DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Řecko s dětmi – jaké jsou tipy a triky pro rodiny plánující dovolenou

Řecko je skvělou destinací pro dovolenou celé rodiny. Má krásné pláže, přátelské obyvatele a mnoho zábavy pro děti. Chcete-li si užít nezapomenutelné dovolené se svými dětmi, zde je pár tipů a triků, které vám mohou pomoci:

 • Vyberte si vhodné letovisko: Existuje mnoho letovisek v Řecku, která jsou ideální pro rodiny s dětmi. Zkuste se zaměřit na ty s mělkými a klidnými plážemi, jako je například Amoudara nebo Rethymno na Krétě.
 • Zajistěte si ubytování s rodinnými pokoji: Před rezervací dovolené si ověřte, zda nabízené ubytování disponuje dostatečným množstvím pokojů pro rodiny s dětmi. Vhodným řešením jsou apartmány nebo hotely nabízející speciální rodinné pokoje.
 • Plánujte aktivity pro děti: Řecko nabízí mnoho aktivit pro děti, jako jsou vodní sporty, dětské kluby či výlety do akvaparků. Prozkoumejte možnosti, které jsou k dispozici ve vašem vybraném letovisku a přizpůsobte svůj program dle zájmů vašich dětí.
 • Připravte se na horké počasí: V létě může být Řecko velmi horké, a proto je důležité být připraven na teploty nad 30 °C. Nenechte zapomenout na opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, sluneční klobouky a lehké a prodyšné oblečení pro děti.
 • Vyzkoušejte místní kuchyni: Řecká kuchyně je bohatá na zdravé a chutné pokrmy. Přineste dovolenou s dětmi na vyšší úroveň a vyzkoušejte místní speciality, jako je tzatziki nebo souvlaki. Určitě potěší chuťové buňky vašich malých objevitelů.

Pamatujte si, že hlavním cílem dovolené s dětmi je zábava a odpočinek. Plánujte si čas, abyste si užili rodinné aktivity, a současně si dopřejte klid na pláži. Řecko vám poskytne všechno, co potřebujete k tomu, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou s vaší rodinou.

děti

Řecko s dětmi – jaké jsou tipy a triky pro rodiny plánující dovolenou

Řecko s dětmi – jaké jsou tipy a triky pro rodiny plánující dovolenou

Nejlepší destinace v Řecku pro rodiny s dětmi

Pokud plánujete dovolenou v Řecku a máte děti, je důležité vybrat vhodnou destinaci, která nabízí aktivit a atrakcí pro malé cestovatele. Mezi nejlepší destinace v Řecku pro rodiny s dětmi patří:

Tipy a triky pro bezproblémovou dovolenou s dětmi

1. Připravte si dostatečně velký kufr s dětskými věcmi, včetně oblečení, plenek, láhve, hraček a dalšího vybavení podle potřeby.

2. Zjistěte si předem, zda ve vašem hotelu nebo ubytování je k dispozici dětská postýlka, dětská stolička nebo vysoká židlička.

3. Plánujte si dny s ohledem na dětský spánek a odpočinek. Dopřejte jim dostatek času na odpočinek i zábavu.

4. Nezapomeňte na dostatečné opalovací krémy s vysokým faktorem, široké klobouky, dětské plavky a ochranné oblečky, abyste ochránili své děti před slunečním zářením.

5. Zjistěte si, zda ve vybrané destinaci jsou dostupné lékárny, nemocnice nebo pediatři, pokud by byly nezbytné.

Bezpečnostní opatření při dovolené s dětmi

Ať už je vaše dítě kojence, batole nebo starší dítě, je důležité dodržovat několik bezpečnostních opatření během dovolené:

 1. Udržujte si stálou pozornost nad dětmi, zejména u vody.
 2. Ujistěte se, že děti jsou v dostatečné vzdálenosti od auta nebo silnice.
 3. Používejte ochranná opatření na sluníčko, včetně slunečních brýlí a klobouků.
 4. Mějte s sebou základní léky a první pomoc, jako jsou obvazy, dezinfekce a antipyretika.

Počasí a nejvhodnější doba pro dovolenou v Řecku

Řecko je známé svým příjemným středozemním klimatem, které se skládá z teplých a suchých léty a mírných zim. Nejvhodnější doba pro dovolenou v Řecku s dětmi je obvykle od června do září, kdy jsou teploty ideální pro koupání a cestování.

Závěr

Dovolená v Řecku s dětmi může být skvělým zážitkem pro celou rodinu. Vyberte si vhodnou destinaci, připravte se dostatečně a vychutnejte si krásy řeckého pobřeží i jejich bohatou kulturu.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI


Často kladené otázky o Řecku s dětmi

Jaké jsou tipy a triky pro rodiny plánující dovolenou v Řecku?

Tady je několik užitečných tipů a triků pro rodiny, které plánují dovolenou v Řecku:

1. Výběr vhodné destinace

Zvolte vhodnou destinaci, která nabízí dostatek aktivit pro děti, jako jsou pláže s pozvolným vstupem do moře nebo vodní parky.

2. Volba vhodného ubytování

Vyberte si rodinný hotel nebo apartmán s dětským bazénem, hřištěm a dalšími zařízeními, které usnadní pobyt s dětmi.

3. Příprava na slunečné počasí

Přibalte s sebou dostatek ochranných prostředků proti slunci, jako jsou sluneční krémy, klobouky nebo UV oblečení pro děti.

4. Plánování výletů a aktivit

Předem si naplánujte výlety a aktivity, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Například návštěva zábavního parku či vodního parku.

5. Seznámení s místními atrakcemi

Zjistěte si o místních atrakcích a akcích, které jsou organizovány pro rodiny s dětmi. Na mnoha plážích jsou například nabízené vodní sporty.

6. Ochutnávka místní kuchyně

Nezapomeňte vyzkoušet místní speciality a pokrmy, které jsou vhodné pro děti. Řecká kuchyně je bohatá na čerstvé ovoce, zeleninu a ryby.


dovolená
Dovolená s dětmi Řecko


Dovolená s dětmi Řecko

Dovolená v Řecku s dětmi je ideální volba pro rodiny

Řecko je jedním z nejoblíbenějších cílů pro dovolenou s dětmi. Tato země nabízí bohatý výběr aktivit a atrakcí pro malé i velké. Nejenže se můžete kochat krásnými plážemi, ale lze také objevovat historická místa plná legend a příběhů.

Při plánování dovolené s dětmi v Řecku je důležité zvolit vhodné ubytování a destinaci. Existuje mnoho resortů a hotelů, které jsou přizpůsobeny potřebám rodin s dětmi. Mnohé z nich mají dětské kluby a bazény, kde se děti mohou bavit a rodiče si odpočinout.

Při dovolené v Řecku s dětmi byste neměli vynechat návštěvu historických památek, jako je Akropolis nebo starobylá města. Tyto památky mohou být pro děti nejen poučné, ale také velmi zajímavé.

Mezi nejpopulárnější pláže v Řecku vhodné pro děti patří Agios Prokopios na ostrově Naxos, Elafonisi na Krétě nebo Navagio na Zakynthosu. Tyto pláže mají jemný písek a pozvolný vstup do moře, což je ideální pro malé plavce.

Pro bližší informace o dovolené s dětmi v Řecku můžete navštívit tuto stránku na Wikipedii.


pro děti

Řecko s dětmi – tipy a triky pro rodiny plánující dovolenou

 • Vybírejte rodinná příjemná letoviska s vhodnou infrastrukturou pro děti.
 • Navštivte pláže s pozvolným vstupem do moře, vhodné pro malé děti.
 • Zajistěte si ubytování s kuchyňským koutem, abyste měli možnost vařit pro děti vlastní jídlo.
 • Vyřiďte si cestovní pojištění pro celou rodinu.
 • Před odjezdem si zkontrolujte, zda máte platné cestovní doklady, včetně identifikačních dokladů pro děti.
 • Nechte si zkompletovat lékárničku s dětskými léky a prostředky proti slunení.
 • Nenechte děti chodit po pláži naboso, pořiďte jim vhodnou obuv proti ježkům a horkému písku.
 • Mějte vždy s sebou dostatek pitné vody a zdravých svačinek i na výlety.
 • Zajistěte si vhodný přepravní prostředek pro děti, jako jsou autosedačky nebo kočárky.
 • Před odjezdem se informujte o místních atrakcích a zábavních parcích přizpůsobených dětem.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak zvládnout výcvik australského ovčáka ve městě
Další článekJak vyhledat limitované edice pomocí log-tailů
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno