DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Nejlepší pláže pro děti v Česku i v zahraničí

Pokud plánujete s rodinou letní dovolenou, rozhodně byste měli zvážit možnosti pro děti na plážích. Ať už hledáte klidné pláže v Česku nebo exotické destinace v zahraničí, následující tipy Vám mohou pomoci.

V Česku se určitě vyplatí navštívit Špindlerův Mlýn. Zdejší Mlýnská louka je obzvláště oblíbená u rodin s dětmi, protože je čistá a má písčitý břeh. Dalšími dobrou volbou jsou pláže na Lipně nebo Milavě.

Zahraničí nabízí nespočet pláží, které jsou ideální pro děti. Například v Řecku, na pláži Stalos můžete najít písčité dno a pozvolný vstup do vody, což je pro rodiče velmi uklidňující. Navíc, většina pláží v Řecku je vybavená sprchami, WC a také restauracemi a obchody s potravinami. Dalšími destinacemi, které stojí za návštěvu, jsou pláže na Mauriciu nebo pláže v Turecku.

Celkově platí, že nejlepší pláže pro děti jsou ty, které nabízejí dostatek zábavy, bezpečné prostředí, čistou vodu a další služby. Takže neváhejte a vyberte si takovou pláž, která bude pro Vaše děti i pro Vás ideální.

děti
Nejlepší pláže pro děti v Česku i v zahraničí


Pláže v Česku pro děti

Máchovo jezero

Máchovo jezero je jedno z nejpopulárnějších letovisek v Česku a nabízí krásnou pláž. Pro děti je zde vybudován vodní park a rovněž jsou zde atrakce jako např. skákací hrad a různé sportovní aktivity. V blízkosti se nachází také cyklostezky.

Lipno

Pláž na Lipně nabízí nejen krásné pobřeží, ale také různé vodní atrakce – např. tobogán nebo vodní trampolínu. Zároveň se jedná o oblíbené letovisko, takže jsou zde i další možnosti – např. cyklostezky, lanová dráha nebo bobová dráha.

Pláže v zahraničí pro děti

Myrtle Beach, Jižní Karolína

Myrtle Beach je jedna z nejnavštěvovanějších pláží v USA, což však neznamená, že zde není místo pro klidnou dovolenou s dětmi. Pláž je dlouhá 96 kilometrů a nabízí řadu aktivit – od závodu vodních motorek po návštěvu akvária. Zároveň se jedná o místo, kde se děti mohou setkat s postavami z dětských seriálů.

Gold Coast, Austrálie

Gold Coast je jedno z nejkrásnějších místa v Austrálii, kde je možné si užít letní dovolenou. Pláže jsou zde nekonečné a nachází se zde řada vodních atrakcí. Pro děti je nejzajímavější Sea World – vodní park, kde se mohou podívat na delfíny, tuleně a žraloky.

Barbados

Barbados je karibský ostrov s nádhernými plážemi a průzračným mořem. Pro děti jsou zde vhodné nejen pláže, ale také různé vzdělávací aktivity – např. návštěva muzea nebo botanické zahrady. Oblíbené jsou také plavby na katamaránu nebo setkání s karetními želvami.

Link na relevantní článek:

10 Family Vacations Combining Adventure And Education

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs: Nejlepší pláže pro děti v Česku i v zahraničí

Kde najdu nejlepší pláže pro děti v Česku?

V Česku existuje mnoho krásných pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Mezi nejoblíbenější patří například pláže v Luhačovicích, Lipně nebo Machově jezeře. Na těchto plážích najdete písek, možnost koupání, ale i další aktivity, jako jsou například vodní sporty, trampolíny nebo různé hry pro děti.

Kde najdu nejlepší pláže pro děti v zahraničí?

V zahraničí najdete mnoho krásných pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Mezi nejlepšími se řadí například pláže na Španělských ostrovech, v Chorvatsku, Itálii nebo na Mauriciu. Tyto pláže nabízejí nejen krásný písek a možnost koupání, ale i různé aktivity pro děti, například vodní skluzavky, mělké bazény nebo animační programy.

Pro výběr pláže pro děti je důležité zohlednit nejenom krásné prostředí, ale také bezpečnost a přítomnost záchranářů. Pokud plánujete dovolenou u moře, nezapomeňte zkontrolovat přítomnost medúz nebo jiných mořských živočichů, které by mohly dětem ublížit.

dovolená

Dovolená u moře pro děti

Kde najít ideální dovolenou u moře pro děti?

Pokud hledáte ideální dovolenou u moře pro vaše děti, měli byste si vybírat mezi místy, která nabízejí nejenom krásné pláže, ale také spoustu atrakcí pro děti. Mezi takové lokality patří například Řecko, Španělsko, Itálie, Chorvatsko a mnoho dalších.

Atrakce na dovolené u moře pro děti

Dovolená u moře nemusí být jenom o koupání a opalování. Pro děti jsou k dispozici různé atrakce, jako například dětské bazény, skluzavky, animační programy, sportovní aktivity a další. Rozhodně je dobré vybrat takovou destinaci, která má všechny tyto atrakce a aktivita pro děti jsou zajištěny.

Radím: Pokud cestujete s dětmi, můžu určitě doporučit oblasti jako je Costa Brava v Španělsku nebo ostrov Kréta v Řecku. Tyto oblasti jsou známé nejenom pro svou krásu, ale také pro mnoho atrakcí pro děti.

Pro více informací o destinacích pro dovolenou u moře pro děti doporučuji navštívit tento článek na Wikipedii.

pro děti

Nejlepší pláže pro děti v Česku i v zahraničí

 • Česká republika
  • Lipno – písečná pláž s postupným vstupem do vody, plážový volejbal, skateboardový park
  • Luhačovice – koupaliště s vodním parkem, skluzavkami, dětským parkem
  • Zlín – koupaliště se skluzavkou a plážovým volejbalem
 • Zahraničí
  • Turecko – Side – pláže s jemným pískem, dětskými parky, vodními skluzavkami, čistou a teplou vodou
  • Thajsko – Phuket – pláže s mělkou a klidnou vodou, možnost pozorování korálů a ryb, spousta vodních sportů a aktivit
  • Řecko – Kréta – písčité pláže, možnost pozorování delfínů, vodních parků a vodních sportů

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekBubínek pro kojence: Tipy, jak vybrat ten nejlepší
Další článekMinecraft hive: Co to je a jak se připojit
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno