Rady pro péči o kojící polštář s pratelným potahem

Kojení je pro novorozence i pro matky důležitý a právě kojící polštář může velmi ulehčit proces kojení. Pokud zvolíte polštář s pratelným potahem, je důležité myslet na správnou péči o něj.

 • Pravidelně prát – Vzhledem k tomu, že polštář bude přicházet do styku s mlékem a slinami, je důležité ho prát často a pravidelně. Právě potah je tou nejdůležitější částí, kterou je nutné udržovat v čistotě, aby se na něm neusídlily bakterie.
 • Volit vhodnou teplotu praní – Sledujte vždy pokyny na štítku na polštáři a volte teplotu praní podle materiálu, ze kterého je potah vyroben. Pokud je však možné, volte nižší teplotu a šetrné prací prostředky.
 • Nečistit chemikáliemi – Vždy volte šetrné prací prostředky, které neobsahují agresivní chemikálie, které by mohly polštář poškodit nebo zkroutit vlákna v potahu.
 • Chránit před poškrábáním – Mezi karmením svého novorozence skladujte polštář na místě, kde je chráněn před poškrábáním a mohutnými kousky od domácích mazlíčků.

Pamatujte, že zdraví vašeho novorozeného je na prvním místě, proto vybírejte kvalitní a snadno udržovatelné kojící polštáře.

děti

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Rady pro péči o kojící polštář s pratelným potahem

Jak používat kojící polštář s pratelným potahem

Kojení je pro novorozence i pro matku velmi důležité. Kojící polštář s pratelným potahem může být skvělým pomocníkem pro správné kojení a pohodlným řešením pro vaše záda. Pokud máte v plánu používat kojící polštář, je dobré dodržovat následující rady:


Umístění polštáře – Kočící polštář umístěte pod břicho dítěte tak, aby jeho hlavička byla v úrovni prsu matky. Dítě se tak nebude muset přehýbat a naopak bude moci relaxovat a pohodlně sát.


Správná výška – Je důležité, aby výška polštáře odpovídala vaší velikosti. Měla by být taková, aby měla vaše paže pod úhlem 90 stupňů a abyste neměla potíže s natahováním krku a zad.


Ve správném úhlu – Kojící polštář umístěte tak, aby došlo k propojení vašeho břicha a hrudníku se správným úhlem. V ideálním případě by váš obličej měl být v úrovni hlavičky dítěte, které se budete snažit kojit.


Opěry na bocích – Některé kojící polštáře mají opěry na bocích, které vám pomohou udržet polštář v ideální pozici.

Jak čistit kojící polštář

Kojící polštář s pratelným potahem je velmi praktický, protože může být snadno vyčištěn. Pokud jste si koupili kojící polštář s pratelným potahem, můžete jej prát v pračce, ale je nutné dodržovat následující postup:


Přečtěte si a dodržujte pokyny na štítku – Každý druh potahu nesmí být prán stejně. Proto je nutné se před praním podívat na štítek a dodržovat jeho pokyny. Potah by měl být prán na co nejnižší teplotu a v obleženém stavu.


Použijte jemný prací prostředek – Pokud je nutné použít prací prostředek, volte jemný a hypoalergenní, který kosmeticky napomáhá šetrnému chování.


Následné sušení – Potah nechte uschnout na rovném povrchu, nebo je-li to nutné, na nízké teplotě v sušičce.

Závěr

Kojení je pro matku i pro dítě velmi důležité a používání kojícího polštáře s pratelným potahem může být příjemným řešením. Pamatujte si, že umístění a výška kojícího polštáře jsou důležité a mohou vám pomoci udržet správnou pozici během kojení. Pokud si koupíte kojící polštář s pratelným potahem, dejte pozor na to, jak ho můžete správně vyčistit. Pokud dodržíte tyto základní rady, vaše kojení se stane pohodlnějším pro vás i vaše dítě.

Inspiraci pro tento článek jsem našla na stránkách whattoexpect.com.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

FAQs o radách pro péči o kojící polštář s pratelným potahem

1. Jak často by měl být polštář prát?

Pro udržení hygieny a zamezení šíření bakterií doporučujeme prát potah polštáře každé 2-3 dny. V případě, že polštář používáte méně často, můžete interval mezi praní prodloužit.

2. Jaký program praní by měl být použit?

Potah polštáře s prádlem vložte do pračky na program pro jemné prádlo nebo na 40 °C. Nepoužívejte žádné agresivní chemikálie, jako jsou bělidla nebo aviváže, které by mohly potah poškodit.

3. Mohu polštář sušit v sušičce?

Pokud není naštvaný potah dodatečně upravený, lze jej sušit v sušičce na nízké teplotě. Doporučujeme však nechat potah suchý na vzduchu, aby se předešlo jeho srážení.

4. Jsou potahy kojících polštářů odolné vůči skvrnám?

Potahy kojících polštářů jsou během kojení vystaveny různým typům skvrn, jako jsou například mléko nebo pot. Potahy jsou však vyrobeny z materiálů, které jsou odolné vůči skvrnám a lze je snadno prát.

5. Jak dlouho potah vydrží?

Trvanlivost potahu závisí na jeho kvalitě a četnosti používání. Potahy vyrobené z kvalitních materiálů prané v souladu s doporučením výrobce, mohou vydržet mnoho měsíců nebo dokonce let. Pokud potah ztrácí na kvalitě, je nejlepší jej nahradit novým.

jak děti

Kojící polštář s pratelným potahem pro pohodlné krmení

Kojení je pro novopečené maminky velmi důležité a zároveň náročné období. Kojící polštář s pratelným potahem může však tuto náročnost značně zmírnit a zpříjemnit celou chvíli, kterou trávíte s vaším miminkem u prsu.

Pohodlnost pro maminku i dítě

Kojící polštář má tvar písmena U, které se přizpůsobí vašemu tělu a umožní vám tak pohodlné polohy při kojení. Polštář zároveň udrží vaše dítě při prsu v stabilní poloze, což napomáhá správnému přisátí a usnadňuje tak celý proces kojení.

Praktickým řešením je také potah, který lze snadno sundat a vyprat. Díky tomu se polštář dokáže snadno udržovat v čistotě, což je zvláště důležité v období, kdy se miminko učí samo sedět a jednotlivé průběhy krmení bývají mnohdy poněkud chaotické.

Kojící polštář s pratelným potahem nabízí spoustu využití

Polštář je nejen praktickým pomocníkem při kojení, ale lze ho využít i při relaxaci, třeba během televizního večera. Díky dobře vybrané velikosti můžete polštář využít také jako podložku pro novorozence, které třeba nemusí vždy ležet na hřbetu.

Ať už hledáte komfortní řešení pro kojení, nebo multifunkční pomůcku pro vaše dítě, kojící polštář s pratelným potahem je skvělou volbou, na kterou se můžete spolehnout.

Více o kojení a laktaci na Wikipedii

pro děti

Rady pro péči o kojící polštář s pratelným potahem

 • Pravidelně prať potah podle doporučení na štítku
 • Vyhnout se použití bělidla a aviváže při praní
 • Zkontrolovat, zda je polštář v dobrém stavu po každém použití
 • Po použití polštář očistit nečistot a zbytků mateřského mléka
 • Polštář uchovávat na suchém místě a chránit ho před vlhkostí
 • Nepoužívat polštář, pokud je poškozený nebo má nějaké trhliny
 • Je-li potřeba, polštář může být dezinfikován podle doporučení výrobce

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kategorie – Miminka

Předchozí článekKreativní hračky pro kluky – aplikace moderních technologií ve hrách
Další článekTříleté dítě a jeho potřeby: jak rozpoznat a uspokojit důležité potřeby dítěte
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno