DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená last minute: Nápady na výlety s dětmi

Pokud plánujete rodinnou dovolenou last minute a nevíte, kam vyrazit, máme pro vás několik nápadů na výlety s dětmi. Zaznamenat si dejte hlavně klíčová slova jako rodinná dovolená, last minute a výlety s dětmi. Vyzkoušejte například akvaparky, zábavní parky, zoologické zahrady nebo rozhledny. V případě nepříznivého počasí je ideální volbou návštěva muzeí, planetárií či interaktivních expozic. Ať už ale zvolíte cokoliv, nezapomínejte na bezpečí svých dětí, zvláště v případě vodních atrakcí nebo horolezeckých stěn. Nestresujte se a užijte si na plno rodinnou dovolenou last minute plnou zážitků!

děti
Rodinná dovolená last minute: Nápady na výlety s dětmi

Úvod

Většina z nás se asi shodne na tom, že rodinná dovolená patří mezi jedny z nejkrásnějších momentů života. Ideální je však mít vše naplánované s předstihem a dokonale promyšlené. Pro ty, co se rozhodnou pro last minute plánování, jsou zde nápady na výlety s dětmi.

1. Aquaparky a vodní světy

Pro většinu dětí a také dospělých jsou aquaparky a vodní světy skvělou volbou na trávení volného času. Česká republika jich má mnoho a nabízí se tak mnoho možností. Pokud hledáte něco nového, zkuste například aquapark v Jičíně, který nabízí celou řadu vodních atrakcí pro děti všech věkových kategorií.

Zdroj:

https://www.familyvacationcritic.com

2. Hřiště a zábavní parky

Zábavní parky a hřiště jsou pro děti rájem plným dobrodružství a zároveň skvělým místem pro relaxaci pro dospělé. V České republice je mnoho takových parků. Mezi nejznámější patří naše oblíbená Šmoulovská vesnice. Pokud se chystáte do západních Čech, nevynechejte také park Borská pole a jeho novinky pro rok 2023.

Zdroj:

https://www.kudyznudy.cz

3. Hory a příroda

Nikdy není pozdě vyrazit do hor a užít si krásnou vyhlídku. S dětmi můžete vyrazit na jednodenní výlet nebo se rovnou ubytovat a užít si nádherných procházek po horách. V České republice je mnoho míst, které stojí za návštěvu. Mezi nimi patří například Krkonoše, Jeseníky nebo Šumava.

Zdroj:

https://www.outdooractive.com

Závěr

Nápady na výlety s dětmi jsou mnoho a záleží jen na vás, jaký si vyberete. Hlavním cílem by mělo být užít si čas s rodinou a vytvořit společné vzpomínky. Proto si nezapomeňte užít a bavit se.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Často kladené otázky o rodinné dovolené last minute

Co znamená pojem „rodinná dovolená last minute“?

Pod pojmem „rodinná dovolená last minute“ se rozumí dovolená, kterou si rodina plánuje a rezervuje až krátce před odjezdem, v řádu několika dnů nebo týdnů před odjezdem.

Kde najít nápady na výlety s dětmi na rodinné dovolené last minute?

Pokud hledáte nápady na výlety s dětmi na last minute dovolenou, můžete zkusit například:

 • Prohlédnout si tipy na webových stránkách destinací, kam se chystáte.
 • Kontaktovat turistické informační centrum daného města nebo oblasti a zeptat se na doporučení.
 • Zkusit vyhledat přírodní parky, hrad a zámky nebo zoologické zahrady v okolí vašeho ubytování.

Co si vzít s sebou na rodinnou dovolenou last minute?

Při balení na rodinnou dovolenou last minute se zaměřte na to nejdůležitější:

 • Doklady a cestovní pasy
 • Peníze, platební karty a doklady k nim
 • Nezbytné léky a zdravotnické potřeby
 • Brýle, kontaktní čočky a jejich potřeby
 • Oblečení a obuv dle počasí a aktivity, které plánujete
 • Plavky a opalovací krém
 • Jídlo a nápoje na cesty (pokud se chystáte autem)

dovolená

Dovolená s dětmi last minute

Proč jet na dovolenou s dětmi last minute?

Pokud máte děti, asi víte, jak složité může být plánování dovolené. Nutnost koordinovat školní prázdniny, volno v práci, cestování s dětmi a rovněž úspěšné zajištění ubytování a programu pro děti. Last minute se může stát vaším záchranářem. Pokud máte k dispozici volný týden a trochu štěstí, můžete najít fantastické nabídky pro dovolenou s dětmi a ušetřit spoustu peněz.

Kam jet na dovolenou s dětmi last minute?

Existuje mnoho možností pro dovolenou last minute s dětmi. Závisí to samozřejmě na vašich preferencích a možnostech. Pro rodiny s menšími dětmi bývá vhodné hledat dovolenou v tuzemsku. Jezera, malebné vesničky nebo pobřeží moře mohou být skvělými možnostmi. Pro rodiny s staršími dětmi jsou vhodné cesty do zahraničí. Nabídka all inclusive hotelů nebo přímočaré dovolené v zahraničí jsou zcela běžné nabídky na poslední chvíli.

Proč je dovolená s dětmi last minute výhodná?

Jednou z největších výhod je samozřejmě cena. Mnoho hotelů či ubytování chce plnit své kapacity. Proto mohou nabídnout výhodné zájezdy za snížené ceny. Rovněž je snadnější se dohodnout s ubytováním na téměř jakýkoliv program pro děti nebo na další výhody. Pokud máte flexibilní plán, může sleva na ubytování být pro vás opravdu atraktivním nabídkou.

Pro více informací o dovolené s dětmi se můžete podívat na Wikipedii.

pro děti

Nápady na výlety s dětmi pro rodinnou dovolenou last minute

 • Navštívit akvapark v blízkosti
 • Přírodní procházka s pozorováním zvěře
 • Výlet do historického města
 • Návštěva dětského zábavního parku
 • Relaxace na pláži s možností vodních sportů
 • Společná jízda na kole nebo bruslích
 • Piknik v přírodě s prozkoumáním okolí

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článek5 nejčastějších chyb při výcviku psů v Havlíčkově Brodě
Další článekSčítání hravých momentů aneb jak motivovat dítě k lezení
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno