DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Nejlepší destinace pro letní rodinnou dovolenou u moře v Česku

Pokud hledáte ideální letní dovolenou pro celou rodinu, nemusíte cestovat nijak daleko. Česko nabízí nádherná místa pro letní rodinnou dovolenou u moře.

Jednou z nejlepších destinací je bezpochyby oblíbené letovisko Karlovy Vary. Město nabízí nejen krásné pláže a čisté moře, ale také spoustu aktivit pro děti i dospělé. Můžete si užít cyklovýlety, pěší túry, nebo si zahrát golf. Pro malé dovolenkáře jsou zde rozmanité programy v dětských klubech a hracích centrech.

Další skvělou volbou je například Mariánské Lázně, které jsou nejen kouzelným letoviskem, ale také nabízejí krásnou přírodu, historické památky a spoustu sportovních aktivit. Pro děti jsou zde k dispozici dětské hřiště, bazén a také plážový volejbal.

Samozřejmě nelze zapomenout ani na Přerov nad Labem, který je ideálním místem pro rodiny s malými dětmi. Zdejší pláže jsou pro rodiny bezpečné a dětská zóna nabízí nejrůznější zábavu i pro nejmenší návštěvníky.

Užijte si letní dovolenou u moře v Česku a ušetřete si cestování za hranice. Vyberte si z mnoha nádherných destinací a užijte si pohodovou dovolenou v krásné přírodě a s vaší rodinou.

děti

Nejlepší destinace pro letní rodinnou dovolenou u moře v Česku

Oblast Karlovarský kraj – malé město Přísečnice

Jižní Čechy mohou být v létě přeplněné, a proto se může vyplatit zamířit trošku jinde. Pokud chcete najít klidné místo v přírodě, je malé město Přísečnice perfektní volbou pro váš rodinný výlet. Nachází se v Karlovarském kraji a bylo zapsáno do přírodního parku Doupovské hory.

Co dělat v Přísečnici

 • Navštívit Přísečnickou přehradu
 • Zkusit vodáckou turistiku
 • Procházet se pěknou přírodou v okolí Přísečnice

Přísečnická přehrada nabízí několik pláží pro koupání a na vodě lze také pronajmout různé lodě. Pokud milujete vodáckou turistiku, můžete si pronajmout kánoe a projet si zajímavou trasu Podbořanským rybníkem. V oblasti Doupovských hor se nachází také několik turistických tras pro pěší turistiku nebo cyklistiku.

Zdroj

Oblast Ústecký kraj – město Teplice

Pokud hledáte rodinnou dovolenou v Česku u moře, která nabízí jak krásné přírodní scenérie, tak kulturní památky, město Teplice v Ústeckém kraji bude pro vás perfektní volbou. Nachází se na severu země a leží v překrásné krajině Krušných hor.

Co dělat v Teplicích

 • Prozkoumat přírodní park Krušné hory
 • Navštívit některou z kulturních památek města
 • Zrelaxovat v jednom z teplických lázní

Krušné hory nabízejí krásné výhledy a možnosti pro pěší turistiku i cyklistiku. V Teplicích se rovněž nachází řada kulturních památek, jako např. barokní zámek, dominantní kostel sv. Alžběty či městský park. Pro zrelaxování po celodenním výletu můžete navštívit některý z teplických lázní.

Zdroj


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Nejlepší destinace pro letní rodinnou dovolenou u moře v Česku

1. Ostrovy

Pokud hledáte dovolenou s možností koupání v moři, určitě byste měli zvážit návštěvu českých ostrovů, jako jsou například Krkonošský a Orlický. Tyto ostrovy nabízejí širokou škálu ubytování a aktivit pro celou rodinu.

2. Pobřeží

Pokud máte raději přímý přístup k moři, můžete zvážit návštěvu českého pobřeží. Oblast kolem Karlových Varů a Františkových Lázní je například velmi oblíbená pro své pláže a mořské lázně.

3. Sluneční pobřeží

Pokud toužíte po výletu za hranice, můžete se vydat na tzv. Sluneční pobřeží, které se nachází na jihu Bulharska. Tuto destinaci od českého pobřeží dělí jen několik hodin cesty autem.

4. Jadran

Jadran je dalším oblíbeným cílem pro letní dovolenou. Můžete si zde užít krásné pláže s tyrkysovou vodou a poznat nejlepší, co chorvatské pobřeží nabízí.

5. Španělsko

Španělsko je další možností pro letní dovolenou u moře. Zde můžete navštívit slavnou Costa del Sol, kde se nacházejí obce jako Marbella, Malaga a Torremolinos.

Tak a teď už víte, kam se vydat na nejlepší letní dovolenou u moře v Česku i v zahraničí!

dovolená
Rodinná dovolená u moře

Proč si vybrat rodinnou dovolenou u moře?

Každý rok přemýšlíte, kam s rodinou vyrazit na dovolenou? Co takhle vyrazit k moři? Rodinná dovolená u moře má několik výhod:

 • Rodinná dovolená u moře nabízí široké spektrum aktivit pro všechny členy rodiny
 • Děti si zamilují pláž a bacání se ve vodě, zatímco dospělí si mohou užít sluníčka, relaxování a vodních sportů
 • Vyrazit k moři je ideální během letních prázdnin, kdy jsou děti volné od školy a mohou si užít dovolenou s celou rodinou

Jakou destinaci si vybrat?

Výběr destinace pro rodinnou dovolenou u moře může být náročný, zvláště pokud cestujete s menšími dětmi. Proto je důležité vybrat si takové místo, které je pro vás a vaši rodinu vhodné. Pokud máte malé děti, vyberte si destinaci s mělčinou a klidným mořem. Pro aktivnější rodiny jsou vhodné destinace s nabídkou sportovních aktivit a zábavy.

Jak se připravit na rodinnou dovolenou u moře?

Při plánování rodinné dovolené u moře je důležité myslet na všechny detaily. Kromě výběru destinace si zkontrolujte počasí, balte všechny nezbytné věci pro dovolenou u moře včetně opalovacího krému, plavek, ručníků a slunečních brýlí. Pokud cestujete s rodinou včetně malých dětí, nezapomeňte na kočárek, plavací vesty nebo ochranné prostředky proti slunci.

Pro více informací o rodinné dovolené u moře navštivte tuto stránku na Wikipedii.


pro děti

Nejlepší destinace pro letní rodinnou dovolenou u moře v Česku

 • Plzeňský kraj – Sousedská pláž na Berounce
 • Moravskoslezský kraj – Těšínské Slezsko
 • Jihočeský kraj – Lipno
 • Královéhradecký kraj – Orlická přehrada
 • Karlovarský kraj – Krušné hory
 • Pardubický kraj – Sečská přehrada
 • Ústecký kraj – Děčínská brána
 • Liberecký kraj – Máchovo jezero
 • Jihomoravský kraj – Lednicko-valtický areál

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno