NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Nejlepší deskové hry pro vzdělávání a zábavu

Pokud hledáte způsob, jak si užít společné chvíle s rodinou nebo přáteli a zároveň se i něco naučit, deskové hry jsou skvělou volbou! Ty nejlepší deskové hry nabízejí kombinaci zábavy a vzdělávání. Zde jsou některé základní hry, které by určitě neměly chybět ve vaší sbírce:

  • Kočky a psi – tahová hra, která naučí děti strategii a rozhodování
  • Scrabble – výborná hra na procvičení slovní zásoby a tvorbu slov
  • Catan – klasická euroherní strategická hra, která pomůže rozvinout strategické myšlení a hospodářské plánování
  • Dixit – hra plná fantazie a kreativity, která rozvíjí představivost
  • Únikové hry – hry, kde hráči spolupracují na řešení hádanek a vzájemně si pomáhají, aby se dostali z uzamčené místnosti. Skvěle cvičí logické myšlení a týmovou spolupráci.

Neváhejte a vyberte si z těchto her pro své přátelé a rodinu. Užijte si společný čas a zároveň se něco nového naučte!

děti výlet
Nejlepší deskové hry pro vzdělávání a zábavu

Edukativní hry

Scrabble

Scrabble je klasickou deskovou hrou, která pomáhá rozvíjet slovní zásobu a šetrí naší mozek. Hráči si sestavují slova pomocí písmen, které mají různé body. Pokud použijete vzácné písmeno nebo sestavíte delší slovo, máte více bodů. Tuto hru doporučujeme jak pro děti, tak pro dospělé.

Pro více informací o této hře, navštivte tento odkaz.

Sequence

Sequence je jednoduchá desková hra pro 2 až 12 hráčů. Cílem je postavit řadu s pěti žetony v řadě, a to diagonálně, vodorovně nebo svisle. Hráči se při hraní učí strategii a logickému myšlení.

Pro více informací o této hře, navštivte tento odkaz.

Zábavné hry

Kodenames

Kodenames je hra pro 2 až 8 hráčů, která se hraje s kartami, na kterých jsou napsána slova. Každé slovo má svého tajného agenta. Cílem je pomoci svému tajnému agentovi najít všechna slova na kartách, aniž byste odkryli karty protihráčů. Hra je napínavá a plná zvratů.

Pro více informací o této hře, navštivte tento odkaz.

Dobble

Dobble je jednoduchá hra, která se hraje s kartami. Na každé kartě jsou různé obrázky. Cílem je najít stejné obrázky na dvou různých kartách. Hra je vhodná pro všechny věkové kategorie a pro více hráčů.

Pro více informací o této hře, navštivte tento odkaz.


NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Nejlepší deskové hry pro vzdělávání a zábavu

1. Scrabble

Scrabble je klasická hra pro slovní zásobu a strategii. Hráči musí vytvořit slova pomocí přidávání písmen na herní desce. Kromě zlepšení slovní zásoby a strategického myšlení, je Scrabble také zábavná a interaktivní hra.

2. Monopoly

Monopoly je známá hra, ve které hráči soutěží o majetek. Hra probíhá na herní desce, kde hráči kupují, prodávají a obchodují s majetkem. Monopoly je skvělá hra pro rozvoj finanční gramotnosti a rozumění ekonomickým konceptům.

3. Člověče nezlob se

Člověče nezlob se je tradiční desková hra, která je oblíbená po celém světě. Hráči házejí kostkou a snaží se dostat své kameny z tábora do cíle. Hra je skvělá pro rozvoj strategického myšlení a schopnosti spolupráce.

4. Carcassonne

Carcassonne je moderní desková hra, která získala mnoho ocenění. Hráči stavějí herní desku pomocí dlaždic a umísťují na ni figurky svých postav. Hra vyžaduje strategické myšlení a schopnost přizpůsobit se hře ostatních hráčů.

5. Dixit

Dixit je hra, která je skvělá pro rozvoj kreativity a imaginace. Hráči se snaží představit a vyjádřit své myšlenky pomocí obrázků na kartách. Hra je také zábavná a interaktivní.

dovolená

Nejlepší deskové hry pro děti

1. Carcassonne

Carcassonne je výborná desková hra pro děti i dospělé. Hra spočívá v budování různých oblastí a získávání bodů. Je velmi intuitivní a děti si ji rychle oblíbí.

2. Dixit

Dixit je hrou slov a obrázků. Hráči musí vybrat z jejich ruky kartu, která nejlépe odpovídá slovu nebo větě, kterou vybere moderátor. Děti se při této hře mohou velmi kreativně vyjádřit.

3. Krycí jména

Krycí jména je perfektní hrou pro partu dětí. Jedná se o hru, ve které hráči musí odhadnout, o jakou věc nebo osobnost se snaží jejich spoluhráči hovořit. Tato hra je ideální pro rozvíjení komunikačních dovedností.

Pro více informací o deskových hrách pro děti navštivte prosím tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Nejlepší deskové hry pro vzdělávání a zábavu

  • Settlers z Katanu – strategická hra, která pomáhá rozvíjet logické a plánovací schopnosti
  • Carcassonne – hra rozvíjející prostorovou představivost a strategické myšlení
  • Dixit – hra rozvíjející kreativitu a schopnost vyjadřovat se slovy
  • Monopoly – hra, která pomáhá rozvíjet finanční gramotnost a strategické uvažování
  • Pandemic – kooperativní hra, která pomáhá rozvíjet spolupráci a řešení problémů

NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Kategorie – Deskové hry

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno