DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Nejlepší destinace pro dovolenou s dětmi u moře

Hledáte-li skvělou destinaci pro vaši rodinnou dovolenou u moře, máte na výběr hned několik možností. Chcete-li, aby vaše dovolená s dětmi byla co nejpříjemnější, můžete zvážit následující destinace, které nabízejí spoustu aktivit a zábavy pro děti.

Chorvatsko

Jednou z nejoblíbenějších destinací pro rodinnou dovolenou u moře je Chorvatsko. Krásné pláže, čisté moře a skvělé podmínky pro vodní sporty jsou hlavními lákadly této země. Můžete si zde pronajmout apartmány nebo chaty v blízkosti pláže, kde vaši děti mohou trávit celé dny plaváním, hraním na pláži a sledováním místní fauny a flóry.

Itálie

Itálie je další zajímavou destinací pro rodinnou dovolenou. Kromě nádherných pláží nabízí též množství historických památek, které mohou být vzdělávacími pro vaše děti. Zároveň si mohou užívat italskou kuchyni, která je proslulá po celém světě.

Řecko

Řecko je také oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi. Ostrovy jako Kreta nebo Rhodos nabízejí písečné pláže, azurově modré moře a mnoho atrakcí pro děti i dospělé. Zdejší kuchyně je proslulá po celém světě a nabízí dětem množství nových chutí a vůní.

Turecko

Turecko je další zajímavou destinací pro rodiny s dětmi. Krásné pláže, azurové moře a přátelská kultura činí z této země skvělé místo pro dovolenou. Navíc zde najdete mnoho atrakcí pro děti, jako jsou vodní parky, aquaria a zábavní parky.

Ať už si vyberete kteroukoliv z výše zmíněných zemí, budete mít jistotu, že vaše rodinná dovolená u moře bude nezapomenutelným zážitkem pro vás i vaše děti.

děti

Nejlepší destinace pro dovolenou s dětmi u moře

1. Řecko – Rhodos

Rhodos je ideální destinací pro rodinnou dovolenou s dětmi. Můžete si užít sluneční paprsky na nádherných plážích a přitom se těšit z neuvěřitelně bohaté historie ostrova, která zahrnuje mnoho zajímavostí jako třeba velkolepá starověká místa a tradiční řeckou kuchyni.

Navštivte nejstarší město v Evropě – město Rhodos, kde se můžete projít po úzkých uličkách a obdivovat historické památky. Zajímavým místem je také Akropole, která je postavena na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na celý ostrov.

Ostrov Rhodos je také plný skvělých a rodinně přátelských pláží. Jednou z nejlepších je písečná a zakřivená pláž Faliraki, místo plné zábavy a vodních sportů. Chcete-li užít klid a ticho, bude vás určitě bavit čerstvý vzduch a nezkažená příroda v Lidu Beach.

2. Španělsko – Costa del Sol

Jinou skvělou destinací pro rodinnou dovolenou s dětmi je Costa del Sol. Tento kus pláže se nachází v jižním Španělsku a nabízí nejlepší podnebí v Evropě i mnoho zábavy a aktivit pro celou rodinu.

Ve městě Malaga se nachází mnoho zajímavých muzeí, galerií a chrámů, kde se můžete probouzet do historie a kultury Španělska. Rodiny mohou také navštívit park Tivoli, kam přijedou ze celého regionu.

Zaujmou vás také pláže na Costa del Sol. Pláž El Palo patří mezi nejlepší místa pro rodiny s dětmi, a protože je navíc v blízkosti mnoha barů a restaurací, tvoří skvělé místo pro celodenní pobyt. Oblast kolem města Nerja je plná krásných zátok a romantických pláží, z nichž mnohé nabízejí ideální podmínky pro koupání a plachtění.

3. Chorvatsko – Istrie

Istrie je přístavní oblast v severozápadní části Chorvatska, která nabízí ideální podmínky pro rodinnou dovolenou s dětmi. V této oblasti si můžete užít krásné pláže a malé městečka s bohatou historií a tradiční kulturou.

Města jako Pula, Poreč a Rovinj nabízejí mnoho exkurzí a zajímavé aktivity pro celou rodinu. V Pule si můžete prohlédnout římskou arénu a navštívit imponující chrámy a chrámy. V Rovinji si zase můžete prohlédnout nádhernou starobylou architekturu a navštívit muzea s regionálními artefakty.

Pláže v Istrii jsou také skvělé pro děti. Jednou z nejlepších je pláž Punta Verudela v blízkosti Puly, oblíbená mezi rodinami díky plnohodnotnému aktivitám pro celou rodinu. Pláž Zlatni Rat u města Brac je známa pro křišťálově modré moře a pro ideální podmínky pro plachtění a kitesurfing.

Zdroj: familyvacationcritic.com

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Časté otázky o nejlepších destinacích pro dovolenou s dětmi u moře

1. Jaké jsou nejlepší destinace pro dovolenou s dětmi u moře?

Existuje mnoho skvělých destinací, kam můžete vyrazit s dětmi na dovolenou u moře. Některé z nejlepších zahrnují Španělsko, Itálii, Chorvatsko, Řecko a Turecko. Tyto země nabízejí nádherné pláže, kulturní zajímavosti pro celou rodinu a zábavné aktivity pro děti.

2. Která destinace je nejlepší pro rodiny s malými dětmi?

Pokud máte malé děti, může být lepší vybrat destinaci s klidnějším mořem a plytkou vodou. Tyto destinace mohou zahrnovat sicilské pobřeží v Itálii, Costa Brava v Španělsku nebo Istrie v Chorvatsku. Tyto oblasti nabízejí krásné pláže a s mělčím mořem jsou ideální pro malé děti.

3. Kam se vydat, pokud je vaše dítě aktivní a má rádo sporty na pláži?

Pokud vaše dítě má rádo sporty na pláži, může být ideální destinací pro vás Řecko nebo Turecko. Tyto země nabízejí nejen krásné pláže, ale také možnost windsurfingu, kitesurfingu a dalších vodních sportů. Pokud hledáte něco trochu jiného, můžete se vydat na pláže v okolí Barcelony v ​​Španělsku, které jsou ideální pro surfing a paddleboarding.

4. Co dělat, když počasí není ideální?

I když si na dovolené přejete slunečné počasí, mohou přijít dny, kdy bude foukat silný vítr nebo bude pršet. V tomto případě můžete navštívit zajímavá města a kulturní památky v blízkosti vašeho letoviska nebo se zúčastnit zábavných aktivit v hotelu nebo v blízkém okolí. Mnoho letovisek také nabízí vodní parky a zábavní parky, které jsou ideální pro deštivé dny.

dovolená

Dovolená u moře s dětmi

Vyrazte na dovolenou u moře s vašimi dětmi a užijte si společné rodinné zážitky plné slunce, písku a vody!

Tipy na dovolenou u moře s dětmi

 • Volit pláže s pozvolným vstupem do moře
 • Ubytování blízko pláže, ideálně s výhledem na moře
 • Aktivity pro děti v okolí, jako jsou vodní parky, dětské hřiště nebo minigolf
 • Nosit dostatek opalovacího krému a stínit děti před přímým sluncem
 • Seznamte děti s bezpečnostními pravidly na pláži a v moři

Destinace pro dovolenou u moře s dětmi

Mezi oblíbené destinace pro dovolenou u moře s dětmi patří:

 1. Dalmácie v Chorvatsku
 2. Kvarner v Chorvatsku
 3. Tyrrhenské moře v Itálii
 4. Kanárské ostrovy ve Španělsku

pro děti

Nejlepší destinace pro dovolenou s dětmi u moře

 • Středozemní moře – pláže jsou mělké, teplé a úžasné pro plavání.
 • Kanárské ostrovy – s mnoha aktivitami a zábavou pro děti, jako jsou například akvaparky.
 • Karibik – nádherné pláže, čisté vody a spousta možností pro vodní sporty.
 • Havaj – nádherná příroda, skvělé aktivity pro rodiny a přívětiví lidé.
 • Fidži – slunečné pláže, jasné vody a mnoho aktivit pro dospělé a děti.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekKam na výlet s dětmi Lomnice nad Lužnicí – okres Jindřichův Hradec
Další článekJak podporovat lásku a romantiku vztahu po narození dítěte
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno