NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Nejoblíbenější deskové hry v naší rodině

Nejoblíbenější deskové hry v naší rodině

Úvod

V naší rodině máme rádi společné večery strávené hraním deskových her. Je to skvělá příležitost k tomu, abychom se všichni sešli, strávili společný čas a užili si zábavu. V tomto článku vám představím naše nejoblíbenější deskové hry a proč se nám líbí.

Oblíbené hry

Měli jsme možnost vyzkoušet mnoho různých deskových her, ale mezi naše absoluty patří:

  • Carcassonne: Jedná se o strategickou hru, ve které stavíte krajiny pomocí dlaždic. Musíte se vypořádat se zemědělci, městy a cestami a získat nejvíce bodů.
  • Settlers z Katanu: Tato hra je zajímavá kombinací strategie a štěstí. Stavíte a rozvíjíte své osady na fiktivním ostrově Katan a snažíte se získat potřebné suroviny a výměnou za ně stavět nové osady nebo rozšiřovat ty stávající.
  • Bang!: Bang! je westernová hra, ve které se hráči ujímají rolí šerifů, banditů a zástupců zákona. Hra je plná intrik, střelby a zákulisních dohod.

Tyto hry jsou pro nás oblíbené z mnoha důvodů. Kromě toho, že jsou zábavné a napínavé, jsou také vhodné pro hráče různého věku a dovedností. Poskytují zdravou soutěživost a podporují interakci a komunikaci mezi námi.

Vyzkoušejte tyto deskové hry i vy a přidejte se k nám ve velkém rodinném herním maratonu!


děti výlet

Nejoblíbenější deskové hry v naší rodině

Nejoblíbenější deskové hry v naší rodině

1. Carcassonne

Carcassonne je jednou z nejoblíbenějších deskových her v naší rodině. Je to strategická hra, ve které se snažíte budovat krajinu skládáním dlaždic. Cílem je získat co nejvíce bodů za správné umístění svých označkovaných postav.

2. Catan

Catan je jiná oblíbená desková hra, ve které se snažíte rozvíjet osadu na neobydleném ostrově. Máte možnost obchodovat se surovinami s ostatními hráči a stavět silnice, města a vesnice. Vyhrává hráč, který jako první dosáhne stanoveného počtu vítězných bodů.

3. Codenames

Codenames je skvělá party hra, ve které se rozdělíte do dvou týmů – červený a modrý. Každý tým má svého špiona, který se snaží předávat tajné zprávy prostřednictvím slov. Cílem je najít všechny své agenty ve společném tajné slovníku dříve než soupeři.

4. Dixit

Dixit je kreativní a vizuálně atraktivní desková hra, která vyžaduje představivost a schopnost vyprávět příběhy. Na začátku každého kola jeden hráč vybere kartu ze své ruky a vymyslí ke ní větu nebo slovo. Ostatní hráči následně vybírají kartu ze své ruky, která nejvíce odpovídá této větě. Cílem je uhodnout, která karta byla zvolena původním hráčem.

5. Azul

Azul je taktická abstraktní hra, kde chtějí hráči dokončit dekoraci portugalského královského paláce. Toho dosáhnou skládáním barevných dlaždic na své herní plány. Je to zároveň také hra na blokování a přemýšlení, protože hráči se navzájem mohou omezovat v jejich plánech.

Relevantní odkaz na další článek

Více deskových her můžete objevit v tomto článku na jednom z amerických webů o deskových hrách.


NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI
Nejoblíbenější deskové hry v naší rodině

Často kladené otázky

1. Jaké jsou nejoblíbenější deskové hry v naší rodině?

V naší rodině máme několik oblíbených deskových her. Patří mezi ně například „Catan“, „Ticket to Ride“ a „Dixit“.
Všechny tyto hry si u nás užíváme již několik let a rádi se k nim vracejí.

2. Proč jsou tyto hry naší rodinou oblíbené?

Důvodem oblíbenosti těchto her v naší rodině je jejich vysoká hratelnost, zábavnost a schopnost sdružovat lidi dohromady.
„Catan“ je strategická hra, ve které se snažíte vybudovat prosperující osadu na nehostinném ostrově. „Ticket to Ride“ je
hra, ve které stavíte vlakové trasy po celém světě. „Dixit“ je zase kreativní hra, kde se snažíte vyprávět příběhy na
základě obrázků. Všechny tyto hry mají jednoduchá pravidla, ale nekonečné strategické možnosti, což nás baví.

dovolená

Deskové hry pro rodinu

Populární deskové hry pro rodinu

1. Hra Carcassonne

Desková hra Carcassonne je skvělou volbou pro rodinný herní večer. Tato strategická hra zahrnuje stavbu města Carcassonne ve středověku. Hráči se střídají v pokládání dlaždic, které představují krajiny, cesty, kláštery a hrady. Cílem je získat co nejvíce bodů za dokončené struktury.

2. Hra Ticket to Ride

Ve hře Ticket to Ride se hráči vydávají na dobrodružství přes kontinenty stavějící železniční trasy. Cílem je spojit různá města podle předepsaných cílových karet. Tato strategická hra je zábavná a vhodná pro všechny věkové kategorie.

3. Hra Dixit

Dixit je kreativní a fantazijní hra, ve které hráči vyjadřují své myšlenky prostřednictvím obrazových karet. Hráči vybírají kartu, přisuzují jí popis a ostatní se snaží uhodnout, která karta to je. Tato hra podporuje komunikaci a rozvíjí fantazii.

Pro další informace o deskových hrách pro rodinu si můžete přečíst článek na Wikipedii.


pro děti

Nejoblíbenější deskové hry v naší rodině a proč:

  • Risk – Strategická a napínavá hra, která nám umožňuje otestovat naše taktické schopnosti a rozhodování.
  • Monopoly – Klasická ekonomická hra, která nás naučila finančním dovednostem a obchodnímu myšlení.
  • Scrabble – Skvělá hra pro zlepšení našeho slovní zásobu a kreativního myšlení.
  • Carcassonne – Jednoduchá a strategická hra, která nás baví při stavění krajin a vytváření cest.
  • Code Names – Zábavná hra, která vyžaduje spolupráci a schopnost dedukce při odhalování tajných identit.

NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Kategorie – Deskové hry

Předchozí článekRozpočet-friendly plánování rodinné dovolené u moře☀️
Další článekJak online školy pro psy pomáhají majitelům psů s osvojováním nových dovedností a chováním svých zvířat.
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno