DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená v Řecku: Tipy na aktivity pro děti

Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Řecku, máte se na co těšit! Řecko je země s bohatou historií, nádhernými plážemi a sluncem, které tam neustále svítí. Kromě toho, Řecko nabízí spoustu aktivit pro děti.

Především, návštěva řeckých pláží nemůže chybět. Řecké pláže jsou nejen písečné a krásné, ale nabízejí také spoustu vodních aktivit. Vaše děti mohou zkoumat podvodní svět s potápěčským vybavením, jet na nafukovacích banánech nebo se bavit na nafukovacích obřích skluzavkách.

Zajímavým zážitkem pro děti může být návštěva Akropole, symbolu antického Řecka. Tento historický památník může být příležitostí ukázat dětem, jak vypadal život v antice a prezentovat jim důležité události v řecké historii.

Pokud Vaše dítě projevuje zájem o zvířata, můžete využít příležitosti a navštívit ZOO v Attice. Toto místo nabízí nejen možnost shlédnout exotická zvířata, ale také úžasné show s tuleni, papoušky, šelmami a mnoha dalšími zvířaty.

Další oblastí, která děti v Řecku nadchne, jsou vodní parky. Můžete si vzít Vaše děti do Aqua Fun Park, který se nachází v blízkosti Athén. Tento park nabízí nafukovací hrad, skluzavky, bazény, tobogány a spoustu dalších možností pro zábavu s celou rodinou.

Řecko je skvělé místo na rodinnou dovolenou, kde se děti nikdy nenudí a rodiče si mohou užít relaxaci na nádherných plážích, vychutnat si typické Řecké jídlo a výborné víno. Takže neváhejte a plánujte svou rodinnou dovolenou v Řecku již dnes!

děti

Rodinná dovolená v Řecku: Tipy na aktivity pro děti

Pláže

Řecko je proslulé svými krásnými plážemi, které mohou být ideální pro rodiny s dětmi. Mezi nejlepší patří Koukounaries na ostrově Skiathos, která se pyšní jemným bílým pískem a klidným mořem. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Elafonisi na Krétě a Navagio na ostrově Zakynthos, které jsou ideální pro koupání a slunění.

Starověká místa

Pro rodiny s dětmi by neměl být problém navštívit starověká místa v Řecku, která spousta lidí považuje za světové dědictví UNESCO. Mezi nejznámější patří Akropole v Aténách, Apollónův chrám v Delfách a chrám bohyně Athény Niké na Akropoli. Děti budou fascinované příběhy o řeckých bozích a mythologii, které jsou spojené s těmito místy.

Národní parky

Pro rodiny, které chtějí zažít něco trochu jiného, jsou národní parky v Řecku zcela ideální. Mezi nejznámější patří Národní park Olympus, kde by neměl být problém najít cestu k nejvyššímu vrcholu v Řecku, olympskému horu. Dále jsou zde Národní park Samaria na Krétě a Národní park Vikos-Aoös v Pindos Hill, kde se můžete projít a prohlédnout si velkolepost řecké přírody.

Vodní parky

Pokud hledáte zábavu pro děti, v Řecku se nachází několik vodních parků, které nabízejí různorodé atrakce a zábavu. Mezi největší patří Aqua Paradise na Krétě a Waterland v Thesaloniki. Dospělí si zde také přijdou na své a mohou si odpočinout u bazénu nebo si vyzkoušet některou z atrakcí.

Řecko je ideální destinací pro rodiny s dětmi, které hledají krásné pláže, fascinující historii a zároveň i zábavu. Pokud máte v plánu navštívit tuto zemi, neměli byste opomenout vyzkoušet některou z výše zmíněných aktivit.

Zdroj: TripAdvisor

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená v Řecku: Tipy na aktivity pro děti

Plážové aktivity

Řecko je známé svými krásnými plážemi a ideálním místem pro rodiny s dětmi. Na pláži si mohou děti hrát s vodou a pískem, stavět hrady a lovovat mušle. Pro starší děti jsou k dispozici různé vodní sporty, jako jsou šnorchlování, potápění, windsurfing, kitesurfing a vodní lyžování.

Historické památky

Řecko je domovem mnoha historických památek, které jsou navštěvované mnoha turisty z celého světa. Pro děti mohou nabídnout zábavný a vzdělávací zážitek, jako například návštěva Akropole v Aténách, starověkého města Knossos na Krétě nebo archeologického naleziště v Delfách.

Vodní parky

Pro děti, které milují vodu a zábavu, jsou vodní parky ideální volbou. V Řecku najdete několik vodních parků, jako jsou Aqua Plus na Krétě, Watercity v Heraklionu, Aquatica v Kosu nebo Waterpark v Rhodesu. Nabízejí nejrůznější skluzavky, bazény, tobogány a ostatní vodní atrakce, které zajistí zábavu pro děti všech věkových kategorií.

Zoologické zahrady a akvária

Pro děti, které milují zvířata, jsou řecké zoologické zahrady a akvária ideální volbou. Mezi nejpopulárnější patří Zoologická zahrada Attica v Athénách, Řecké národní akvárium v Rodosu nebo Zoologická zahrada Thessaloniki. Děti se zde mohou podívat na různé druhy ptáků, savců, ryb a dalších živočichů.

dovolená

Dovolená s dětmi v Řecku u moře: ideální volba pro rodiny

Proč si vybrat Řecko pro rodinnou dovolenou

Pokud hledáte ideální dovolenou s dětmi u moře, pak je Řecko tou pravou volbou pro vás. Krásné azurové moře, písečné pláže, kulturní památky, vynikající gastronomie, ale především mnoho zábavy pro děti. V Řecku najdete mnoho aktivit pro celou rodinu, jako například aquaparky, lunaparky, dětská hřiště a spoustu dalších.

Kam cestovat v Řecku s dětmi

Mezi nejoblíbenější destinace pro rodiny s dětmi patří ostrovy Korfu, Kréta, Rhodos a Kos. Všechny tyto destinace nabízejí mnoho zábavy pro děti, stejně jako pro dospělé. Ve městech můžete navštívit muzea, divadelní představení a ochutnat místní speciality. V případě, že máte rádi přírodu a turistiku, doporučujeme navštívit národní parky v Řecku, jako například Pindos, Samaria nebo Olympos.

Tipy na ubytování pro rodiny s dětmi

Pro rodinnou dovolenou v Řecku je ideální volbou rezervovat si ubytování v rodinných apartmánech nebo vilách, které nabízejí dostatek prostoru pro celou rodinu. Pokud se chcete ubytovat v blízkosti pláže, můžete si vybrat z mnoha hotelů a apartmánů, které se nacházejí přímo u moře. Většina hotelů v Řecku nabízí také výborné zázemí pro děti, jako například bazény, dětské kluby a animační programy.

Více informací o Řecku

pro děti

Rodinná dovolená v Řecku: Tipy na aktivity pro děti

  • Návštěva pláží s pozvolným vstupem do moře a možností vodních sportů jako např. kajak, šnorchlování, paddleboarding
  • Navštívení historických památek jako jsou chrámy a archeologická naleziště
  • Projížďky po přírodě na koních nebo na horských kolech
  • Navštívení vodopádů a jeskyní
  • Možnost pozorování želv a ryb na plážích nebo v přírodních rezervacích
  • Relaxace v termálních pramenech a bazénech

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno