DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená na jižním pobřeží Francie: zážitky a tipy

Pokud plánujete rodinnou dovolenou na jižním pobřeží Francie, určitě se máte na co těšit. Tento region nabízí krásné pláže, slunce, vynikající kuchyni a spoustu zajímavých aktivit pro celou rodinu.

Pláže na jižním pobřeží Francie jsou velmi oblíbené a patří mezi nejkrásnější v Evropě. Najdete zde jak dlouhé písečné pláže, tak menší úkryty s křišťálově čistou vodou. Pro návštěvu pláže doporučujeme mít s sebou dostatek slunečního krému, klobouk na ochranu hlavy a dostatek pití.

Kulturní památky jsou také nedílnou součástí jižního pobřeží Francie. Doporučujeme navštívit město Nice s jeho úžasnou promenádou, Avignon s mohutným papežským palácem, nebo město Arles, které inspirovalo mnoho slavných umělců včetně Vincenta van Gogha.

Pro zážitek celé rodiny se můžete vydat na rodinnou cyklo-turistiku, která nabízí krásné výhledy na celé okolí, nebo plavbu lodí podél pobřeží. Rozhodně nevynechejte ani návštěvu místních trhů, kde si můžete ochutnat a zakoupit typické slané olivy, sýry, víno a další místní speciality.

Závěrem doporučujeme rezervovat ubytování včas a vybírat si z nabídky rodinných hotelů, které nabízejí široké zázemí pro celou rodinu včetně bazénů, dětských klubů, animačních programů a dalších aktivit. Takže co ještě váháte? Sbalte si kufry a vydejte se na nezapomenutelnou rodinnou dovolenou na jižním pobřeží Francie.

děti
Rodinná dovolená na jižním pobřeží Francie: zážitky a tipy

Jižní pobřeží Francie: jak jsme se tam dostali

Naše rodinná dovolená na jižním pobřeží Francie byla naprosto úžasná. Když jsme se rozhodovali, jak bychom se tam mohli dostat, přemýšleli jsme o několika možnostech. Nakonec jsme se rozhodli pro letadlo a po příletu si půjčili auto, abychom si mohli užít co nejvíce z této krásné oblasti.

Zážitky na jižním pobřeží Francie

Prvním místem, které jsme navštívili, byly pláže. Jižní pobřeží Francie je proslulé svými úchvatnými plážemi a my jsme si je užili naplno. Nezapomenutelným zážitkem byla návštěva města Cannes, kde jsme se setkali s mnoha slavnými lidmi. Také jsme si užili návštěvu Nice a Montecarlo.

Navštívili jsme také několik krásných zahrad a parků. Nejvíce nás zaujaly zahrady v městečku Èze. Odsud jsme měli úchvatný výhled na celé okolí. Samozřejmě jsme si nenechali ujít ani návštěvu několika muzeí. Nejzajímavější bylo muzeum Matisse v Nice.

Tipy pro rodiny s dětmi

Jestli plánujete rodinnou dovolenou na jižním pobřeží Francie, můžeme vám dát několik tipů. Nejlepší čas na pláže je od května do září, kdy je velmi teplé počasí. Pokud máte malé děti, doporučujeme návštěvu místních parků, například Marineland Antibes. Také si nechte ujít návštěvu místních trhů, kde seženete mnoho skvělých místních produktů.

Dalším tipem je objednání výletu lodí. Na lodích jsou k dispozici různé vybavení, například skákací hrad a skluzavka. Děti si užijí spoustu zábavy a vy si zase užijete krásné výhledy na okolní krajinu.

Závěr

Jižní pobřeží Francie je skvělým místem pro rodinnou dovolenou. V této oblasti se nachází spousta krásných míst, která stojí za to navštívit. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, nezapomeňte využít naše tipy a užijte si tu nejkrásnější dovolenou svého života!

Zdrojový odkaz


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená na jižním pobřeží Francie: zážitky a tipy

Kde se ubytovat

Pro rodinnou dovolenou na jižním pobřeží Francie se doporučuje vybrat ubytování poblíž pláže. K dispozici jsou různé možnosti od hotelů a apartmánů až po kempy a chatky. Doporučujeme si vybrat ubytování, které bude blízko nejen k moři, ale i ke všem turistickým atrakcím.

Co vidět a zažít

Jižní pobřeží Francie je plné zajímavých míst, které je třeba navštívit. Mezi nejznámější patří například město Cannes, kde se každý rok koná slavný filmový festival, nebo město Nice s nádhernou promenádou a historickým centrem. Oblíbenou atrakcí jsou také plavby lodí, kde můžete vidět okolní ostrovy a moře.

Kde najíst

Na jižním pobřeží Francie se nabízí celá řada restaurací a kaváren. Pokud se vydáte do některého z menších přístavů, určitě ochutnejte čerstvé ryby a plody moře. Pro milovníky sladkého jsou zase ideální tradiční francouzské cukrárny s výbornými dezerty.

Tipy na výlety

Pokud si chcete užít nějakou aktivitu mimo pláž a turistické atrakce, doporučujeme navštívit okolní přírodní parky. Mezi nejznámější patří park Mercantour, který se nachází v horách a nabízí nádherné výhledy a možnosti turistiky. Další zajímavou variantou pro rodiny s dětmi jsou vodní parky, které se nacházejí v okolí.

dovolená

Rodinná dovolená u moře – ideální volba pro Vaší rodinu

Místo pro klid a relaxaci

Pokud chcete strávit s rodinou klidnou dovolenou u moře, určitě oceníte naše zařízení, které Vám nabízí příjemné ubytování s výhledem na moře. Krásné pláže, bazény, terasy a spousty atraktivit Vám nabídneme za velice příznivé ceny. Nabízíme ubytování v apartmánech a rodinných pokojích, které jsou vybaveny kvalitním nábytkem a moderním vybavením.

Zábava pro celou rodinu

Pro Vaše děti jsme připravili spousty zábavných aktivit. V našem zařízení najdete dětské hřiště, plážový volejbal, stolní tenis a mnoho dalšího. Pro starší děti a dospělé nabízíme wellness, biliard, posilovnu a různé sportovní aktivity.
V blízkosti našeho zařízení také najdete spoustu restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční místní speciality.

Kam na rodinnou dovolenou u moře?

Pokud Vás láká pobyt u moře, určitě byste neměli minout nádherný chorvatský ostrov Korčula. Tento ostrov je ideálním místem pro rodinnou dovolenou u moře s mnoha možnostmi na vodní sporty a krásnými plážemi.Více informací o tomto ostrově najdete na stránce Wikipedia – Korčula .

#Korčula #rodinná dovolená #moře

pro děti

Rodinná dovolená na jižním pobřeží Francie: zážitky a tipy

• Provence – krásné krajiny a malebná města
• Pláže na Cote d’Azur – úžasný azurový pobřeží
• Zábava v Nice – čarovné město plné památek a kulturních akcí
• Nákupy v Cannes – luxusní butiky a atmosféra filmového festivalu
• Prohlídka města Marseille – krásné kulturní a historické památky
• Vodní sporty a plavání – plno aktivit pro celou rodinu na pobřeží
• Místní speciality – vínka, gastronomické dobroty a ochutnávky

Tipy:
– Rezervujte si ubytování předem, hlavně pokud plánujete cestovat v hlavní sezóně.
– Využijte veřejnou dopravu, aby jste se vyhnuli rušným silnicím a parkingování.
– Nezapomeňte na sluneční krém a kšiltovku, klima na jihu Francie může být velmi horké.
– Objevujte města a pláže v ranních hodinách a ožijte večery s místními festivaly a koncerty.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekjak naučit děti mluvit
Další článekZajímavé fakty o raritních plyšových hračkách, které byste měli vědět
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno