Olomouc pro rodiny s dětmi: co vidět a zažít

Olomouc je město, které má co nabídnout nejen dospělým, ale i rodinám s dětmi. Mezi nejvýznamnější památky patří olomoucký hrad a bazilika svatého Václava. Nicméně, pokud máte děti, určitě oceníte následující tipy:

 • Sigmund Freud park – moderní park s mnoha atrakcemi pro děti a také pro dospělé. Nachází se zde například zip-line, velká pískoviště a lezecké prvky.
 • ZOO Olomouc – Olomoucká zoologická zahrada se nachází v příjemném prostředí lesa a nabízí mnoho možností pro zábavu a poznání. Vedle standardních obyvatele se zde nachází také pavilon s papoušky, pavilon s horskými druhy zvířat a další zajímavé expozice.
 • Větruše – unikátní projekt, který umožňuje navštívit tematickou cesty v podobě zábavného parku. Větruše se zaměřuje na poznávání vědy všemi smysly, takže zde děti mohou vyzkoušet různé experimenty a zároveň si užít i adrenalinové atrakce.
 • Houpací a lanové parky – v okolí Olomouce se nachází několik lanových a houpacích parků, které jsou ideální pro rodinnou zábavu. Mezi nejoblíbenější patří Park Tibét nebo Lanový park Plumlov.
 • Busyland – indoor areál se zaměřením na trampolíny a skok na létajícím cykloch. Je zde také prostor na různé sportovní aktivity, jako třeba basketbal.

Olomouc má tedy celou řadu aktivit pro rodiny s dětmi. Pokud hledáte ideální místo pro zábavu a poznání, určitě navštivte některý z uvedených tipů.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Olomouc pro rodiny s dětmi: co vidět a zažít

Historické centrum Olomouce

Vydáte-li se do Olomouce, nemůžete vynechat prohlídku historického centra města. Navštívit můžete monumentální barokní katedrálu sv. Václava, která se se svou výškou 100 metrů tyčí nad Olomoucí a je díky své úchvatné fasádě největší památkou města. V blízkosti katedrály se nachází i nejstarší olomoucké náměstí Horní náměstí, kde se konají různé kulturní akce a trhy a kde se ukrývají skvosty jako sloup Nejsvětější Trojice a radnice s orlojem.

ZOO Olomouc

Olomouc se pyšní jednou z nejnavštěvovanějších severomoravských zoo, která ročně přivítá tisíce návštěvníků ze všech koutů České republiky. ZOO Olomouc se snaží kromě zábavy a vzdělávání místních i turistů, rozvíjet ochranu a chov ohrožených zvířat. K vidění tu jsou různé druhy hus, apen, lvů, hrochů nebo slonů a k vidění tu jsou i různé interaktivní projekty, jako například selfie s opičkou.

Botanická zahrada v Olomouci

Návštěva botanické zahrady v Olomouci je skvělý nápad pro celou rodinu. Zahrada rozdělená na tři expozice nabízí jedinečné možnosti prochlazení, poznání a zábavu pro celou rodinu. Celková rozloha zahrady činí 20 hektarů a je zde k vidění až 4000 druhů rostlin z celého světa. Největší atrakcí botanické zahrady je Velká skleněná nástavba, která v sobě ukrývá dvě velké voliéry a kterou si zamilují děti všech věkových kategorií.

Přírodní amfiteátr Svatý Kopeček

Pokud se chcete vydat na skvělý výlet blízko Olomouce, rozhodně ještě zavítejte na Svatý Kopeček. Přírodní amfiteátr v těsné blízkosti vrchu Olomouc se stane příjemnou zastávkou při výletech nejen s dětmi. Okolí nabízí mnoho možností procházek a výletů a v létě tu probíhá celá řada kulturních akcí a koncertů, včetně průvodu Rej Kubatů.

Ostravice

Pokud máte rádi vodní radovánky, pak se vydejte k řece Ostravici. To je řeka, na které rozhodně nebudete litovat celodenního plavání. Voda je zpravidla čistá a teplota se pohybuje v letních měsících kolem 18 °C. Různé atrakce, které na řece nabízí, zahrnují rafting, kanoe nebo paddleboarding. Po dni na řece, nezapomeňte si zajít do místních restaurací, kde vám nabídnou tradiční moravské speciality, jako jsou knedlíky nebo gulášová polévka.

Při návštěvě Olomouce se tedy rozhodně nenudíte a máte před sebou mnoho spousty zážitků i pro děti. Zjistěte víc na visitczechrepublic.com.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Olomouc pro rodiny s dětmi: co vidět a zažít

Památky a zajímavá místa

 • Hlavní náměstí – největší náměstí v Olomouci s barokními památkami jako sloup Nejsvětější Trojice
 • Olomoucký zámek – renesanční zámek s rozsáhlými zahradami
 • Chrám sv. Mořice – gotický kostel s unikátním astronomickým ciferníkem
 • Archeologický park v Předhradí – expozice prehistorických a raně středověkých sídlišť
 • ZOO Olomouc – jedna z největších zoologických zahrad v ČR

Rekreační aktivity pro rodiny s dětmi

 • Koupaliště Delfín – moderní koupaliště s tobogány a atrakcemi pro děti
 • Bowling Olomouc – klasické bowlingové dráhy pro rodinnou zábavu
 • Minigolf Olomouc – 18-ti jamkové minigolfové hřiště v centru města
 • Laser arena Olomouc – laserová aréna pro děti i dospělé
 • Kino Metropol – moderní multiplex s programem pro děti i dospělé

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Olomouci

Olomouc je městem plným atrakcí pro dospělé i děti. Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu, je tu spousta možností, jak si užít volný čas s dětmi. Zde je několik nápadů na zábavné aktivity, které můžete dělat v Olomouci.

Zoo Olomouc

Návštěva zoologické zahrady je vždy oblíbenou volbou pro rodinný výlet. Olomoucká zoo nabízí širokou škálu zvířat, včetně mnoha ohrožených druhů, a také dětské hřiště a minigolf.

Centrum experimentálního vzdělávání Excit3D

Toto moderní centrum nabízí interaktivní výstavy a experimenty, které zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Najdete zde také planetárium a možnost sledovat filmy na největším 3D projekčním plátně v republice.

Science Park

Jedná se o interaktivní muzeum, kde si děti mohou vyzkoušet různé vědecké experimenty a objevovat tajemství přírodních věd. Zajímavou aktivitou je i fulldome show v planetáriu.

Pokud hledáte více informací o Olomouci, přejděte na stránku Olomouc na Wikipedii.

pro děti

H2: Olomouc pro rodiny s dětmi: co vidět a zažít

– Návštěva historického centra s dominantou – Svatým Václavem
– Prohlídka UNESCO památek – Katedrály sv. Václava a Chrámů sv. Mořice
– Zábavní park Moderní hráč, který nabízí různé atrakce
– Návštěva ZOO Olomouc s možností pozorovat různá zvířata v přirozeném prostředí
– Koupání a sportování v aquaparku Laguna Olomouc
– Návštěva muzea – Hanáckého muzea a Muzea umění Olomouc
– Procházka v botanické zahradě s unikátní rostlinnou kolekcí
– Výlet do Olomouckých jeskyní, které jsou v současnosti vyhledávanou turistickou atrakcí

Note: H2 is the secondary heading in HTML.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJaký časový odstup mezi vysazením antikoncepce a otěhotněním je ideální?
Další článekHarmonika – nástroj pro malé muzikanty: jak začít a co očekávat?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno