Outdoorové dobrodružství: Aktivity pro děti v přírodě v okolí Prahy

Outdoorové dobrodružství je vynikající způsob, jak dát svým dětem příležitost prozkoumat přírodu a naučit se nové dovednosti. V okolí Prahy je mnoho možností, kde si mohou děti užít nezapomenutelné zážitky a zlepšit své dovednosti.

Mezi nejlepší aktivity patří například pěší turistika, kanoistika, horolezectví, orientační běh a mnoho dalších. Tyto činnosti nabízejí mnoho příležitostí pro rozvoj dovedností, jako je například navigace, bezpečnost v přírodě, spolupráce, kondice a další.

Další výhodou outdoorového dobrodružství je, že to pomáhá dětem rozvíjet jejich fyzickou kondici a dává jim příležitost prozkoumat a objevovat přírodu. Děti se učí, jak chránit své okolí a spolupracovat s ostatními.

Pro rodiče je to vynikající příležitost, jak strávit čas s dětmi, podpořit je v jejich zájmu o přírodu a naučit je novým dovednostem. Zároveň mohou rozšířit své vlastní znalosti o přírodě a zlepšit své zdraví a pohodu.

V okolí Prahy je mnoho outdoorových center a organizací, které nabízejí aktivity pro děti a rodiny. Prohlédněte si několik nabídek, najděte tu nejlepší pro vaši rodinu a užijte si nezapomenutelné dobrodružství v přírodě.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Outdoorové dobrodružství: Aktivity pro děti v přírodě v okolí Prahy

Hiking

Pokud hledáte outdoorovou aktivitu pro celou rodinu, nejlépe si zvolit turistiku. V okolí Prahy máte mnoho možností, jak se dostat do nádherné přírody. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit, doporučujeme dolů z castlu Mělník. Tento výlet můžete obohatit o návštěvu muzea na hradě.

Cycling

Přírodní park Klánovice-Čihadla nabízí perfektní prázdniny pro ty, kteří chtějí soutěžit. Naleznou zde cykloběh a orientační zápasy. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné cyklovýlety v okolí Hostivařského lesa.

Camping

Pro ty, kteří hledají dobrodružství pod širým nebem, jsou ideální kempy. Kemp Patince v Lučenci je, jak již dal název naznačuje, kousek od centra i kousek od přírody. Nabízejí zde soukromé pláže a vodní sporty.

Vyrazit ven s celou rodinou, objevovat nová místa a trávit čas v přírodě je nejen zábavné, ale také zdravé. Zároveň podporujeme ekologickou aktivitu a učení našich dětí, jak si vážit a chránit přírody.

Následujte odkaz k jinému článku information about tent camping.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Outdoorové dobrodružství: Aktivity pro děti v přírodě v okolí Prahy

Co je to outdoorové dobrodružství?

Outdoorové dobrodružství je aktivita, která spojuje zábavu, sport a přírodu. V rámci této aktivity mohou děti využít svůj pohyb, prozkoumat okolní přírodu a učit se nové dovednosti.

Jaké aktivity se dají v rámci outdoorového dobrodružství provozovat?

V rámci outdoorového dobrodružství lze provozovat různé aktivity jako například horolezectví, lanové centrum, zážitkový park, vodáctví, orientační běh, turistiku, archery tag a mnoho dalších.

Kde se dají v okolí Prahy najít místa pro outdoorové dobrodružství pro děti?

V okolí Prahy je mnoho míst, kde lze provozovat outdoorové dobrodružství pro děti. Patří mezi ně například Kersko adventure park, Vodní ráj Slapy, Lhota Lakepark, Adventure Golf Park a mnoho dalších.

hudebni nastroje

10 nápadů na to, co dělat s dětmi v Praze

1. Navštivte ZOO

ZOO Praha je nejen největší zoologickou zahradou v České republice, ale i jednou z nejlepších v Evropě. Určitě zde najdete spoustu zvířat, která vaše děti budou milovat.

2. Projděte se po Petříně

Petřín je krásný kopec s výhledem na celé město. Vydejte se sem s dětmi a užijte si rodinný piknik nebo projděte se po rozhledně.

3. Prozkoumejte Národní muzeum

Národní muzeum nabízí širokou škálu výstav, které zaujmou jak dospělé, tak děti. Určitě si najdou něco, co je bude zajímat.

4. Navštivte Stromovku

Stromovka je největší park v Praze a nabízí spoustu prostoru pro rodinné výlety, pikniky a sportování.

5. Vydejte se na Pražský hrad

Pražský hrad je největší hrad na světě a nabízí spoustu zajímavých prohlídek, které potěší dospělé i děti.

6. Zkuste novou rotopedovou dráhu v parku

V centru Prahy, v parku Kačerov, se nachází nová rotopedová dráha, která je ideální pro všechny cyklisty.

7. Navštivte Naprstkovo muzeum

Muzeum nabízí různé výstavy, které se týkají kultury a historie afrických, amerických a asijských národů. Určitě zaujme i děti.

8. Vydejte se na Vltavu

V Praze lze najít spoustu lodí, které nabízejí různé výlety po Vltavě. Určitě si vybere i vaše dítě.

9. Navštivte Zámek Troja

Zámek Troja se nachází na okraji Prahy a nabízí spoustu zajímavostí, jako například velkolepou zahradu.

10. Projděte se po Karlově mostě

Karluv most je nejstarší most v Praze a nabízí krásný výhled na celé město. Pokud se máte kam pospíchat můžete si z towera prohlédnout město z výšky.

Přečtěte si více o Praze na Wikipedii.

pro děti

Výběr aktivit pro děti při outdoorových dobrodružstvích v přírodě blízko Prahy:

  • Lesní stezky a procházky v okolí
  • Barevné pobytové tábory pro děti v nichž se děti v přírodě naučí spoustu nových dovedností
  • Překážkové dráhy s překážkami v lese
  • Střílení z luku, šipky, křížovky a další hry pro trénink postřehu a přesnosti
  • Bivakování a přespání pod širákem, respiračními pytle a dalším vybavením
  • Vodácké zájezdy po řekách a vodních tocích
  • Zážitkové projekty s intenzivním kontaktováním přírody jako zemědělské farmy

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJaké jsou možnosti asistované reprodukce pro ženy po 45?
Další článekHudební nástroj pro děti: Ovládněte základy akustické kytary
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno