Problémy s jídlem u dítěte v 18 měsících

Problémy s jídlem u dítěte v 18 měsících

Pokud máte dítě ve věku 18 měsíců a má problémy s jídlem, jako je odmítání jídla, existuje několik důležitých faktorů, které byste měli vzít v úvahu. Tento věk může být náročný, ale existují způsoby, jak překonat odmítání jídla a zajistit, aby vaše dítě dostávalo potřebné živiny.

Některé důležité kroky zahrnují vytváření příjemné jídelní atmosféry, prezentaci různých druhů jídel a trpělivost s dítětem, když se učí jíst různé potraviny. Důležité je také komunikovat s pediatrem, pokud máte obavy o stravovací chování vašeho dítěte.


dětiProblémy s jídlem u dítěte v 18 měsících: jak překonat odmítání jídla

Problémy s jídlem u dítěte v 18 měsících

Dětská výživa je často bojem, zejména v období, kdy děti dosahují věku 18 měsíců. V této fázi rozvoje se může objevit mnoho problémů s jídlem, které mohou způsobit stres jak dětem, tak rodičům. Jedním z nejčastějších problémů je odmítání jídla. Zde se dozvíte, jak překonat toto odmítání a zajistit, aby vaše dítě dostávalo vyváženou stravu.

Jak překonat odmítání jídla

**1. Přijměte, že jídlo může být výzvou** – Je důležité si uvědomit, že pro dítě může být jídlo nové a neznámé. Může trvat nějaký čas, než si zvykne na nové chutě a textury. Buďte trpěliví a nepoužívejte nátlak.

**2. Nabídněte různorodost jídel** – Zkuste nabídnout dítěti širokou škálu jídel, včetně ovoce, zeleniny, bílkovin a obilovin. To mu pomůže objevit nové chutě a může přispět k lepšímu přijímání potravy.

**3. Udržujte pozitivní atmosféru kolem jídla** – Vytvořte příjemné prostředí kolem jídla a vytvářejte pozitivní asociace s jídlem. Dítě bude mít větší chuť jíst, pokud se bude cítit pohodlně a šťastně.

**4. Buďte vzorem** – Dítě má tendenci kopírovat chování dospělých, zejména svých rodičů. Buďte tedy pozitivním vzorem a ukazujte dítěti, že jídlo je něco, co si užíváte a ceníte.

Pro více tipů a rad navštivte [link](https://www.healthychildren.org/English/healthy-living/nutrition/Pages/Food-Fights.aspx).


NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️
FAQs – Problémy s jídlem u dítěte v 18 měsících

Problémy s jídlem u dítěte v 18 měsících

Jak překonat odmítání jídla u dítěte

Problémy s jídlem u dítěte v 18 měsících mohou být běžné, ale mohou být také frustrující. Zde je několik tipů, jak překonat odmítání jídla:

  • Nabízíme různorodé pokrmy a chuťové kombinace
  • Necháváme dítě samo zkoumat jídlo a necháme ho objevovat nové chutě
  • Neuplatňujeme nátlak na dítě, aby jedlo všechno na talíři
  • Udržujeme pozitivní a uvolněnou atmosféru během jídla
  • Neznepokojujeme se příliš mnoho tím, kolik dítě jí, důležité je zdravé stravování a vyvážená strava v průběhu celého týdne


žena
Co umí dítě v 18 měsících?

Života dítěte v 18 měsících

V tomto věku dítě začíná být velmi aktivní a zvídavé. Má už pevně osvojené některé základní dovednosti a začíná se učit nové věci každý den.

Fyzické dovednosti

Dítě v 18 měsících už dokáže chodit, běhat a šplhat. Také se učí lézt po schodech a házet míč.

Jazykové dovednosti

V této fázi vývoje dítěte začíná rozumět jednoduchým pokynům a slovům. Může začít mluvit a snažit se opakovat slova, které slyší.

Pro více informací o dětském vývoji v tomto věku, navštivte tuto stránku.


pro děti

Problémy s jídlem u dítěte v 18 měsících: jak překonat odmítání jídla

  • Zapomeňte na donucování a stresování dítěte kvůli jídlu.
  • Nabízejte pestrou a vyváženou stravu.
  • Vytvořte příjemné prostředí pro jídlo a dávejte dítěti prostor pro vlastní výběr jídla.
  • Buďte trpěliví a vzdělaní ohledně normálních stravovacích návyků v tomto věku.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekTop deskové hry pro dva a více hráčů: Zábava pro celou rodinu
Další článekRodinné zájezdy k moři: All-inclusive nebo vlastní stravování?☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno