DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená v Turecku: Kde najít nejlepší pláže pro děti a co si s sebou přibalit

Na plánování rodinné dovolené se dá začít už několik měsíců předem. Pokud vaší cestou bude Turecko, je dobré vědět, na kterých plážích najdete nejvíce atrakcí pro děti a co si s sebou do kufříku přibalit. Mezi nejoblíbenější destinace patří oblíbená letoviska jako je Antalya, Side, Belek a další.

Nejlepší pláže v Turecku pro děti jsou obvykle ty s pozvolným vstupem do moře, kde vaše ratolesti mohou bezpečně plávat a hrát si v písku. Velkou výhodou tureckých pláží je i možnost využití různých sportovních a vodních aktivit, které poskytují místní provozovatelé.

Co byste si měli do kufříku určitě přibalit? Kromě klasického plavání a slunečníků byste na tureckou dovolenou měli určitě vzít lehátka, sluneční brýle, krém na opalování s vysokým faktorem, míč, šnorchl a potápěčské brýle.

Zážitky na dovolené si užijí nejen děti, ale i dospělí. Pokud nechcete strávit celou dovolenou u moře, můžete si naplánovat výlety do okolí, např. do národních parků, starověkých ruin, měst a tradičních tržnic.

děti

Rodinná dovolená v Turecku

Kde najít nejlepší pláže pro děti

Lara Beach

Mezi nejoblíbenější pláže pro rodiny s dětmi patří pláž Lara Beach, která je známá svým jemným pískem a mělkou vodou. Na pláži je také dostatek atrakcí pro děti, jako jsou houpačky, skluzavky a řadu dalších zábavných aktivit.

Moonlight Beach

Další oblíbenou pláží pro rodiny s dětmi je Moonlight Beach, která se nachází poblíž města Kemer. Pláž je velmi čistá a mělká, což je ideální pro malé děti. Na pláži jsou k dispozici také nafukovací hřiby a skluzavky.

Cleopatra Beach

Cleopatra Beach se nachází v Alanyi a je známá svým jemným pískem a čistou vodou. Pláž je velmi oblíbená mezi rodinami s dětmi díky své mělké vodě a atrakcím, jako jsou nafukovací tobogány a houpačky.

Co si s sebou přibalit

Když jedete na dovolenou s dětmi, je důležité si s sebou přibalit všechny potřebné věci, abyste mohli být připraveni na jakoukoli situaci.

Plavky a sluneční krém

Plavky a sluneční krém jsou nezbytnou součástí vaší plážové výbavy. Je důležité zvolit správný faktor sluneční ochrany a pravidelně se krémovat, aby se vaše dítě chránilo před spálením.

Kryty na slunce

Kryty na slunce jsou skvělým způsobem, jak ochránit vaše děti před přímým slunečním zářením. Můžete je umístit na kočárek nebo je použít jako malý stanek na pláži.

Hračky na pláži

Nezapomeňte si s sebou přibalit nějaké hračky na pláži, abyste se zabavili s vašimi dětmi. Ideální jsou nafukovací hračky, frisbee a míčky.

V Turecku najdete spoustu nádherných pláží, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. S těmito tipy na nejlepší pláže a věcmi, které si s sebou přibalit, můžete být připraveni na skvělou rodinnou dovolenou plnou zábavy a relaxace.

Pro více inspirace a tipů na pláže a rodinnou dovolenou můžete navštívit Family Vacation Critic


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinná dovolená v Turecku: často kladené otázky

Kde najít nejlepší pláže pro děti?

Turecko je vyhledávaným místem pro dovolenou s dětmi díky svému teplému moři a krásným plážím. Mezi nejlepší pláže pro děti patří:

 • Pláž Lara v Antalyi – oblíbená díky mělkému vstupu do vody a bílému písku
 • Pláž Oludeniz v Fethiye – slavná pro svůj krásný písek a klidné vody, ideální pro plavání a šnorchlování
 • Pláž Icmeler v Marmaris – nabízí široké písečné pláže a různé možnosti sportovních aktivit

Co si s sebou přibalit na dovolenou s dětmi?

S sebou na dovolenou s dětmi je nejlepší si vzít:

 • Sluneční krém s vysokým ochranným faktorem
 • Klobouk nebo šátek na hlavu pro ochranu proti slunci
 • Přezůvky na pláž, abyste mohli chodit pohodlně přes horký písek
 • Plavky, ručníky a koupací pomůcky, jako například kruhy a nafukovací míče
 • Zásoby jídla a nápojů pro celou rodinu

dovolená

Dovolená s dětmi v Turecku u moře

Proč zvolit Turecko jako dovolenkovou destinaci pro rodinu s dětmi

Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou s dětmi u moře, Turecko by mohlo být tím pravým místem. Turecko má mnoho překvapení pro rodiny s dětmi, včetně krásných pláží, moderních vodních parků a aktivit pro všechny věkové kategorie.

Nejlepší pláže pro rodiny s dětmi v Turecku

Turecko je bohaté na krásné pláže, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Mezi nejlepší pláže patří Patara, Olympos a Ölüdeniz. Tyto pláže jsou obklopeny historickými památkami a krásnou přírodou, takže se stanou nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Vodní parky pro nejlepší zážitek pro děti

Turecko je domovem mnoha moderních vodních parků, jako je například Aquapark Dedeman Bodrum. Tyto parky jsou plné atrakcí pro děti všech věkových kategorií, včetně bazénů s vlnami, tobogánů a mnoho dalších vodních atrakcí.

Pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou s dětmi u moře, Turecko je ideální volbou. Získejte infos z wikipedie na stránce https://cs.wikipedia.org/wiki/Turecko.

pro děti

Rodinná dovolená v Turecku

 • Najděte nejlepší pláže pro děti
 • Přibalte si:
  • Krém na opalování
  • Klobouk nebo čepici
  • Plavky a ručníky
  • Plážové hračky a vybavení
  • Snacks a pití

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak plyšové hračky ovlivnily dětské dětství v minulosti a současnosti?
Další článekJak podpořit dětskou zálibu v hudebních nástrojích?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno