DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Nejlepší čas na rodinnou dovolenou v Řecku u moře: Tipy pro ideální počasí a ceny.

Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Řecku u moře, zvažte čas vaší cesty. Ideální roční doba pro návštěvu Řecka je od června do září.

Počasí: Během léta je počasí velmi příznivé a slunečné. Teploty se pohybují mezi 25 a 32 stupni Celsia a mořská voda má příjemnou teplotu okolo 24 stupňů Celsia.

Ceny: V nejvyšší sezóně v červenci a srpnu jsou ceny ubytování a služeb nejvyšší. Pokud chcete ušetřit, můžete zvážit návštěvu v červnu nebo září, kdy jsou ceny nižší a turistické prostory jsou méně přeplněné.

Tedy, ideální čas na rodinnou dovolenou v Řecku u moře je během léta, od června do září. Užijte si příjemné počasí a krásné pláže, ale mějte na paměti, že v nejvyšší sezóně můžou být ceny vyšší.

děti
Nejlepší čas na rodinnou dovolenou v Řecku u moře: Tipy pro ideální počasí a ceny


Kdy jet na rodinnou dovolenou v Řecku?

Řecko je oblíbenou destinací pro letní dovolenou u moře. Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Řecku, je důležité zvolit správný čas, aby byl váš pobyt co nejpříjemnější. Zde jsou naše tipy na nejlepší čas na dovolenou v Řecku.

Časové rozmezí pro dovolenou v Řecku

Nejlepší čas na dovolenou v Řecku je od června do září. Během tohoto období teploty prudce stoupají a slunce svítí téměř každý den. Červen a září jsou také méně rušné měsíce, takže si užijete klidnější dovolenou.

Pokud plánujete dovolenou v červenci nebo srpnu, mějte na paměti, že to jsou nejrušnější měsíce s nejvyššími cenami. Méně rušný duben a květen jsou ideální pro objevování méně turisticky navštěvovaných částí Řecka.

Počasí v Řecku

Počasí v Řecku bývá v letních měsících horké a suché. Teploty mohou dosáhnout až 35 °C, takže buďte připraveni na horké počasí. V noci se teploty snižují, ale pořád je třeba mít na paměti, že noci mohou být stále horké a dusné.

Na druhou stranu, dubna a května už mohou být trošku chladnější a občas může pršet. Během tohoto období můžete také vidět spoustu kvetoucí přírody a celkově se užít krásné jarní počasí.

Ceny v Řecku

Jako u většiny turistických destinací, i v Řecku jsou ceny závislé na sezóně. Nejvyšší ceny jsou v červenci a srpnu, kdy jsou pláže a hotely plné turistů. Na druhou stranu, méně poplatky budou v dubnu, květnu a říjnu.

Ceny se také mohou lišit dle vašeho výběru ubytování a stravování. Pokud byste měli zájem o all-inclusive dovolenou, můžete očekávat vyšší ceny, ale také větší flexibilitu a jistotu, že za vaše stravování a ubytování nebudete platit další peníze.

Závěr

Ať už se rozhodnete jet na dovolenou do Řecka v kterýkoliv měsíc, tato krásná země vám nabídne mnoho krásných a nezapomenutelných zážitků. Vyberte si správnou sezónu pro vaši rodinnou dovolenou podle toho, zda chcete zažít rušnější tlačenice a vysoké teploty, nebo klidnější dovolenou s nižšími cenami a příjemným počasím.

Tipy pro nejlepší rodinnou dovolenou v Řecku

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI
FAQs | Nejlepší čas na rodinnou dovolenou v Řecku u moře

Nejlepší čas na rodinnou dovolenou v Řecku u moře: Tipy pro ideální počasí a ceny

Kdy je nejlepší čas na rodinnou dovolenou v Řecku u moře?

Nejlepší čas na rodinnou dovolenou v Řecku u moře je od května do září. Během těchto měsíců je počasí teplé a slunečné, což umožňuje plavání v moři a opalování na pláži. V létě však mohou být některé části Řecka velmi rušné a dražší. Pokud hledáte klidnější dovolenou a vyhovující ceny, zvažte cestu v jarních nebo podzimních měsících.

Jaké jsou ideální počasí a teploty pro dovolenou v Řecku u moře?

Ideální počasí pro dovolenou v Řecku u moře je slunečné s mírnými teplotami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, zatímco v zimě je průměrná teplota kolem 15 °C. Pokud plánujete plavání v moři, doporučuje se cestovat v období od června do září, kdy jsou teploty vody nejteplejší a dosahují až 25 °C.

Jaké jsou ceny za dovolenou v Řecku u moře?

Ceny za dovolenou v Řecku u moře se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako je lokalita, sezóna a typ ubytování. V obecném průměru se ceny pohybují od 50 až po 200 EUR za noc za rodinu, v závislosti na velikosti a úrovni vybavení ubytování. Kromě ubytování jsou také ceny za potraviny, nápoje a atrakce vysoké zejména v letních měsících.


dovolená

Dovolená s dětmi v Řecku u moře: Vaše nezapomenutelné dobrodružství

Přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi na prázdniny? Co takhle zvolit Řecko, země slunce a moře?

Proč zvolit Řecko jako destinaci pro vaši rodinnou dovolenou

Řecko nabízí mnoho krásných pláží, kde si s dětmi můžete užít koupání v průzračném moři. Navštivte například pláže Kavos, Loutsa nebo Agios Georgios na ostrově Korfú. Pro děti je zde navíc připravena řada aktivit, jako například potápění, plachtění nebo různé vodní hry.

Navštivte také starobylé řecké památky a naučte děti historii této krásné země. Oblíbené jsou například Akropolis, Olympie nebo ostrov Kréta, kde se nachází palác Knossos, stále plný záhad a tajemství.

Kde se ubytovat

V Řecku najdete širokou nabídku ubytování, od luxusních hotelů až po rodinné apartmány určené pro děti. Vhodnou volbou jsou také all-inclusive resorty, kde si děti mohou vychutnat plnou nabídku aktivit.

Mezi oblíbené destinace pro rodinnou dovolenou v Řecku patří například ostrovy Korfú, Rhodos nebo Kréta.

Závěr

Řecko je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou s dětmi, kde se mohou užít v krásném moři a naučit se něco nového o historii této země. Vydejte se na nezapomenutelné dobrodružství plné zážitků a krásných okamžiků s rodinou.

Pro více informací o cestování do Řecka navštivte tuto stránku v Wikipedii.

pro děti

Nejlepší čas na rodinnou dovolenou v Řecku u moře: Tipy pro ideální počasí a ceny

– Nejlepší měsíce pro návštěvu jsou květen, červen, září a říjen.
– V těchto měsících jsou ideální teploty a vyhneme se tak přeplněným letním měsícům.
– Ceny jsou také nižší v porovnání s letní sezónou.
– Během letní sezóny (červenec a srpen) jsou ceny vyšší a na pláži bývá hodně lidí.
– V zimě moře bývá studené a většina turistických aktivit není dostupných.
– Před odjezdem je dobré zkontrolovat předpověď počasí a přibalit si vhodné oblečení.
– Zvolte ubytování blízko pláže, abyste ušetřili čas a usnadnili si přístup k moři.
– Pro komfortní dovolenou si rezervujte pronájem auta nebo dopředu zamluvte taxi služby.
– Úžasné řecké jídlo a kultura jsou další přínosy pro vaši rodinnou dovolenou v Řecku u moře.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak zábava s plyšovými hračkami může podpořit rozvoj dítěte
Další článekCo si vzít s sebou na dovolenou s dětmi do Egypta?☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno