DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Průvodce rodinnou dovolenou v Portugalsku

Průvodce rodinnou dovolenou v Portugalsku: Co dělat s dětmi na pláži?

Vítáme vás v našem průvodci rodinnou dovolenou v Portugalsku! Pokud chystáte dovolenou s vašimi dětmi, jebodlivé vybrat správnou pláž, kde si užijete spoustu zábavy a relaxace. V Portugalsku máte mnoho možností.

Plavání je jednou z nejoblíbenějších aktivit na pláži, kterou mohou děti s radostí vyzkoušet. Portugalské pláže jsou často dobře vybavené a mají čistou vodu, což je perfektní pro rodiny s dětmi. Pokud ještě neumí plavat, můžete jim pořídit plavací vestu, aby byly v bezpečí.

Pro větší zábavu na pláži, zkuste se podívat na vodní sporty jako je surfování, paddleboarding nebo jízda na banánu. Existuje mnoho pláží, které nabízí možnost zapůjčení potřebného vybavení i lekcí pro začátečníky.

Pokud preferujete klidnější aktivity, postavte hrad z písku nebo si s dětmi zahrajte plážový volejbal nebo fotbal. Na některých plážích najdete také dětská hřiště, kde se mohou vaše děti vyřádit a poznat nové kamarády.

Portugalští plážoví čistíci mají vysoké standardy, co se týče čistoty pláží. Většina pláží má také sprchy a toalety, což je velká výhoda pro rodiny s dětmi. Nezapomeňte na sluneční krém, klobouky, hračky do písku, ručníky a dostatek pití, abyste si užili plážový den naplno!


děti

Průvodce rodinnou dovolenou v Portugalsku: Co dělat s dětmi na pláži?

Průvodce rodinnou dovolenou v Portugalsku: Co dělat s dětmi na pláži?

Úvod

Vítejte u našeho průvodce rodinnou dovolenou v Portugalsku! Pokud se chystáte na dovolenou s dětmi do této krásné země, nezapomeňte navštívit jejich nádherné pláže. V tomto článku vám představíme několik skvělých aktivit, které můžete s dětmi na pláži vyzkoušet.

Aktivity pro děti na pláži

Portugalsko nabízí širokou škálu aktivit, které vás a vaše děti na pláži potěší. Zde je několik doporučení:

Pískové sochy

Jednou z nejoblíbenějších činností pro děti na pláži je stavění pískových soch. Předchozí zkušenosti nejsou potřeba, stačí jen lopatička a vaše děti se mohou pustit do tvorby vlastních uměleckých děl. Berte v úvahu, že stavění pískových soch je na některých plážích povoleno pouze v určených oblastech.

Koupání a šnorchlování

Pláže v Portugalsku jsou známé svou krásnou čistou vodou. To je příležitost pro děti i dospělé se vykoupat a prozkoumat bohatý podmořský svět. Pokud si vezmete šnorchl, můžete společně s dětmi pozorovat různé druhy ryb a mořských živočichů, které obývají pobřežní vody Portugalska.

Písečné hrady

Stavění písečných hradů je další oblíbenou aktivitou na pláži. S dětmi můžete soutěžit, kdo postaví ten největší, nebo se pokusit vytvořit co nejvíce detailní zámek. Nechte svou fantazii a kreativitu volně probíhat!

Plážové hry

Mnoho pláží v Portugalsku nabízí místa pro sportovní aktivity. Můžete si zahrát plážový volejbal, plážový fotbal, nebo si vytvořit vlastní hru. Aktivní pohyb s dětmi na pláži je nejen zábavný, ale také přináší radost a posiluje rodinné vztahy.

Odkazy

Pro více inspirace a informací o rodinné dovolené doporučujeme tento článek: Rodinná dovolená v USA

Závěr

Pláže v Portugalsku jsou ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Bavte se na pláži společně s dětmi a vyzkoušejte různé aktivity, jako je stavění pískových soch, šnorchlování, stavění písečných hradů a plážové hry. Vaše děti si jistě užijí nezapomenutelný čas na portugalském pobřeží!


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Průvodce rodinnou dovolenou v Portugalsku: Co dělat s dětmi na pláži?

1. Hry na pláži

Připravte si s dětmi různé hry na pláži, jako jsou plážový volejbal, plážový fotbal nebo plážové frisbee. Tyto aktivity nejenže pomohou dětem zapojit se do sportovního ducha, ale také je udrží aktivní a zábavně se bavit.

2. Stavění pískových hradů a soch

Písek je skvělý materiál pro stavění pískových hradů a soch. Vyzvěte své děti, aby se pustily do kreativity a vytvořily svá vlastní umělecká díla. Ať už to bude přesná kopie hradu nebo vymyšlená tvorba, bude to zábavná aktivita, která děti baví po celý den.

3. Skákání přes vlny

Vyrazte s dětmi do vody a vyzvěte je, aby skákaly přes vlny. Uvidíte, jak budou mít zábavu při prudších vlnách, které je zvednou do vzduchu. Nezapomeňte na bezpečnost a dbejte na to, aby děti udržovaly dostatečnou vzdálenost od moře.

4. Plážové sporty

Pokud vaše děti mají zájem o sporty, můžete jim na pláži zorganizovat různé vodní aktivity. Mezi oblíbené patří například jízda na vodním skútru, paddleboarding, kajak nebo windsurfing. Nezapomeňte na bezpečnostní vybavení a ujistěte se, že jsou děti řádně instruovány o pravidlech a technice daného sportu.

dovolená

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře

Dovolená s dětmi v Portugalsku u moře je skvělým způsobem, jak strávit rodinnou dovolenou plnou zábavy a relaxace. Portugalsko nabízí širokou škálu možností pro trávení volného času s dětmi v překrásném pobřežním prostředí.

Přírodní krása a pohádkové pláže

Portugalsko je známé svou přírodní krásou a nádhernými plážemi, které jsou ideální pro rodinné dovolené. Pobřeží Algarve je jednou z nejoblíbenějších lokalit, kde si můžete užít krásné pláže s jemným pískem a teplým mořem. Mezi nejznámější pláže patří například Praia da Rocha nebo Lagos.

Zábava pro celou rodinu

Portugalsko také nabízí mnoho aktivit pro děti všech věkových kategorií. Můžete navštívit aquaparky, zoologické zahrady nebo se vydat na vodní sporty jako je například surfování. Nezapomenutelným zážitkem pro děti i dospělé může být také výlet na pirátskou loď nebo projížďka historickými tramvajemi v Lisabonu.

Pokud se chcete dozvědět více o Portugalsku, navštivte tuto stránku na Wikipedii.


pro děti

Co dělat s dětmi na pláži v Portugalsku

  • Zkoumejte fascinující přírodní krásy a skalní útvary.
  • Využijte možnosti vodních sportů jako surfování a šnorchlování.
  • Stavte pískové hrady a hrajte si na pláži.
  • Vyzkoušejte tradiční portugalské plážové hry.
  • Zajděte na nabídku místních plážových restaurací a ochutnejte místní speciality.
  • Organizujte rodinný piknik na pláži a vychutnávejte si pikantní pokrmy.
  • Navštivte přírodní rezervace a pozorujte místní zvířata a ptáky.
  • Zahrajte si na pláži s míčem nebo frisbee.
  • Půjčte si kolo a projděte se po pobřeží.
  • Prozkoumejte pobřežní města a městečka a objevujte tamější kulturu a historii.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaké plyšové hračky mají čeští influenceri?
Další článekJak si vybrat levnou šlapací motokáru: Klíčová slova pro sledování logu
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno