DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená na Santorini: Zážitky, které nikdy nezapomenete

Pokud hledáte nezapomenutelnou rodinnou dovolenou, Santorini by mohla být tou pravou volbou. Tato řecká ostrovní destinace nabízí mnoho zážitků pro rodiny s dětmi i dospělými.

Pláže na Santorini jsou plné bílého písku a průzračné vody, které jsou ideální pro vodní sporty a relaxaci. Oblasti, jako je Perissa Beach nebo Kamari Beach, jsou také výborným místem pro rodinné pikniky.

Prohlídky historických památek patří také mezi oblíbené aktivity na Santorini. Navštivte Akrotíri, který je považován za místo vzniku legendy o Atlantidě, nebo navštivte archeologické naleziště starověkého města Théra.

Vína a kulinářské speciality jsou na Santorini dalším zážitkem, který rozhodně nezapomenete. Zkuste ochutnat místní vína a sýry v nejlepších vinárnách a restauracích.

Zkrátka, Santorini nabízí mnoho zážitků pro celou rodinu, které zaručeně budou nezapomenutelné. Zvažte tuto řeckou ostrovní destinaci jako vaši další rodinnou dovolenou.

děti

Rodinná dovolená na Santorini: Zážitky, které nikdy nezapomenete

Plážové zážitky

Černá pláž Perissa

Perissa je známá černá pláž a rozhodně to stojí za návštěvu. Skalky a útesy divoce seřazené podél pobřeží poskytují úchvatné výhledy a užívání si slunce na pláži je příjemným zážitkem. Rovněž je tu spousta vodních aktivit, jako jsou šnorchlování a potápění, které doporučujeme vyzkoušet.

Červená pláž Kokkini Ammos

Západně od Akrotiri se nachází červená pláž Kokkini Ammos, která je proslulá svým neobvyklým červeným pískem. Díky malému až stísněnému prostoru je tato pláž ideální pro prozkoumání s rodinou.

Gastro turistika

Restaurace Kapari

Tato restaurace je pověstná svojí vynikající kuchyní. Vyzkoušejte si místní speciality, jako je domácí chléb, rybí polévka a grilovaný jehněčí steak. A pro všechny milovníky vína: pokuste se ochutnat Santorinská vína z tamní vinařské oblasti.

Výroba místních delikates

Experimentujte s místními trhy a kupte si několik ingrediencí či surovin pro domácí přípravu lahůdek. Santorinské oregano nebo fava boby jsou jen dvě z ingrediencí, které určitě stojí za vyzkoušení.

Kultura a Historie

Akrotiri Archeologická lokalita

Tato archeologická lokalita ukazuje, jak Santorini vypadala před výbuchem sopky, který způsobil devastaci celého ostrova. Najdete tu starověké obchody i domy, včetně velkých nástěnných maleb pocházejících z období Minojské civilizace.

Kothari Observatory

Ostrov Santorini nabízí skvělé podmínky pro pozorování noční oblohy, a to díky minimu světelného znečištění a světlu odrazujícímu povrch moře. Kothari Observatory organizuje návštěvy, které zahrnují pozorování nebe přes pohlednici a také kávovou ochutnávku v knihovně observatoře.

Doufáme, že tuto zářivou a nezapomenutelnou dovolenou na Santorini si užijete spolu se svou rodinou. Pro více informací o dalších destinacích, konceptech cestování a jak se rozlišovat od davu, navštivte USATrip.cz.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

1. Co zahrnuje rodinná dovolená na Santorini?

1.1. Ubytování

Naše rodinná dovolená na Santorini zahrnuje ubytování v prostorných apartmánech, které jsou vybaveny klimatizací, TV a balkonem s výhledem na moře.

1.2. Stravování

Veškeré jídlo je v ceně a zahrnuje snídaně, obědy a večeře. Nápoje jsou také součástí stravy.

1.3. Aktivity a zážitky

Během pobytu na Santorini se budete moci věnovat řadě aktivit a zážitků. Například potápění, jízda na koni, prohlídka historických památek a ostrova.

2. Jaké jsou nejlepší zážitky, které získáte v rámci této dovolené?

2.1. Jízda na oslu

Jízda na oslu je tradiční zábavou na Santorini a určitě si ji nesmíte nechat ujít. Pokud máte rádi přírodu a výhledy, určitě vás tato aktivita zaujme.

2.2. Prohlídka vesnic a historických památek

Santorini má mnoho malebných vesnic a historických památek, které stojí za to navštívit. Prohlédněte si bílé domky na klínu sopky, nádherné kostely a archeologická naleziště.

2.3. Pláže a vodní sporty

Santorini má řadu krásných pláží, kde si můžete užít opalování a koupání. Kromě toho se můžete věnovat vodním sportům, jako je například potápění nebo windsurfing.

3. Jaká je ideální doba pro návštěvu Santorini?

3.1. Nejlepší roční doba

Nejlepší roční dobou pro návštěvu Santorini je jaro a podzim, kdy máte méně turistů a počasí je stále příjemné.

3.2. Nejhorší roční doba

Letní sezóna je velmi oblíbená, ale má také nejvíc turistů a může být velmi horká a dusná. Zimní měsíce jsou naopak velmi chladné a větrné.

dovolená

Dovolená s dětmi na ostrově Santorini

Pláže na Santorini

Santorini je oblíbenou destinací pro dovolenou s dětmi. Na ostrově najdete krásné pláže, jako je Kamari beach, která je vhodná i pro malé děti. Pláž Kamari má pozvolný vstup do moře a je zde mnoho aktivit pro děti, jako jsou nafukovací hrad a skluzavky na vodě.

Volnočasové aktivity

Kromě nádherných pláží nabízí Santorini také mnoho volnočasových aktivit pro děti. Můžete si například pronajmout kajak a projet se podél pobřeží. Horní část ostrova je také stojí za návštěvu, ideálně zvláště pokud máte rádi pěší turistiku. V poslední době se na ostrově také vyvíjí mnoho rodinných hotelů, které mají pro děti připraveny různé aktivity.

Pokud byste si chtěli zjistit více informací o Santorini, můžete navštívit tento odkaz na Wikipedii.

pro děti

Rodinná dovolená na Santorini: Zážitky, které nikdy nezapomenete

  • Pláže: Nádherné pobřeží a čisté vody, ideální pro koupání a odpočinek
  • Výlety: Možnost návštěvy historických památek, malebných městeček a typické architektury
  • Kulinářský zážitek: Ochutnávka tradičních řeckých specialit a slavných vínech
  • Romantická atmosféra: Krásné východy a západy slunce, romantické uličky a malebné výhledy na moře
  • Aktivity pro děti: Koupání, sportovní aktivity a zábava pro celou rodinu

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekStrategické deskové hry: Tipy a triky pro vítězství
Další článekJak se učit hrát na dětskou dřevěnou flétnu – tipy pro začátečníky
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno