Plyšové hračky v AKCI

Největší a nejmenší plyšáci: zajímavosti o rozměrech hraček

Pokud máte rádi plyšové hračky, jistě víte, že existuje obrovské množství různých druhů a velikostí. Ale víte, které jsou největší a nejmenší plyšáci na světě?

Největší plyšová hračka, kterou můžete najít, se jmenuje Měsíček a měří více než 2,5 metru! Měsíček je obrovský bílý medvěd a byl vyroben v roce 2008 v kanadské provincii Manitobě. Vyznačuje se pevnou a kvalitní stavbou, a tak dokáže odolat obrovskému množství objímání a příležitostnému převrácení.

Na druhé straně spektra jsou některé z nejmenších plyšových hraček tak malé, že se velké hračkové společnosti přou o to, která patří na vrchol nejmenšího plyšového zvířátka. Jednou z nejmenších plyšových hraček, které jsou na trhu, je například Minimini značky Ty Beanie Boo’s. Měří pouhých 4 centimetry a její detaily jsou zdobeny jemnými nitěmi.

Až budete kupovat nový plyšový hračku, zkuste se zamyslet nad jejími rozměry. Možná se rozhodnete pro velikost, která vám přinese nejvíce radosti – bez ohledu na to, zda je to obrovský Měsíček nebo malý Minimini.

plyšové hračky

Největší a nejmenší plyšáci: zajímavosti o rozměrech hraček

Největší plyšáci

Pokud máte chuť na nějakou obří hračku, možná budete nadšeni těmito největšími plyšáky na světě. Největší plyšová hračka, která byla kdy vyrobena, má více než 19 metrů a váží okolo 10 tun. Její rozměry jsou natolik obrovské, že ji nelze skladovat v běžné místnosti. Tato plyšová hračka byla vyrobena speciálně pro jeden festival v Číně.

Mnoho lidí si myslí, že největší plyšové hračky jsou určeny výhradně pro děti, ale to rozhodně není pravda. Existují také obří plyšové hračky, které jsou určené pro dospělé. Většina těchto hraček je velká a mohutná, aby poskytovala pocit pohodlí a bezpečí, a mnoho z nich má také extra funkce, jako jsou reproduktory hudby nebo uspávání.

Nejmenší plyšáci

Nejmenší plyšové hračky jsou velmi oblíbené mezi sběrateli, ale mnoho lidí se též rozhodne pořídit si malé plyšové hračky pro své děti. Tyto hračky bývají velikosti 3-5 cm. I když jsou tyto hračky malé, mohou být velmi detailně zpracované a některé z nich mohou být velmi cenné.

Tyto malé plyšové hračky bývají často prodávány v sadách, aby se dalo najednou získat více druhů plyšáků. Někdy mohou být vyráběny jako doplňky k větším hračkám.

Shrnutí

Největší a nejmenší plyšáci jsou fascinující a velmi odlišné druhy hraček. Zatímco největší plyšové hračky jsou obrovské a mohou být velmi těžké, nejmenší plyšové hračky jsou křehké a velmi detailně zpracované. Bez ohledu na to, jakou velikost hračky si zvolíte, můžete si být jisti, že existuje nějaký plyšový kamarád, který vám bude dělat společnost.

Pro více informací o největších a nejmenších plyšácích doporučujeme navštívit následující odkazy z amerických webů:

Více informací o největším plyšáku na světě.

Malý plyšový medvídek Jili Bear.

Plyšové hračky v AKCI

Největší a nejmenší plyšáci: zajímavosti o rozměrech hraček

Co je největší plyšák na světě?

Největší plyšák na světě je přes tři metry vysoký medvěd jménem C.T. z amerického města Kansas City. Je to obří hračka, která váží více než 200 kilogramů a vypadá velmi životně.

A co nejmenší plyšák?

Nejmenší plyšák na světě měří pouhých 5 milimetrů a jmenuje se „Mus Musculus“. Je to malá myška vyrobená z měkkého plyše a i přes své drobné rozměry vypadá velmi roztomile.

Jsou tyto plyšáky k dostání i v České republice?

Ano, některé obchody s hračkami nabízí i větší plyšové hračky, ale tyto obří medvědy jsou spíše raritou. Menší plyšáky lze najít v mnoha obchodech s hračkami nebo na internetových e-shopech.

plyšáci

Zajímavosti o nejoblíbenějších plyšových hračkách

Historie plyšových hraček

Plyšové hračky jsou populární již od konce 19. století. V té době byly vyráběny ze starých kožichů a mohly si je dovolit jen bohaté rodiny. S rozvojem textilního průmyslu se ale staly dostupné pro širší vrstvy obyvatelstva a staly se oblíbenými hračkami pro děti.

Top 5 nejoblíbenějších plyšových hraček

 1. Medvěd Paddington – populární plyšová postava z knih a filmů, která má mnoho fanoušků po celém světě.
 2. Kočka Hello Kitty – kultovní japonská plyšová hračka, která se stala ikonou celé generace.
 3. Mimoni – vtipné a charismatické plyšové postavičky, které pocházejí z animovaného filmu.
 4. Kočka Felix – legendární plyšová hračka, která se objevila i v několika televizních seriálech a reklamních kampaních.
 5. Panda – sympatická a milá plyšová postavička, kterou milují zejména děti.

Více informací o plyšových hračkách na Wikipedii

plyšák

Největší a nejmenší plyšáci: zajímavosti o rozměrech hraček

 • Největší plyšák na světě má 32 metrů a váží 10 tun.
 • Nejmenší plyšák na světě je velký pouze 4mm.
 • Nejprodávanějším plyšákem v historii je medvídek Paddington.
 • Většina plyšových hraček je vyráběna v Číně.
 • Plyšáci jsou oblíbenou hračkou již od 19. století.
 • Velikost plyšáků se pohybuje od několika centimetrů až po několik metrů.

plyšák

Plyšové hračky v AKCI

Kategorie – Plyšové hračky

Předchozí článekDěti a psi: Jak rozpoznat a správně reagovat na signály psa
Další článekKam na výlet s dětmi Bezdružice – okres Tachov
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno