Pět způsobů, jak zaujmout pozornost novorozence

Novorozenci jsou velmi citliví na všechny vnější podněty a jejich pozornost lze získat různými způsoby. Zde jsou pět způsobů, jak zaujmout pozornost novorozence, které by vám mohly pomoci:

  • Zvuky: Novorozenci mají obvykle plně vyvinutý sluch a zvuky mohou být pro ně velmi stimulující. Zkuste jim zahrát jemnou ruční hudbu nebo broukání včel a sledujte, jak reagují.
  • Světlo: Světlo je další důležitou stimulací pro novorozence. Ujistěte se, že místnost je dobře osvětlená a že mají přístup ke slunci.
  • Vůně: Vůně jsou pro novorozence také velmi důležité. Vyzkoušejte dát jim pod nos různé vůně jako levanduli, vanilku a sledujte, jak na ně reagují.
  • Hmat: Hmat je pro novorozence důležitý způsob, jak vnímat svět. Zkuste jim dát do ruky nějakou měkkou hračku nebo plyšové zvíře a sledujte reakce.
  • Kontakt: Novorozenci jsou zvyklí na blízkost své matky, takže fyziologicky odpovídají na kontakt a ochranu. Fyzický kontakt, jako je držení a hladění, může mít pozitivní vliv na novorozence.

Získání pozornosti novorozence může být náročné, ale pomocí těchto pěti způsobů můžete nejen přilákat jejich pozornost, ale také podpořit jejich vývoj.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Pět způsobů, jak zaujmout pozornost novorozence

Způsob 1: Matčiny hlasové signály

První způsob, jak zaujmout pozornost novorozence, je pomocí matčiných hlasových signálů. Všechny novorozence jsou od narození na matčin hlas zvyklí, takže takové signály jsou pro ně velmi důležité.

Pokud chcete zaujmout pozornost svého novorozence, zkuste s ním komunikovat pomocí svého hlasu. Vyjadřujte se k němu láskyplně a přátelsky.

Způsob 2: Pohyb a doteky

Dalším způsobem, jak zaujmout pozornost novorozence, je pomocí pohybu a doteků. Novorozenci mají velmi rádi blízkost, takže neváhejte svého novorozence chovat, zvedat a hladit.

Tento způsob pozornosti pomáhá novorozencům pocítit se bezpečně a chráněně.

Způsob 3: Světlo a barvy

Světlo a barvy mohou také pomoci zaujmout pozornost novorozence. Novorozenci mají rádi jasné a výrazné barvy, takže pokud se pokoušíte zaujmout pozornost svého novorozence, zkuste si oblíbit světlé barvy.

Způsob 4: Zvukové podněty

Zvukové podněty jsou dalším způsobem, jak zaujmout pozornost novorozence. Zkuste hrát hudbu nebo zpívat svému novorozenci. Novorozenci mají rádi zvuky, které jsou podobné těm, na které jsou zvyklí v děloze.

Způsob 5: Struktury a textury

Posledním způsobem, jak zaujmout pozornost novorozence, je pomocí struktur a textur. Novorozenci mají rádi hračky, korálky nebo oblečení s různými vzory a strukturami.

Pamatujte, že hlavním cílem je poskytnout vašemu novorozenci pocit bezpečí a bezpečnost. Zkuste několik těchto tipů a uvidíte, jaké způsob zaujme nejvýrazněji vaše dítě.

Reference: CDC – Milestones

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Pět způsobů, jak zaujmout pozornost novorozence

1. Různé druhy hudebních nástrojů


Můžete vyzkoušet hrát novorozenci na různé hudební nástroje. To zajisté zaujme jeho pozornost a rozvíjí jeho sluch.

2. Barevné hračky


Vhodné hračky by měly být jednoduché, kontrastní barvy většinou bílou, černou nebo červenou. S předměty v těchto barvách se dítě může lépe zaměřit a rozlišovat jednotlivé objekty.

3. Zábavná zvířátka


Něco roztomilého do postýlky také zaujme pozornost dítěte. Plstěné medvídky nebo jiné měkké, zajímavě prošité zvířátka jsou vhodnou volbou.

4. Kniha s obrázky


Kniha s obrázky je báječným způsobem, jak rozvíjet dítěti konzumněvizuální zručnost a zároveň ho zaujmout.

5. Zajímavé pohyby


Pohybujte se s dítětem, třeba jej nahoru a dolu zakývejte, aktivně a pozorně s ním komunikujte pomocí jazyka mluvy nebo signů.

Zaměření se na tyto způsoby pomůže dítěti se vyvíjet a zlepšit jeho pozornost a konzumněvizuální smysly.

hudebni nastroje

Jak zabavit novorozence

Hračky a hry

Pro novorozence je vhodné použít hračky s jasnými barvami a jednoduchými tvary, které pomáhají podpořit jeho vývojové schopnosti. Můžete zkusit hračky s různými texturami, aby vaše dítě mohlo objevovat nové pocity.

Pořádejte pro něj relaxační rituály

Novorozenci milují pocit bezpečí, proto můžete pro něj připravit rituál před spaním. Například koupání, následně masáž a popojíždění na kolébce. Takový rituál pomáhá vašemu dítěti uvolnit se a ulehčit si cestu ke spánku.

Procházky

Pro novorozence jsou procházky velice důležité, pomáhají mu rozvíjet vjemové schopnosti a posilují také imunitu. Noste ho však v šátku nebo speciálním vozíku pro novorozence.

Pro více informací o vývojových potřebách novorozenců si můžete přečíst článek o vývoji novorozenců na Wikipedii.

pro děti

Pět způsobů, jak zaujmout pozornost novorozence

  • 1. Barevné kontrasty: Použijte jasné a výrazné barvy, abyste přilákali pozornost novorozence.
  • 2. Zvuky a zvukové efekty: Použijte zvuky, které zajímají novorozence, například výkřik ptáků nebo klidnou melodii.
  • 3. Dotykové podněty: Ujistěte se, že věc nebo hračka, kterou ukazujete, má zajímavou texturu nebo tvar.
  • 4. Pohyb a energie: Zabydlte se aktivním projevem a pohybem, abyste zaujali pozornost novorozence a udrželi její pozornost na předmětu.
  • 5. Zábava a herní prvky: Použijte hravý přístup, abyste zábavnou a pozitivní zkušenost s novorozencem.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekZdravý životní styl jako klíč k úspěšnému početí
Další článek5 důvodů, proč by měly mít děti vlastní piano
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno