NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Novinky v deskových hrách: Co přináší rok 2023?

V roce 2023 nás čeká mnoho novinek a zajímavostí v deskových hrách. Mezi klíčové trendy patří stále více oblíbené kooperativní hry, expanze a nové edice populárních her, a také vracející se zájem o retro deskovky.

Mezi největší novinky patří například hra Gloomhaven – Jaws of the Lion, která přináší nový pohled na stávající herní svět. Důležitou novinkou je také expanze k hře Wingspan s názvem European Expansion. Další zajímavou deskovkou je pak hra Azul: Summer Pavilion, která se vrací ke kořenům a využívá stejný koncept jako původní hra Azul.

Mezi nejzajímavější novinky pro rok 2023 také patří hry jako Forgotten Waters, kterou vytvořil tým autorů z popularizované hry Dead of Winter, a také hra Oceans, která staví na úspěchu svého předchůdce, hry Evolution.

děti výlet
Novinky v deskových hrách: Co přináší rok 2023?


Novinky v deskových hrách pro rok 2023

1. Větší množství her s krokovým mechanismem

V roce 2023 bude na deskové herní scéně možné vidět větší množství her s krokovým mechanismem, který je vhodný pro hráče, kteří upřednostňují taktiku a strategii. Jednou z nejočekávanějších her tohoto typu je “Frosthaven”, která bude pokračováním velmi populární hry “Gloomhaven”. Více informací si můžete přečíst zde.

2. Zvýšení popularity moderních deskových her

S přibývajícím počtem hráčů a zvýšeným zájmem o deskové hry se rovněž zvyšuje popularita moderních deskových her. Moderní deskové hry se vyznačují nejen vylepšenou grafikou a komponentami, ale také velkou interaktivitou a inovačními mechanismy. Mezi nejoblíbenější moderní hry patří “Root” a “Wingspan”. Pokud se chcete dozvědět více o moderních deskových hrách, navštivte tento odkaz

3. Strategické hry pro více hráčů

Jelikož se deskové hry stávají stále populárnějšími, tak rovněž roste popularita her pro více hráčů. Herní vydavatelství se snaží vyhovět poptávce a vydávají více strategických her pro více hráčů. Jednou z nejpodmanivějších her pro více hráčů je “Twilight Imperium”, která dokáže hráče udržet v napětí po několik hodin. Více informací si můžete přečíst zde.

4. Více her vytvořených pro jeden hráč

Pro hráče, kteří preferují hraní samostatně, se v roce 2023 objeví více her vytvořených pro jeden hráč. Takzvané “sólové” hry se stávají stále populárnějšími a podle Expert Tabletop mají největší růst v oblibě. Jedna z nejznámějších her tohoto typu je “Gloomhaven: Jaws of the Lion”, která se okamžitě stala hitem. Více informací si můžete přečíst zde.

5. Zvýšení kvality tištěných komponentů

V roce 2023 se bude větší pozornost věnovat kvalitě tištěných komponentů deskových her. Herní společnosti si uvědomují důležitost grafického zpracování a kvalitní přípravy materiálů pro zlepšení celkové herní zkušenosti. Jednou z nejkrásnějších her tohoto typu je “Everdell”, která se asi jen těžko přestane líbit. Více informací si můžete přečíst zde.


NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Novinky v deskových hrách: Co přináší rok 2023?

1. Vylepšené verze oblíbených her

V roce 2023 můžeme očekávat mnoho vylepšených verzí oblíbených deskových her, které známe již několik let. Výrobci se snaží vylepšit pravidla, grafiku a provedení, aby hráči mohli zažít nové zážitky a hry získaly ještě větší popularitu.

2. Nové deskové hry

Rok 2023 bude plný novinek v oblasti deskových her. Je očekáváno, že se na trhu objeví mnoho nových her z různých kategorií, jako jsou kooperativní hry, hry pro více hráčů, strategické hry a mnoho dalších.

3. Hry pro jednoho hráče

V poslední době stoupá poptávka po deskových hrách pro jednoho hráče. V roce 2023 tedy můžeme očekávat, že se na trhu objeví nové hry, které umožní hráčům hrát sami a zažít zábavu i bez přítomnosti dalších hráčů.

4. Digitální verze deskových her

I když jsou deskové hry oblíbené právě díky půvabu fyzických komponentů a sociálního aspektu, digitální verze deskových her se stávají stále populárnějšími. V roce 2023 můžeme očekávat, že se na trhu objeví mnoho nových digitálních verzí oblíbených deskových her pro hráče, kteří preferují digitální prostředí.

dovolená

Top deskové hry – zábava pro každého

Co jsou to deskové hry

Deskové hry jsou tradiční způsob zábavy, který existuje již stovky let. Jedná se o hry, které se hrají na speciálních deskách pomocí herních figurek, karet nebo kostek. Deskové hry jsou vhodné pro celou rodinu a nabízejí zábavu i vzdělání.

Nejlepší deskové hry

Existuje mnoho různých druhů deskových her, které se liší obtížností, délkou hry a počtem hráčů. Mezi nejoblíbenější deskové hry patří:

– Člověče, nezlob se!
– Carcassonne
– Catan
– Dobble
– Dominion
– Monopoly

Proč hrát deskové hry

Deskové hry jsou skvělou alternativou ke klasickým počítačovým hrám a televiznímu sledování. Pomáhají rozvíjet logické a strategické myšlení, posilují spolupráci a komunikaci mezi hráči a nabízejí zábavu a relaxaci.

Pro více informací o deskových hrách navštivte Wikipedii.

pro děti

Novinky v deskových hrách: Co přináší rok 2023?

  • Zaklínač: Proroctví – nová desková hra inspirovaná populární sérií knih a her;
  • Barrage: Skalní králové – rozšíření pro hru Barrage s novými herními prvky a pravidly;
  • Dune: Imperium – nová desková hra založená na sci-fi bestselleru Franka Herberta;
  • Dominion: Nová říše – další rozšíření pro oblíbenou hru Dominion, které přináší nové karty a strategie;
  • Everdell: Větve z Příhodného lesa – nové rozšíření pro Everdell, které přináší nové postavy a lokace;
  • Wingspan: Evropské druhy – rozšíření pro hru Wingspan s novými druhy ptáků a mechanikami;
  • Undaunted: Severní Afrika – další díl populární série Undaunted s novými misemi a prvky.

NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Kategorie – Deskové hry

Předchozí článekJak vypovědět milenecký vztah zadaných: Nejlepší a vzdělaný způsob
Další článekNejlepší tipy pro rodinnou dovolenou s dětmi v roce 2023☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno