Naučte svého nejmenšího hrát si na bubínek: tipy a triky

Naučte svého nejmenšího hrát si na bubínek: tipy a triky

Pokud máte doma malého bubnování milovníka a chcete ho naučit hrát na bubínek, máme pro vás několik užitečných tipů a triků. Sledovat rostoucí nadšení vašeho dítěte, jak se učí hudebnímu řemeslu, může být velmi ohromující a nabitý zážitek pro oba.

 • Udělejte bubínky přístupnými. Pokud chcete, aby se vaše dítě naučilo hrát na bubínek, musí mít přístup k němu. Ujistěte se, že má bubínek na dosah a že může kdykoli získat přístup k němu.
 • Zajistěte stand. Aby se vaše dítě cítilo pohodlněji, můžete mu zajistit stand, který ulehčí držení bubnu a uleví tak od bolesti v zápěstí.
 • Začněte s jednoduchými rytmickými vzory. Začněte s jednoduchými rytmickými vzory, jako jsou jednoduché čtyři či osmičkové rytmy. Na začátku stačí zapamatovat si pouze jeden vzor a postupně přidávat další.
 • Naslouchejte hudbě spolu. Často poslouchání hudby spolu může pomoci vašemu dítěti porozumět rytmu. Poskytněte mu možnost poslouchat různé řady a zábavy.
 • Udržujte to zábavné. #Nemá to být nucené, ale zábavné. Buďte kreativní a vytvářejte různé hry, které zlepší schopnosti vašeho dítěte na bubnech.

Naučit své dítě hrát na bubínek může být skvělou zábavou pro celou rodinu. Pokud dodržíte tipy a triky výše, můžete získat skvělé výsledky a posunout vaše dítě na vyšší úroveň hudebního umění.


děti

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Naučte svého nejmenšího hrát si na bubínek: tipy a triky

Tipy pro začátečníky

Pokud se rozhodnete naučit své dítě hrát si na bubínek, je důležité začít s jednoduchými technikami a postupně přidávat složitější prvky. Zde jsou některé základní tipy pro začátečníky:

1. Začněte s lehkým bubeníkem: Začátečníci by měli začít s lehkým bubeníkem, který je velmi snadno ovladatelný. Pokud máte doma plátený bubínek, který si nafouknete, určitě neváhejte.

2. Používejte malé bubínky: Kampanule nebo malé bongo bubny jsou dobré pro začínající zpěváky. Větší bubny jsou nejen pro začátečníky těžší na ovládání, ale také potřebují více síly.

3. Držte ruku v určité poloze: Držení ruky v určité poloze pomáhá při hraní na bubny. Funguje to jako pouzdro pro vaše ruce.

4. Cvičte jednotlivé akordy: Začněte cvičit jednoduché akordy, jako jsou „lupkání“, „bouchání“ a „kopání“. Postupně se pokuste kombinovat tyto akordy do různých vzorů.

Tipy pro pokročilé hráče

Pokud vaše dítě již zvládá základy hry na bubínek, může se dostat na vyšší úroveň. Tyto tipy jsou pro ty, kteří chtějí rozšířit své znalosti a zlepšit svou hru:

1. Učte se nové styly hraní: Zkuste se učit různé styly hraní jako jazz, rock, blues nebo reggae. Tyto styly hraní vám pomohou rozšířit váš repertoár a zlepšit vaši techniku.

2. Hrajte s ostatními hudebníky: Pokud možno, hrajte s jinými hudebníky, kteří hrají na jiné nástroje. To vám umožní naučit se hrát v rámci kapely a přizpůsobit se různým žánrům hudby.

3. Používejte metronom: Používání metronomu je velmi užitečné při učení nových hudebních stylů a při zlepšování vašeho tempa. Metronomy najdete zdarma ke stažení na internetu a jsou k dispozici i v mobilních aplikacích.

4. Nahrávejte svoji hru: Nahrávání vaší hry na bubínek vám umožní slyšet své chyby a zlepšit se v oblastech, na kterých je třeba pracovat.

Toto jsou jen některé tipy, jak se naučit hrát na bubínek. Je důležité dodržovat pravidelnou praxi a nevzdávat se, pokud to nejde hned napoprvé.

Pokud potřebujete více informací o hraní na bubínek, zde je několik užitečných odkazů na webové stránky v USA:

Drum Lessons.com
Music Radar
Drum Magazine

Takže neváhejte a pusťte se do hraní na bubínek se svým dítětem. Cesta k zlepšení vaší hry na bubínek může být těžká, ale časem se stanete skutečným profesionálem.

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Naučte svého nejmenšího hrát si na bubínek: tipy a triky

1. Vyberte správný bubínek

Aby se vaše dítě mohlo naučit hrát na bubínek, je důležité vybrat vhodný nástroj. Existuje mnoho různých druhů bubínků pro děti, jako jsou paličkové bubínky, kovové bubínky nebo plastové bubínky. Vyberte ten, který odpovídá věku a schopnostem vašeho dítěte.

2. Naučte dítě správnou techniku

Je důležité naučit dítě správnou techniku hry na bubínek. Ujistěte se, že drží paličku správně a že tleská do středu bubínku. Také je důležité naučit dítě, jak udržet rytmus a rychlost hry.

3. Používejte jednoduché rytmické vzory

Vyberte jednoduché rytmické vzory, které jsou snadno zapamatovatelné a zábavné pro dítě. Začněte s pomalými rytmy a postupně zvyšujte rychlost a složitost v průběhu času.

4. Hrajte spolu s dítětem

Je to skvělá příležitost ke společnému hraní a užívání si hudby spolu s vaším dítětem. Zahrňte do hry i další hudební nástroje a podporujte dítě v jeho kreativitě.

5. Berte to jako zábavu

Hra na bubínek by měla být zábavou a relaxací pro vaše dítě. Nechte ho experimentovat a objevovat nové způsoby hry na bubínek.

hudebni nastroje

Bubínek pro nejmenší: Jak vybrat ten správný pro vaše dítě?

Co je to bubínek pro nejmenší?

Bubínek pro nejmenší je jedním z nejdůležitějších hraček pro novorozence. Slouží k tomu, aby utišil plačící dítě a pomohl mu se uklidnit a spát. Existuje mnoho různých typů, velikostí a tvarů bubínků, a tak je důležité vybrat ten správný pro vaše dítě.

Jak vybrat správný bubínek pro vaše dítě?

Při výběru bubínku pro vaše dítě je třeba myslet na bezpečnost a pohodlí. Zkontrolujte, zda má bubínek dostatečně malou velikost pro vaše dítě a zda neobsahuje žádné malé díly, které by mohly být spolknuty. Také si pozorně přečtěte instrukce k použití.

Důležité je také vybrat bubínek s pohodlným popruhem, který se dobře přizpůsobí vašemu dítěti. Existují také bubínky s různými funkcemi, například s vestavěnými melodiemi, světly nebo projekcí obrazů na strop.

Vyberte si kvalitní bubínek pro vaše dítě

Kvalitní bubínek pro vaše dítě by měl být vyroben z bezpečných materiálů a měl by splňovat přísné bezpečnostní normy. Proto je důležité zakoupit bubínek od renomovaného výrobce.

Zároveň však nemusí být nejdražší bubínek automaticky tím nejlepším. Doporučujeme si přečíst recenze od ostatních rodičů a pak se rozhodnout, který typ bubínku bude pro vás a vaše dítě nejvhodnější.

Pro více informací o tom, jak vybrat správný bubínek pro vaše dítě, navštivte Wikipedii.

pro děti

Naučte svého nejmenšího hrát si na bubínek: tipy a triky

 • Procvičujte základní rytmus a tempo
 • Nabídněte různé druhy bicích nástrojů
 • Poslouchejte hudbu a zkoušejte hrát s ní
 • Zkuste naučit svého dítěte jednoduché písně
 • Zaměřte se na správnou techniku a držení nástroje
 • Buďte trpěliví a podporujte své dítě
 • Nechte své dítě hrát a tvořit svou vlastní hudbu

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článek10 tipů, jak hravě zabavit vaše tříměsíční miminko
Další článekJakou roli hrají dřevěné vláčky Brio v rozvoji dětské fantazie a motoriky?🚂
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno