Plyšové hračky v AKCI

Památky z dětství: jaké plyšové hračky se nejčastěji objevovaly v minulosti?

Vzpomínáte si ještě na své první plyšové kamarády? Bavili jste se s nimi celé hodiny a brali jste je s sebou všude kam šlo? Pokud ano, máte štěstí, že na tyto vzpomínky nezapomenete nikdy.

V minulosti byly plyšové hračky velmi oblíbené a nezřídka se stávaly prvními přáteli dětí. Mezi nejčastěji se objevující hračky patřily medvídci, kočičky a psy. Navíc v té době platilo, že čím větší byla plyšová hračka, tím lépe.

Plyšoví kamarádi také zaujali své místo na posteli každého dítěte. Byli to přesně ti správní spojenci v boji proti stínům, kteří uměli ochránit před útoky příšer.

I když dnes už hračky vypadají mnohem moderněji a umí mnohem více věcí než v minulosti, stále je hezké na okamžik se vrátit do té doby, kdy byly plyšové hračky tím nejdůležitějším kouskem z celého pokoje.

plyšové hračky


Památky z dětství: jaké plyšové hračky se nejčastěji objevovaly v minulosti?

Zpěvák Teddy Ruxpin

Jednou z nejoblíbenějších plyšových hraček z 80. let byl zpěvák Teddy Ruxpin. Tato plyšová hračka disponovala kasetovým magnetofonem v břiše, díky kterému mohl hovořit a zpívat dětské písničky. Teddy Ruxpin byl také jedním z prvních plyšových přátel, který měl oční pohyb, což mu dodávalo života a realističnosti. I po letech je Teddy Ruxpin stále oblíbenou dětskou hračkou a vydala se dokonce i nová verze.

Králík Bugs Bunny

Králík Bugs Bunny je klasickým příkladem vynikajícího designu plyšové hračky a stal se ikonou dětských zábav a her. Bugs Bunny vlastnil jedinečný charakter a osobnost, což mu dodávalo něco navíc. Plyšová verze Bugs Bunnyho byla měkká a pohodlná, takže se k ní děti cítili přirozeně přitahovány. Plyšové edice Bugs Bunnyho lze dnes najít po celém světě a bude se těšit stále na velké oblibě.

Mysliveček Elmer Fudd

Mysliveček Elmer Fudd byl další oblíbenou plyšovou hračkou z 80. let. Jeho postava byla křehká a kulatá, ale zároveň měl velmi charakteristický vzhled, který dělal z Elmera zajímavou hračku. Elmer byl jeden z prvních plyšových přátel, který měl výraznou anglickou řeč, což mu dodalo interaktivitu a osobnost. Mysliveček Elmer nalezl své dospělé publikum v pořadech Looney Tunes a dnes se po něm rádi sáhne každý fanoušek.

Tyto tři plyšové hračky jsou jen zlomek toho, co bylo k dostání na trhu v minulosti. Existuje celá řada dalších zajímavých plyšových hraček, jako jsou kočičky Hello Kitty, medvědi Paddington či klasické plyšové pandy. Však si pamatujete na svou oblíbenou plyšovou hračku? Určitě ji stojí za to obnovit a dostat nový život.

Zdroj https://www.today.com/parents/popular-toys-through-decades-t104170


Plyšové hračky v AKCI

Památky z dětství

Q: Jaké plyšové hračky se nejčastěji objevovaly v minulosti?

A: Mezi nejoblíbenější plyšové hračky v minulosti patřily medvědi, králíci, kočky, psi a další zvířata. Oblíbené byly také plyšové panenky a plyšové hračky z populárních filmů a televizních seriálů. V současnosti se ale objevují i nové typy plyšových hraček, jako jsou třeba plyšové emoji nebo plyšové postavy z her.

plyšáci

Historie plyšových hraček

Původ plyšových hraček

Plyšové hračky se staly populární na konci 19. století, kdy byly vyráběny jako luxusní hračky pro děti z bohatých rodin. První plyšové hračky byly vyrobeny v Německu a měly podobu zvířat, jako jsou medvědi, kotěta a psi.

Výrobci

V 20. století se začaly vyrábět plyšové hračky v mnoha zemích, včetně USA a Velké Británie. Výrobci, jako jsou Steiff a Gund, se stali známými po celém světě pro své vysoké standardy kvality a designu.

Populární plyšové hračky

Mezi nejoblíbenější plyšové hračky patří klasické medvědy a kočky, ale také Disney postavy, jako jsou Micky Mouse a plyšoví mazlíčci z filmu Toy Story.

Pokud se chcete dozvědět více o historii plyšových hraček, navštivte prosím následující stránku na Wikipedii.

plyšák

Památky z dětství: Nejoblíbenější plyšové hračky z minulosti

– Medvědi
– Králíci
– Kočky
– Psi
– Sloni
– Tygři
– Pandy
– Koně
– Ovce
– Krokodýli

Tyto plyšové hračky byly obvykle neseny všude s sebou a často byly milovanými společníky během dětství.

plyšák

Plyšové hračky v AKCI

Kategorie – Plyšové hračky

Předchozí článekVýznam aktivního zapojení otce vzdělávání dítěte
Další článekJaký typ ubytování vybrat pro dovolenou u moře s dvouletým dítětem?☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno