DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Pohodová dovolená s dětmi v Tunisku: Tipy na nejlepší pláže

Pohodová dovolená s dětmi v Tunisku

Tipy na nejlepší pláže

Tunisko je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi. Pokud plánujete dovolenou s dětmi, určitě byste měli navštívit některé z nejlepších pláží, které Tunisko nabízí. Zde jsou naše tipy na nejlepší pláže:

 • Hammamet Beach – Tato pláž se nachází poblíž města Hammamet a je ideální pro rodiny s dětmi, protože má mělkou vodu a písečný pláž.
 • Djerba Beach – Tato pláž se nachází na ostrově Djerba a je známá svými bílými písečnými dunami a krásně modrou vodou.
 • Port El Kantaoui Beach – Tato pláž se nachází poblíž přístavu Port El Kantaoui a nabízí mnoho aktivit pro děti, jako jsou vodní sporty a delfinárium.
 • Sousse Beach – Tato pláž se nachází poblíž města Sousse a je ideální pro rodiny s dětmi, protože má měkký písek a pozvolný vstup do moře.

Toto jsou jen některé z nejlepších pláží v Tunisku. Ujistěte se, že při plánování dovolené s dětmi zahrnujete návštěvu některé z těchto úžasných pláží.


děti

Nejlepší destinace pro dovolenou s dětmi v Tunisku

1. Hammamet

Hammamet se nachází na východním pobřeží Tuniska a je ideální destinací pro dovolenou s dětmi. Oblast je plná pláží s průzračnou vodou, které jsou ideální pro plavání a šnorchlování. K dispozici jsou také mnohé aktivity pro děti, včetně aquaparku a dětského klubu. Pro dospělé jsou zde nádherné golfové hřiště a možnosti pro vodní sporty.

2. Sousse

Sousse je druhým největším městem v Tunisku a je domovem nádherných pláží. Oblast je známá svými historickými památkami, včetně kasby a mediny. V Sousse najdete také řadu hotelů a resortů s bazény a dětskými kluby. Pro děti je zde také aquapark a průvodce městem.

3. Djerba

Největší ostrov Tuniska, Djerba, je populární destinací pro rodiny s dětmi. Ostrov nabízí mnoho aktivit pro děti, včetně jízdy na velbloudech, vodní parku a neuvěřitelných pláží s bílým pískem. Dospělí zde mohou vyzkoušet vodní sporty, jako je windsurfing a kiteboarding.

Tipy na nejlepší pláže

1. Pláž El Haouaria

Tato nádherná pláž se nachází na severovýchodním pobřeží Tuniska, poblíž města El Haouaria. Pláž nabízí úchvatné skalnaté útesy a průzračnou vodu, která je ideální pro šnorchlování. K dispozici jsou také malé zálivy, kde mohou děti bezpečně plavat.

2. Pláž Sidi Bou Said

Tato pláž se nachází poblíž města Sidi Bou Said a nabízí nádherný výhled na Tyrhénské moře. Pláž je obklopena bílými domky s modrou střechami a je ideálním místem pro relaxaci a slunění. Děti si mohou hrát v písku a vyzkoušet si vodní sporty jako kajak nebo paddleboarding.

3. Pláž Zarzis

Pláž Zarzis se nachází na jihu Tuniska a je jednou z nejkrásnějších pláží v oblasti. Pláž nabízí jemný písek a průzračnou vodu, která je ideální pro šnorchlování a potápění. Děti se mohou také vyřádit na oblázkové pláži, kde mohou sestavovat malé vodní hrátky.

Pro rodiny s dětmi je Tunisko skvělou destinací pro dovolenou. Nabízí mnoho aktivit a nádherných pláží, které uspokojí jak dospělé, tak i děti. Zároveň je všechno velmi přístupné a relativně levné. Takže pokud plánujete dovolenou s dětmi, zkuste Tunisko.

Zajímá vás více o Tunisku? Podívejte se na TripAdvisor.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Často kladené dotazy o pohodové dovolené s dětmi v Tunisku

Jaké jsou nejlepší pláže v Tunisku pro rodiny s dětmi?

Existuje mnoho krásných pláží v Tunisku, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Mezi nejlepší patří:

 • Sousse Beach – má pozvolný přístup do vody a je plná aktivit pro děti
 • Hammamet Beach – oblíbená pláž s teplým a klidným mořem, ideální pro malé děti
 • Port El Kantaoui Beach – má mnoho vodních atrakcí a čistou vodu
 • Tabarka Beach – krásná pláž s bílým pískem a tyrkysovým mořem, ideální pro rodinné focení

Jaké jsou bezpečnostní opatření na plážích v Tunisku?

Je důležité dodržovat následující bezpečnostní opatření na plážích v Tunisku:

 • Nenoste cenné předměty a peníze na pláži
 • Nepotápějte se na místech, kde jsou vysoké vlny nebo proudy
 • Nedovolte dětem, aby se koupaly bez dozoru dospělých
 • Noste opalovací krém s vysokým faktorem a chráňte se před slunečním útokem
 • Nestavějte si stan nebo slunečník ve vzdálenosti menší než 5 metrů od hladiny moře

dovolená

Dovolená s dětmi v Tunisu u moře

Pokud plánujete letní dovolenou s dětmi, Tunisko může být ideální volbou. Země nabízí krásné pobřeží Středozemního moře, kde si mohou děti užít slunce, písek a vodu. Mnoho pláží je hodně bezpečných, ale stejně jako v jakékoliv jiné zemi je třeba dbát opatrnosti a sledovat děti.

Aktivity pro děti

Kromě koupání na pláži, Tunisko nabízí mnoho dalších aktivit pro děti. V centru města Hammamet se nachází ZOO, která je velmi populární mezi rodinami. ZOO má různá zvířata, jako hrochy, želvy nebo krokodýly, které potěší děti jakkoliv velké. Další aktivitou, co by děti mohli nadšeně zavítat, je fun park. Lze tam najít různé atrakce, skákací hrad či mini golfovou dráhu.

Nákupy a jídlo

Tunisko je také známé pro své tradiční trhy, tzv. „souk“. na trhu najdete řadu rukodělných výrobků, tradičních koberců a keramiky. Děti mohou být nadšení z výběru suvenýrů. Tunisko také nabízí vynikající kuchyně. Doporučujeme vyzkoušet tradiční pokrmy, jako je couscous, tajín nebo tunisko pivo. Určitě není problém najít restauraci, která nabízí jídlo vhodné i pro děti.

Pokud ještě nevíte, kam vyrazit na letošní dovolenou s dětmi, Tunisko může být dobrá volba. S nádhernými plážemi, aktivitami pro děti a skvělou kuchyní, není divu, že se každý rok stává stále populárnějším cílem pro rodiny z celého světa.

Zdroj: Wikipedia.cz

pro děti

Pohodová dovolená s dětmi v Tunisku: Tipy na nejlepší pláže

 1. Pláž Hammamet – krásný písek a jasné moře
 2. Pláž Monastir – ideální pro rodiny s dětmi, s pozvolným vstupem do vody
 3. Pláž Djerba – netradiční pláž s bílým pískem a pohádkovou atmosférou
 4. Pláž Mahdia – malebné místo s turisticky klidnou atmosférou a oblázkovými plážemi
 5. Pláž Sousse – ideální pro milovníky sportů a zábavy, nabízí mnoho aktivit pro děti i dospělé

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekBylinky jako pomoc při plánování těhotenství: Jak podpořit přirozenou cestu k mateřství
Další článekS dřevěnými hudebními nástroji rozvíjí děti motoriku i sluch
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno