

Dovolená u moře s dětmi je jednou z nejlepších možností pro strávení rodinného volna plného zábavy a dobrodružství. Nabízí nejen možnost osvěžujícího koupání v teplých vodách a slunečního záření, ale také různorodé aktivity pro děti všech věkových kategorií.

Většina letovisek, která jsou vhodná pro dovolenou s dětmi, se nachází přímo na pobřeží moře a nabízí plnohodnotné služby pro rodiny s dětmi. V této souvislosti stojí za zmínku úžasná přírodní krása, která vyzařuje ze slunečných pláží a modrého mořského příboje.

Během dovolené u moře s dětmi můžete využít širokou škálu zábavních aktivit jako jsou vodní sporty, plavání, plážový volejbal nebo projížďky na šlapadlových lodích. Pro malé dovolenkáře jsou připraveny dětské kluby a animační programy, kde se budou moci bavit s ostatními dětmi ve svém věku a rodiče tak budou mít také trochu času jen pro sebe.

Doporučujeme vybrat dobře zabezpečené letovisko, které nabízí vhodné mořské pláže pro děti, zdravotnická zařízení a další důležité faktory důležité pro bezpečnost rodin s dětmi. Je také důležité si zjistit, jaké nejbližší atrakce a památky jsou ve vašem vybraném letovisku, abyste navíc mohli trávit volný čas aktivitami, které jsou vhodné pro celou rodinu.

Společně se svými dětmi si můžete užít nezapomenutelné chvíle plné radosti a pohody na dovolené u moře. Vydejte se s nimi na průzkum korálových útesů, potápějte se do azurového moře nebo se snažte postavit největší písečný hrad na světě. Dovolená u moře s dětmi přináší nejen nezapomenutelné zážitky, ale také příležitost pro seznámení s dalšími kulturami a pro prozkoumání nových míst.

Pro více informací o dovolené u moře a vhodných destinacích doporučujeme navštívit relevantní stránku Dovolená na Wikipedii.

pro děti

Nápady na zábavu pro děti během dovolené u moře:

 • Plavání a skákání do vln
 • Hraní na pláži (písek, lopatky, formičky…)
 • Stavění hradů z písku
 • Hledání mušlí a skvělých kamínků
 • Skákání přes vlny
 • Sportování na pláži (volejbal, fotbal, plážový tenis)
 • Průzkum moře a pozorování života pod hladinou s potápěčskými brýlemi
 • Vyhlídková plavba lodí nebo výlet na vodním skútru
 • Používání nafukovacích plavek a řetězů
 • Užívání osvěžujícího koktejlu nebo zmrzliny u pobřeží

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDeskové hry pro děti: Tipy na jednoduché a příjemné hraní s nejmenšími
Další článekNejčastější problémy s plyšovými hračkami a jejich oprava
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno