DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená v Thajsku – zážitky pro malé i velké

Pokud hledáte nezapomenutelnou rodinnou dovolenou, Thajsko by mohlo být tou pravou volbou. Země, která nabízí nejen krásné pláže, ale také exotickou kulturu a bohatou historii, určitě nepřestane vaši rodinu bavit.

Pláže a vodní aktivity jsou určitě jedním z vrcholů thajské dovolené. Pláže v oblasti Phuketu a Krabi jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Kromě relaxace ve slunci se můžete těšit na snorklování, potápění nebo jízdu na vodním skútru.

Návštěva Národního parku Khao Yai je zážitek pro celou rodinu. Tento park se rozkládá na ploše více než 2000 km² a nabízí úchvatnou přírodu, vodopády a možnost pozorování zvířat, jako jsou sloni, medvědi či opičky.

Thajsko také nabízí mnoho kulturních zážitků, jako je návštěva chrámů, tradičních trhů nebo ukázek thajského boxu. Rodiny s dětmi by si neměly nechat ujít návštěvu Zábavního parku Dream World v Bangkoku, nebo Dino Parku v Phuketu.

V Thajsku je také mnoho možností pro relaxaci a wellness, jako jsou masáže či jóga. Pro rodiny s menšími dětmi jsou k dispozici dětské kluby, kde se děti mohou hrát a rodiče si mohou užít trochu času pro sebe.

Thajsko je země plná krásných zážitků a aktivit pro celou rodinu. Rozhodně stojí za návštěvu na vaší rodinné dovolené!

děti

Rodinná dovolená v Thajsku – zážitky pro malé i velké

Pláže a vodní aktivity

Pokud vyrazíte na dovolenou s dětmi, určitě oceníte klidné pláže s pozvolným vstupem do moře. Právě to můžete nalézt v oblíbeném letovisku Phuket, kde se nachází rodinné pláže, jako například Bang Tao Beach nebo Kamala Beach. Pro zpestření dne si pak můžete vyzkoušet například potápění nebo snorklování.

Kulturní zážitky

Thajsko nabízí bohatou historii a kulturu, které jsou zajímavé pro všechny věkové skupiny. Navštívit můžete například chrám Wat Phra Kaeo v Bangkoku, kde se nachází slavná socha Smaragdového Buddhy. V rámci rodinné prohlídky můžete do chrámu vstoupit bezplatně a prohlédnout si historické budovy s krásnými třpytivými zdobeními.

Thajská kuchyně a nákupy

Thajská kuchyně je lákavá a chutná a může tak být zajímavým zážitkem pro děti i dospělé. Na mnoha místech v Thajsku můžete navštívit trhy, kde najdete i mnoho zajímavých suvenýrů. V oblasti východního Thajska se můžete podívat do města Korat, kde se každodenně otevírá trh s potravinami, zeleninou a květinami.

Ubytování pro rodiny

Pro rodiny s dětmi se v Thajsku nabízí mnoho možností ubytování. Pokud plánujete dovolenou s nejmenšími, určitě zvažte možnost pronájmu apartmánů, které jsou prakticky zařízené a často nabízejí kuchyňský kout. Pro větší rodiny je pak k dispozici větší vila s více ložnicemi a koupelnami.

Thajsko nabízí mnoho možností pro rodinnou dovolenou, která může být zajímavým zážitkem pro dospělé i děti. Pláže, kulturní zážitky, thajská kuchyně a nákupy jsou jen částí toho, co můžete v této zemi zažít. Pokud plánujete dovolenou v Thajsku, určitě neváhejte a zvažte tuto exotickou destinaci i pro vaší rodinu.

Zdrojový odkaz: Travel + Leisure – Family-Friendly Thailand

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená v Thajsku – zážitky pro malé i velké

Jaké jsou nejlepší destinace pro rodinnou dovolenou v Thajsku?

Pokud hledáte destinaci pro rodinnou dovolenou v Thajsku, rozhodně se podívejte na Phuket, Krabi nebo Koh Samui. Tyto destinace nabízejí krásné pláže, velké množství kulturních a zábavních aktivit a plno možností pro výlety do okolí.

Co můžeme podniknout s dětmi na dovolené v Thajsku?

Thajsko nabízí mnoho aktivit a zážitků, které potěší jak děti, tak i dospělé. Zkusit můžete například navštívit národní park Khao Yai, jízdu na slonech, návštěvu zajímavých trhů, stříkání vodou při Songkran festivalu nebo si vyzkoušet thajskou kuchyni na některém z trhů.

Kdy je nejlepší doba na rodinnou dovolenou v Thajsku?

Nejlepší doba na dovolenou v Thajsku je od listopadu do února, kdy vládne položské počasí. Teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni a často fouká příjemný vánek. Můžete si tak užít slunce a krásnou přírodu Thajska bez přehnaných teplot.

Co bychom měli vědět před cestou do Thajska s dětmi?

Před cestou do Thajska s dětmi je dobré zkontrolovat, zda mají platné cestovní doklady a očkování proti některým chorobám. Také se ujistěte, že máte s sebou vhodné oblečení, které chrání před žárem. Pokud máte malé děti, můžete si přibalit i nějaké základní léky pro případ nemoci.

dovolená

Dovolená s dětmi v Thajsku

Cestování s dětmi do Thajska

Pokud plánujete dovolenou s dětmi v Thajsku, musíte se připravit na několik věcí. Thajsko je fantastický cíl, plný nejen krásných pláží, ale i kulturních zážitků. Při cestování s dětmi však musíte být velmi ostražití.

Rodinné aktivity v Thajsku

Thajsko nabízí mnoho rodinných aktivit, které si mohou užít dospělí i děti. Například si můžete prohlédnout delfíny v akváriu nebo se projet na slonech v Thajském sloním parku.

Bezpečnost v Thajsku

Bezpečnostní situace v Thajsku se může rychle změnit, zvláště v období politických neklidů. Pokud cestujete s dětmi, mějte na paměti, že se podobné situace mohou vyskytnout na místech s vysokou koncentrací turistů.

Pro více informací o Thajsku navštivte Wikipedie.

pro děti

Rodinná dovolená v Thajsku – zážitky pro malé i velké

– Průzračná moře s korálovými útesy nabízející skvělé šnorchlování
– Krásné pláže s možností vodních sportů jako surfování nebo windsurfing
– Exotická příroda s bambusovými háji, džunglemi a sloními tábory
– Navštěvování chrámů a památek thajské kultury
– Možnost setkání s místními obyvateli, poznání místní kuchyně a tradic
– Zábavní parky a akvaparky pro celou rodinu
– Relaxace v lázních a masážních salonech s tradičními thajskými procedurami čerpajícími z bohaté historie zdravotnictví a fyzioterapie
– Pestrost a rozmanitost zážitků tekutých dovolených v Thajsku je zaručena.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak dlouho vydrží plyšová hračka a jak ji udržet v dobrém stavu?
Další článekDětská vtipná trička jako ideální dárek pro dětské
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno