Proměny panenky Barbie v těchto desetiletích

Barbie je kultovní panenka, kterou zná téměř každý. Od svého uvedení na trh v roce 1959 prošla neuvěřitelným vývojem a změnami. Podívejme se na některé z nich!

60. léta

V šedesátých letech byla Barbie stále dokonalým a nepřístupným modelkou. Oblečení byla navržena v souladu s tehdejšími módními trendy a zdůrazňovala ideál štíhlé a zároveň křehké ženy.

70. a 80. léta

V sedmdesátých a osmdesátých letech začala být Barbie více přizpůsobována životnímu stylu. Byla vybavena sportovními pomůckami, automobily a měla více různých postav a profesí.

90. léta

V devadesátých letech se Barbie stala více různorodou a přizpůsobivou. Byly vytvořeny různé typy těla, vlasy se staly plastovými a hodinky a další příslušenství byly interaktivní.

Dnes

Dnes se Barbie stala ještě více osobní a přizpůsobivou. Má řadu profesí, včetně lékařky, inženýrky a atletky. Je navržena tak, aby souhlasila s mnoha různými kulturami a vypadala jako reálná žena.

Barbie je stále významnou ikonou a její vývoj ji udělal více přístupnou a odpovídající životnímu stylu mnoha žen všech věkových skupin.

děti

Panenky v AKCI ➡️

Proměny panenky Barbie v těchto desetiletích

50. léta

V roce 1959 Mattel představil panenku Barbie, která se stala hitem všech dívek díky svému vzhledu a módním doplňkům. V této době byla panenka Barbie vyrobená z vinylu a měla na sobě plavky a boty s vysokým podpatkem.

Klikněte zde pro více informací o historii panenky Barbie

60. léta

V roce 1960 byla Barbie představena jako módní návrhářka. V roce 1963 byla Barbie poprvé vyrobena s prodlouženými řasami a v roce 1964 byly zakomponovány prvky hippies, jako jsou květinové korunky a náramky. V roce 1965 se objevila panenka Ken jako partner pro Barbie.

Klikněte zde pro více informací o Barbie a růstu s panenkou Ken

70. léta

V roce 1971 byla představena panenka Malibu Barbie, která měla opálenou kůži a blond vlasy. V roce 1975 byla Barbie vyrobená v Africké Americké verzi a následující rok byla představena panenka Hispanic Barbie. V roce 1977 byla Barbie navržená jako astronautka.

Klikněte zde pro více informací o panence Malibu a dalších různorodých Barbie panenkách

80. léta

V roce 1980 byla Barbie zobrazující sportovkyni tenisu a byla představena panenka African-American Superstar Barbie. V roce 1985 byla Barbie vyrobená jako operní zpěvačka a v roce 1986 byla Barbie uvedena jako skutečná lékařka.

Klikněte zde pro více informací o mnoha kariérách Barbie v 80. letech

90. léta

V roce 1992 byla představena panenka Totally Hair Barbie s vlasy dlouhými přes půl metru. V roce 1994 byla Barbie navržená jako aktivistka a v roce 1997 byla Barbie představená jako pilotka.

Klikněte zde pro více informací o bizarních Barbie kolekcí z 90. let

2000 a dále

V roce 2000 byla Barbie vyrobená jako pesona rockové hvězdy a v roce 2001 byla Barbie zobrazující atletku a zápasnice. V roce 2019 byla představena panenka Barbie s vozíkem a panenka s vitiligemem.

Klikněte zde pro více informací o tom, jak se Barbie vyvíjela v posledních dvou desetiletích

Panenky v AKCI ➡️

Proměny panenky Barbie v těchto desetiletích

50. léta

V roce 1959 byla panenka Barbie uvedena na trh s platovým plavkem, který ukazoval siluetu panenky. Tato verze Barbiny byla populární a úspěšná mezi děvčaty v té době.

60. léta

V roce 1965 se objevila Panenka Barbie s novou účesovou změnou – „Bubblecut“. Její vlasy byly krátké a zvlněné. V této době byly dodávány také nové modely automobilů a nábytku pro Barbie.

70. léta

V roce 1971 byla uvolněna první africká americká panenka Barbie – Christie. Tato verze způsobila spoustu pozitivního ohlasu mezi lidmi, kteří se toužili vidět víc rozmanitosti v panenkách Barbie.

80. léta

V roce 1986 se Barbie stala jezdectvím s kolekcí Horse Lovin ‚. Tyto panenky měly na sobě speciální oblečení pro jeźdce a měly své vlastní koně.

90. léta

V roce 1992 se objevila Panenka Barbie „Totally Hair.“ Tyto panenky měly proměnlivé vlasy, které se daly foukat a stylizovat podle přání.

2000. léta

V roce 2004 byla uvolněna panenka „Fashion Fever.“ Tyto panenky byly navrženy tak, aby se co nejvíce podobaly současným módním trendy.

2010. léta

V roce 2016 Mattel uvedl panenku Barbie, která byla vyrobena v třinácti nových tělesných tvarech. Tím Mattel reagoval na kritiku, že Barbie poskytuje nerealistický obraz těla.

Co dalšího můžu o panence Barbie zjistit?

Pokud chcete vědět víc o historii panenky Barbie, doporučujeme navštívit oficiální webové stránky společnosti Mattel. Zde naleznete mnoho dalších zajímavých informací o historii Barbie, stejně jako nové a aktuální verze této legendární panenky.

jak děti

Panenky Barbie – perfektní hračky pro dívčí svět

Historie Panenek Barbie

Panenky Barbie jsou jedny z nejúspěšnějších hraček v historii 20. století. Byly vytvořeny v roce 1959 americkou firmou Mattel a od té doby se staly ikonou módy a krásy pro dívky celého světa.

Různé typy Panenek Barbie

Panenky Barbie jsou k dispozici v mnoha různých typech a stylech, aby uspokojily různé vkusy a preference. Například Barbie Fashionista nabízí panenky v různých tělesných tvarech, barevných odstínech pokožky a texturách vlasů.

Úspěch Panenek Barbie

Panenky Barbie byly úspěšné díky své kráse a módnosti, ale také díky schopnosti Mattelu inovovat. V průběhu let byly vytvořeny nové verze panenek, jako například Barbie Dreamhouse nebo Barbie Dreamtopia, které udržely zájem dívek na světě.

Pokud chcete vědět více o historii Panenek Barbie, můžete se podívat na tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Proměny panenky Barbie v těchto desetiletích

  • 1959 – Barbie se poprvé objevuje na trhu, s platinovými vlasy a plavovlasou, štíhlou postavou a oblečením z různých profesí
  • 1960 – Barbie dostává první kolekci oblečení a doplňků
  • 1970 – Barbie mění svůj image, objevuje se malářka, hippie a zdravotní sestra
  • 1980 – Barbie se stává více image conscius, s kolekcemi s kreativními povoláními a sportovními aktivitami
  • 1990 – Barbie mění svůj tvar, zvětšují se její prsa a boky
  • 2000 – Barbie se stává ještě více různorodou, k dostání jsou různé barvy pleti, fyzické tvary a vlasové typy
  • 2010 – Barbie se stává kurátorem vlastní výstavy v muzeu, stává se i superstar
  • 2020 – Barbie se dále rozšiřuje s novými sportovními povoláními a více kreativními oblečky

Panenky v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJakými hračkami rozvíjet motoriku dětí od 2 let🚂
Další článekKojení novorozence – nejlepší způsob krmení🍼
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno