Největší a nejkrásnější vláčkodráhy světa

Vláčkodráhy jsou populární zábavou pro děti i dospělé. Existuje mnoho různých druhů vláčkodrah a každá z nich má své specifika. Některé z nich jsou však největší a nejkrásnější na světě a jsou tedy hlavními turistickými atrakcemi v zábavních parcích a muzeích.

Mezi největší vláčkodráhy světa patří například Steel Dragon 2000 v japonském městě Nagashima, která je nejdelší na světě s délkou trati přes 2,4 kilometru. Dalšími zajímavými vláčkodrahami jsou The Smiler v anglickém Staffordshire, která má nejvíce převrácených pohybů na světě, a Saw – The Ride v londýnském parku Thorpe, která nabízí nejrůznější speciální efekty.

Nejkrásnější vláčkodráhy světa jsou většinou umístěny v nádherných přírodních scenériích nebo mají neobvyklý design. Mezi ně patří například The Voyage v americkém Indianě, která je postavena mezi lesy a kolem jezera, nebo Takabisha v japonském Tokiu, která má neuvěřitelné strmé úseky a obrovské loopové smyčky.

Pokud si chcete užít zábavu na vláčkodráze, vyberte si jednu z největších a nejkrásnějších na světě a dejte se na tu největší adrenalinovou jízdu vašeho života!

děti

Vláčky v AKCI ➡️

Největší a nejkrásnější vláčkodráhy světa

vláčkodráhy

Jaká jsou největší a nejkrásnější vláčkodráhy světa?

Pokud se chystáte na dovolenou, která by měla zahrnovat návštěvu nějaké zábavného parku, jistě byste měli navštívit alespoň jednu z největších a nejkrásnějších vláčkodráh světa.

Existuje mnoho vláčkodrah na celém světě, které se mohou pyšnit svými rozměry, rychlostí, technologií i nádherným designem. Níže vám přinášíme pár tipů, které by vám mohly pomoci při plánování vaší cestovní inspirace.

1. Steel Dragon 2000 (Japonsko)

Tato úchvatná vláčkodráha se nachází v japonském městě Nagashima. Vystavěna byla v roce 2000 a do roku 2013 si držela titul nejdelší vláčkodráhy na světě. Je dlouhá 2,479 kilometru a její maximální rychlost se pohybuje přibližně na 153 km/h.

Pro více informací, podívejte se zde: Steel Dragon 2000

2. Superman: Escape from Krypton (USA)

V Six Flags Magic Mountain v Kalifornii v USA se nachází vláčkodráha Superman: Escape from Krypton. Tato vláčkodráha je v současnosti nejvyšší na světě, jejíž výška je 126,5 metru. V okamžiku startu se rychlost dosáhne až 165km/h.

Pro více informací, podívejte se zde: Superman: Escape from Krypton

3. Kingda Ka (USA)

Třetí místo patří vláčkodráze Kingda Ka, která se nachází v Six Flags Great Adventure v americkém městě New Jersey. Tato vláčkodráha je v současnosti nejrychlejší v USA, když dosahuje rychlosti 206 km/h. Délka této vláčkodráhy činí 950 metrů.

Pro více informací, podívejte se zde: Kingda Ka

4. Formula Rossa (Spojené arabské emiráty)

Tato kalifornská vláčkodráha se nachází v Ferrari World v Abu Dhabi. Tento zábavní park byl proslulý jako první Ferrari park na světě. Vláčkodráha Formula Rossa je nejrychlejší vláčkodráhou na světě, když dosahuje rychlosti až 240km/h.

Pro více informací, podívejte se zde: Formula Rossa

5. Expedition GeForce (Německo)

Tato vláčkodráha se nachází v Holiday Park v Německu. Byla otevřena v roce 2001 a spadá do kategorie Mega Coasterů. Maximální rychlost této vláčkodráhy je 120 km/h a je dlouhá 1,2 kilometru.

Pro více informací, podívejte se zde: Expedition GeForce

Určitě si jednu z těchto vláčkodrah zařaďte do svých cestovních zážitků. Najdete tak napínavou a úžasnou zábavu pro všechny věkové skupiny a milovníky adrenalinových zážitků.

Vláčky v AKCI ➡️

Nejčastější otázky k největší a nejkrásnější vláčkodráze světa:

1. Jak se jmenuje největší vláčkodráha na světě?

Největší vláčkodráha na světě se jmenuje Steel Dragon 2000 a nachází se v Japonsku.

2. Kde se nachází nejkrásnější vláčkodráha na světě?

Nejkrásnější vláčkodráha na světě se nachází v americkém městě Branson a jmenuje se Silver Dollar City.

3. Jaká je nejdelší vláčkodráha na světě?

Nejdelší vláčkodráha na světě je Steel Dragon 2000 v Japonsku a její délka činí 2479 metrů.

4. Kolik stojí vstupenka na nejkrásnější vláčkodráhu světa?

Cena vstupenky na nejkrásnější vláčkodráhu světa se liší podle sezóny a věku návštěvníka, nicméně zhruba se pohybuje okolo 65 až 80 dolarů.

jak děti

Vláčkodráha – ideální zábava pro děti i dospělé

Co je to vláčkodráha?

Vláčkodráha je modelová dráha pro vláčky a příslušenství. Jedná se o oblíbenou hračku, která baví nejen děti, ale i dospělé. Na trhu najdete mnoho druhů vláčkodráh různých velikostí a s různými motivy.

Co potřebujete pro stavbu vláčkodráhy?

Pro stavbu vláčkodráhy potřebujete základní stavebnice, vláčky a další příslušenství jako jsou domky, stromy, nástupiště, mosty, atd. Všechny tyto součástky musí být navzájem kompatibilní, aby se dala dráha snadno skládat a rozkládat.

Proč se vyplatí investovat do vláčkodráhy?

Vláčkodráha je vynikajícím způsobem, jak rozvíjet dítětem motoriku a fantazii. Navíc, hra s vláčkodráhou je velmi zábavná a dokáže zaujmout nejen děti, ale i dospělé. Existuje také mnoho rozšíření, které můžete dokoupit a náročnost hry tak můžete postupně zvyšovat.

Pokud se chcete dozvědět více o vláčkodráhách, navštivte prosím stránku na Wikipedii: Vláčkodráha.

pro děti

Největší a nejkrásnější vláčkodráhy světa
=============================================

Zde jsou nejvýznamnější poznatky o největších a nejkrásnějších vláčkodrahách světa:

– V Německu se nachází největší modelová železnice na světě, Miniatur Wunderland.
– Walt Disney World Resort v USA hostí nejdelší modelovou železnici na světě, The Walt Disney World Railroad.
– Nejstarší modelová železnice na světě je v Londýnském muzeu vědy a techniky.
– Kromě klasických modelových železnic existují také modely parních vlaků, například v muzeu Muzeu Techniki Speyer v Německu.
– Modelové železnice se používají i pro reklamní účely a zábavu, nejen pro modelářství.
– Nejvyšší modelová železnice na světě se nachází v Japonsku, má výšku 32 metrů a je součástí nákupního střediska města Hakone.
– V Česku je populární modelářství a mnoho lidí si staví své vlastní modely vláčků a železnic.

Zdroj: https://www.thoughtco.com/the-worlds-biggest-and-most-beautiful-model-train-displays-4163725

Vláčky v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekProč by měla být rumba koule součástí hraček vašich dětí?
Další článekJak se stát milujícím majitelem panenek – tipy pro rodiče.🧸
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno